Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: IVF?
PostPoslato: Uto Maj 10, 2005 9:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
DG sterilitas sec.
Epikriza stanje I tok bolesti:
St.post ab. Spont. ml I / II aa I ½
Sactosalpinx 1.dex.Adhesiones tubae uterinae 1.sin cum peritonei parietalis et.lig. infundibulopelvicum 1.sin.
OP: Chromovideolaparoscopia facta est (05.05.2005.)

UZ(27.04.2005.) Uterus u AVF-u normalne gradje 60x34x41, endometrijum troslojan, miomerijum homogen LO 28X16 DO 38X25, u Douglasu slobodna tecnost.
Uradnjene sve analize pre laparaskopije su u granicama normale (hemogram, ks, biohemija….)
Nalaz sa laparaskopije:
Uterus je kruskastog oblika u AVF-u, normalne velicine, glatke povrsine, jasnog perimetrijuma, mobilan, lakosinistroponiran. Desna tuba se slepo zavrsava sactosalpinksom, fimbrije nisu vidljive. Desni ovarijum normalne velicine, izbrazdane povrsine, sedefastobelicaste boje, sa vidljivim corpus luteum homorrhagicium. Leva tuba se samo delimicno vizualizuje zato sto je svojim abdominalnim delom prirasla za parietalni peritoneum I levi infundibulopelvicni ligament, nejasnih fimbrija. Levi ovarijum samo delimocno vizualizovan jer je priraslicama priljubljen uz lig. Latum sa znacima starih ovulacija. Seroza male karlice bez patoloski vidljivih promena. U C. Douglasi pmanja kolicina slobodne tecnosti. Duz citave povrsine jetre prisutne perhepaticne priraslice, a povrsina jetre prekrivena belicastim naslagama-fibrin. Transcervikalno ubrizgan indigo karmin cini stop u ampularnom delu desne tube a levu tubu oskudno pasira I propusta contrast u trbusnu duplju. Obzirom na gore opisane priraslice leve tube I ona se moze smatrati nefunkcionalnom. Predlaze se da se pacijentkinja uputi na IVF. Posoperativni tok protekao uredno. Od terapija dobija Palitrex caps. 500 mg. 2x2.
Laparaskopija je radena u Visegradsoj I radial je DR. Spremovic

Pre 1.5 god. Imala sam spontani I na HP nalazu nisu nadjeni tragovi trudnoce jedino upala sluzokoze materice. Beta je bila oko 200 ali kad je ona uradjena proslo je 4 dana od spontanog. Uradjena revizija. Ginekolog iz doma zdravlja kad sam otisla da trazim uput za ispitivanje zasto je doslo do spontanog rekao je da sam mlada I da idem kuci da pravim decu, nije htela da mi da uput. Posle god. Dana od spontanog ja sam opet otisla po uput I na jedvite jade ga dobila. Bris na Ureaplasmu je bio pozitivan. Lecena Doxcilinom ali nije uspelo a posle Visirenom I nalaz je bio negativan. Vaginalni I cervikalni brisevi su isto uredni.
Partnerov spermogram i spermokultura su ok. Pokretljivost spermatozoida 68%. I on je naravno pio terapiju za Ureaplasmu.

Zanima me vase misljenje. Volela bih da znam nesto vise o vantelesnoj oplodnji. Kakve su pripreme za IVF? Postoji li neki caj, preparat…bilo sta za ciscenje organizma pre IVF-a…I da li to treba uopste raditi? Kako se pripremiti na tako nesto?
Zanima me jos odakle mi ove priraslice na jetri? Od cega se one stvaraju? Pusac sam od 7 razreda, jedino to a sada imam 27 godina. Nikad nisam niodcega bolovala (kao mala cesto sam imala bronchitis) navikla sam jednostavno da budem zdrava odakle sad to na jetri? Cula sam da to ima neke veze sa hepatitisom B i C? Nisam to kontrolisala. Kakvi su simptomi hepatitisa? Nisam zuta I nista me ne boli! Totalno sam zbunjena i ocajna!
Molim vase misljenje i savet??? :(

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 16, 2005 7:19 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Priraslica na jetri je sa levom tubom, sto znaci da je povezana sa infekcijom genitalnih organa, koju ste imali.Inace nije problem da prekontrolisete antitela na virus B i C.
Prema laparoskopskom nalazu , zaista je najuputnije uraditi IVF, ali cinjenica je da ne smete biti pod infekcjom, sto znaci kontrola cervikalnih briseva na bakterije, Chlam.trach. Ureplasmu i Mycoplasmu, kao i kontrola spermokulture kod supruga. Postoji vise nacina za IVF, u smislu stimulacije ovulacije, kao i na osnovu kvaliteta spermograma, te je najbolje da se javite spoecijalizovanim ordinacijama,tj. bolnicama,kao sto je Specijalna bolnica u Jovanovoj 54 ili nekoj slicnoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re
PostPoslato: Pon Maj 16, 2005 10:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Brisevi na Chlam.trach. Ureplasmu i Mycoplasmu su sada uredni imali smo Ureaplasmu i izlecili je. Da li posto ji neka metoda kojom se uspesno mogu odstraniti priraslice i povratiti funkcionalnost jajovoda i koliko je ta metoda uspesna?
Hvala na odgovoru.

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 21, 2005 10:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
:( Tako obimne priraslice (Fitz-Hugh-Curtis Syndrom) stvaraju pre svega piogene bakterije, nažalost na prvom mestu gonokok, zatim hlamidija, Kohov bacil (na koga se zaboravlja, a u stvari ima ga poprilično) i endometrioza kao neinfektivno oboljenje.
Razne upale slepog creva, žučne kese takođe mogu dati gnojnu upalu u trbušnoj duplji iza koje ostaju priraslice.
Ukoliko nisu masivne mogu se ukloniti laparaskopski (uspeh 70-80%), a ukoliko su priraslice masovne preostaje vantelesna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 23, 2005 3:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Hvala!

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: