Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Par pitanja
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 11:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 11:31 pm
Postovi: 6
Zanima me da li je moguće da imam prostatitis. Naime u par navrata u zadnjih par meseci se dešava da osećam bol u desnom testisu. Taj bol najviše podseća na onaj kad vas neko šutne, samo nije toliko intenzivan. Bol se zadrži oko 24 časa (gore-dole). Takođe, u poslednjih mesec dana sam počeo veoma učestalo da mokrim. Kako popijem sok ili vodu, posle pola sata-sat trčim u wc.
U svakom slučaju planiram da odem kod urologa na pregled, ali me čisto interesuje šta bih još moglo da bude. Možda ove dve stvari i nemaju neke veze jedna s drugom.

Drugo pitanje (problem) je:
Ne znam tačno kada sam počeo da primećujem to, možda pre godinu-godinu ipo, ali nakon ejakulacije u (uglavnom) dva navrata dolazi do lučenja sekreta. Prvi put kada krenem da se "opuštam" i drugi put oko 5-10 minuta kasnije, kada sam skroz opušten. Providan, lepljiv sekret i to ne malo. Ukoliko se ne obrišem wc papirom (oba puta)... recimo samo da ostaju neprijatne fleke :oops:

Bio bih zahvalan za svaku pomoć dok se ne odlučim da odem do urologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 12:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Ako je iscedak providan kao što kažeš onda si verovatno zaradio negde Klamidiju ! Što se tiče bola u testisu verovatno se radi o varikokelu na desnoj strani koja je ređi slučaj ( proširena vena koja snabdeva testis krvlju pa se onda ima tup bol mada sam ja lično imao i oštar bol povremeno ) !
E sada što se tiče učestalog mokrenja može da bude da klamidija ako je imaš ( a verovatno je imaš zbog tog iscedka ) može da napravi upalu prostate.

Otprilike je to ono što je najčešći slučaj ali svakako urolog je taj koji će ti sve pouzdano reći na osnovu pregleda i brisa uretre koga ćeš uraditi.
Pre davanja brisa ne smeš da mokriš najmanje 2-3 sata da ne bi isprao eventualno bakterije pa će ti nalaz biti lažno negativan a ti plaćaš ovo testiranje.

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 11:31 pm
Postovi: 6
Hvala na brzom odgovoru.
Verovatno je to. Još juče sam napipao i video da mi je vena malo deblja nego na levoj strani.
Ma šta god da je, odoh ja do urologa čim mi se ukaže prilika.

Samo još jedno pitanje:
Ja koliko sam uspeo da shvatim među simptomima klamidije spada i osip na glaviću. Sad kad baš pogledah, ja imam veoma sitan, nazovi osip, oko otvora. Kad kažem sitan mislim da čovek baš mora da se zagleda da bi video. To je verovatno od klamidije, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 10:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Pa nisam čuo da osip na glansu spada u simptome klamidije. Koliko znam simptomi klamidije su peckanje unutar uretre, pomenuti iscedak , eventualna upala prostate i sl. , smanjen broj spermatozoida itd. Veliki broj ljudi nema ni jedan jedini simptom klamidije pa ne znaju ni da je imaju dok ona odradjuje posao kao što je bio moj slučaj.

U svakom slučaju najbolje je da odeš kod urologa gde će on da uradi ono što je poterbno da bi ti dobio pravu informaciju o tvom problemu.

Što pre odeš to bolje po tebe !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 11:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Da ne zaboravim , zamolio bih te da se javiš nakon pregleda kod urologa sa informacijom šta je razlog čestog mokrenja kod tebe !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 11:31 pm
Postovi: 6
Otići ću ako nađem vremena u toku ove nedelje, a ako ne sigurno u sledeći ponedeljak ili utorak. Javljam čim se vratim kući.

Inače, ovo sam našao, između ostalog, na nekom sajtu:

...Muškarci mogu imati tegobe sa pečenjem i sekretom iz mokraćnog kanala, osipom na glaviću
penisa i blagim bolovima u korenu penisa. Ukoliko se klamidija proširi do pasemenika može
prouzrokovati infekciju mošnice koja u tom slučaju postaje bolna, crvena i otečena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 12, 2007 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 11:31 pm
Postovi: 6
Dakle ispostavilo se da nije ništa ozbiljno. Nemam ni klamidiju ni ništa slično. Na kraju je ispalo da nemam varičelu na desnom testisu već minimalnu na levom testisu zbog čega mi je preporučeno da u skorije vreme uradim spermogram.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: