Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MIKROCISTICNI JAJNICI
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 8:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
Postovani forumasi,

Evo da obavestim sta kod nas ima novo.

Nas lekar nam je preporucio da udjemo u program inseminacije i na taj nacin resimo nas problem, jer nije uspeo da pronadje uzrok steriliteta.

Po preporuci naseg lekara smo dosli do poznatog ginekologa u Beogradu, koji nam preporucuje da uradimo vantelesnu oplodnju. Vec smo poceli hormonske i druge analize, koje treba da se urade svejedno za obe procedure.

Bili smo na pregledu kod tog doktora, koji je uradio ultrazvuk i posle toga nam rekao da je problem kod supruge MIKROCISTICNA DEGENERATIVNA PROMENA NA OBA JAJNIKA, sto ce praviti mali problem i za vantelesnu, jer mora punkcijom, ako treba iz vise puta, da se dodje do zrele jajne celije. Takodje nam je rekao da se to ne leci, vec da nastavimo da radimo sve kako nam on kaze. Inace, po njemu, ovaj problem kod supruge postoji duze vreme. Na oba jajnika ima puno folikula, ali izgleda da nijedan ne puca i ne dolazi do oslobadjanja jajne celije. Ciklus kod supruge je izuzetno uredan, kao i dosadasnji hormonski nalazi.

Mi smo to doziveli kao veliki sok i stres, jer nam do sada to niko nije rekao. Strasno je koliko su nasi ginekolozi u unutrasnjosti nestrucni i nesavesni!
Molim sve forumase i lekare sa foruma, da nas malo utese i daju nam dodatne informacije o ovome sto nam je lekar rekao.

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 2:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 2:36 am
Postovi: 1
Meni je pre neki dan konstatovan isti problem kao i kod vase supruge.S tim sto je kod mene prisutna amenorea(izostanak menstruacije) izazvana mikrocisticnim promenama na oba jajnika.Kao terapiju doktorka mi je prepisala Organmetril deset dana po dve da bi mi izazvala menstruaciju,a zatim od prvog dana menstruacije da pijem kontraceptivne pilule Diane 35, sest meseci da bi mi izlecile ciste i regulisale menstrualni ciklus.Raspitala sam se i dosla do saznanja da su svim zenama sa mikrocistama na jajnicima prepisivane kontraceptivne pilule.Ne znam sta je vasoj gospodji doktor prepisao,ali nista nemojte na svoju ruku.
E sad cula sam i za prirodniju metodu (ali je nisam isprobala),naime tampon se natopi kantarionovim uljem i drzi se preko noci jedno desetak dana i ciste prodju (treba se jos raspitati za broj dana),a preporucuje se i pijenje caja od hajducke trave po litru dnevno mesec dana.inace kazu da je jako zdrava za genitalni trakt zene,tako da se i zdravim zenama preporucuje po solja dnevno.To cu da probam.
Puno srece u izlecenju,pa da uskoro bude i bebica :D .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 11, 2007 2:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 1:11 am
Postovi: 159
Lokacija: Karaburma
Tatyanaa je napisao:
zatim od prvog dana menstruacije da pijem kontraceptivne pilule Diane 35, sest meseci da bi mi izlecile ciste i regulisale menstrualni ciklus.Raspitala sam se i dosla do saznanja da su svim zenama sa mikrocistama na jajnicima prepisivane kontraceptivne pilule.Ne znam sta je vasoj gospodji doktor prepisao,ali nista nemojte na svoju ruku.
E sad cula sam i za prirodniju metodu (ali je nisam isprobala),naime tampon se natopi kantarionovim uljem i drzi se preko noci jedno desetak dana i ciste prodju (treba se jos raspitati za broj dana),a preporucuje se i pijenje caja od hajducke trave po litru dnevno mesec dana.inace kazu da je jako zdrava za genitalni trakt zene,tako da se i zdravim zenama preporucuje po solja dnevno.To cu da probam.
Puno srece u izlecenju,pa da uskoro bude i bebica :D .



Sve ovo i za mene vazi s tim sto imam samo jedan jajnik. I svojevremeno mi je doktorka cuvala jajne celije s tim dian 35 koji je odlican ali nisam uspela prirodno ostati trudna vec sam isla na ivf i sad imam cerku.

Zelim Vam puno srece u izlecenju!

poz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: