Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Karcinom na prvom torakalnom prsljenu Th 1...
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 12:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2007 6:40 pm
Postovi: 1
Lokacija: Kosovo
Zdravo svima,ja sam Zivko Bisevac iz Kosovske Mitrovice...

Naime,radi se o mom tati Zoranu...On je 1956. godiste...

Pocetak bolesti 05.05.2007.g. u vidu tumefakta ispod desne strane vilice...Operacija u K. Mitrovici 08.05.2007.g...Nakon PH nalaza i NMR-a uradjena je disekcija vrata sa desne strane.Odradjena je i druga operacija u Beogradu.Zracna terapija je sprovedena sa 54 Gy TD/27,inkompletna zbog neuralgije leve ruke i bolova u donjem delu kicme...NMR je oktobra registrovao patolosku frakturu Th1,prvog prsljena...
Na prijemu u Knez Selu 05.11.2007...Vrat asimetrican zbog naduva sa desne strane celom visinom gde je jace pigmentovana postiradijaciono,jetra se palpira za 2 pp,oslabljena GMS obe ruke,SE 78/Le 10,0,fibrinogen 10,7,ac.uricum 138,9 ALP 162,GGT 268,o, EKG: bez znacajnih el.patol.promena...U Knez Selu je zavrsena i palijativna zracna terapija torakalnog prsljena Th1 sa 15 Gy/3...
Zbog bolova ordinirati Pl.Durogesic a 25 mg jednom u 72 casa,sa povecanjem doze po potrebi...

Ja sam vam prepisao epikrizu sa otpusne liste iz Knez Sela...

Moj tata ima ogromne bolove,sve se teze krece,a doktori ne smeju da operisu prvi prsljen,a ni njegovo cementiranje nije moguce...

Voleo bih sto vise vasih saveta,i sto vise odgovora strucnjaka!!!

Unapred vam hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 8:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Zao mi je sto se VAs otac muci, i sto cela porodica prolazi kroz traumu, ali ovo zaista nije mesto gde mozete dobioti biolo kakav odgovor na tako slozeno i osetljivo pitanje bez pregleda pacijenta, rezultata, dijagnostike, celokupne istorije bolesti. Morate se obratiti lekarima koji znaju njegovo stanje i koji se brinu o njegovom zdravlju. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 174 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: