Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kako sa se najbrze ugojim? Molim Vas pomozite
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 26, 2007 12:22 am
Postovi: 17
Lokacija: Subotica
Visok sam oko 180cm, a imam 55 kila sto je jako malo. Naravno puno jedem ali nista se nedesava. Otac mi je kupio razne sprave za vezbanje ali sto je jos gore od silnog vezbanja gubim kilazu. Ako neko ima neki savet da li da kupim nekre proteino koji daju masu za brzi rok neka mi kaze. Ili cak gde mogu da nabavim nesto jace, bio bi zahvalan za pomoc.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 10:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
Da li zelis cistu misicnu masu ili bukvalno da se gojis, da nabacujes i masnocu, pa gde god bilo(na stomak kukove)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 01, 2007 11:22 am
Postovi: 11
Radi vezbe sa malo vecim opterecenjem i manje ponavljanja. Trening neka traje max 60 minuta. Jedi pre treninga ugljene hidrate, a posle treninga pojedi bananu da vratis secer u krv, a onda proteine - belo meso, riba...
Od preparata imas weight geinere koji su za nabacivanje mase, ali nije to samo misicna masa vec i salo te ti ne bih preporucio to. Mozes da kupis obican whey, ima dosta proizvodjaca i po meni svi su slicni. Whey protein predstavlja DODATAK ishrani, sto znaci da ti nece to bitni glavna stvar za dobijanje mase, vec celokupan rezim treninga i ishrane. Inace sto se tice tih preparata nemoj da ih uzimas dok ne steknes neku rutinu u treniranju 2-3 meseca, kako bi naucio pravilno da izvodis pokrete na spravama.
Jedi 5 puta na dan, naravno sa kolicinom obroka koju mozes da pojedes, nemoj da se prezderavas, ali jedi prilicno. Jedi, treniraj, jedi, spavaj, jedi treniraj, jedi, spavaj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 4:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 26, 2007 12:22 am
Postovi: 17
Lokacija: Subotica
Imam ok telo ali zeleo bi barem da se ugojim da bi imao oko 70-75 kila.
Naravno nemam stomak i dobro mi izgledaju kukovi, imam dobre listove na nogama jer se bavim trcanjem na 50 metara i hobi mi je tenis, voznja biciklom. Ocu da povecan grudi i nabacim vecu masu na ramena i ruke.
Cuo sam da Whey Dymatize momaze tome i da je najefikasniji.
Sto se tice ishrane jedem zdravu hranu sa malo masi. Da li da jedem vise fest-food hranu?
Dakle zeleo bi da iskazem vecu misicnu masu na gornjed delu tela i to je uglavnom moj problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 8:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
Potpuno se slazem sa Muzickom Slagalicom, samo sto ja te weight gainere i supplemente smatram kao bacanje para, a ako malo detaljnije procachkas po netu po nekim ozbiljnijim site-ovima shvatices da za time u stvari uopste neces imati potrebe, jer pametnom ishranom mozes sve to uneti u organizam prirodnim putem(samo pogledaj cenu jednog onog Whey supplementa 1500 dinara kg, mislim koga to farbaju WTF :o ?).

Znaci 3 "teska" treninga ce ti biti dovoljna nedeljno jer vidim da ti je cilj misicna masa. Dizi tesko, sokiraj misice, kracim treninzima, fokusiraj na kompleksne vezbe, kao cucnjevi sa tegovima, zgibovi, muski, zenski, military press-evi, mozda handstand pushups, spavaj dovoljno jedi jos pola puta vise proteina nego sto ti organizam obicno dnevno zahteva i doci ce do rasta tvojih muscle-ova.
U muscle building fazi je beskorisno raditi izolovane vezbe. Da i naravno mozes da zaboravis tvoje pune dugotrajne kardio vezbe(trcanje, plivanje, bicikl), jer to je kontraproduktivno u nabacivanju mase, znaci te stvari svesti na minimu u tom periodu.
Evo ti link koji ti mozda da neke nove ideje u tvom daljem vezbanju :
http://www.beastskills.com/
(pogledaj i tutorijale)
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: A rezultati
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 9:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 26, 2007 12:22 am
Postovi: 17
Lokacija: Subotica
A rezultati se vide nakon sest meseci ili godinu dana ako se strogo pridrzavam vezbi i ishrane ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 9:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Ovako, ako želiš da se ugojiš moraš da prestaneš sa fizičkim aktivnostima.
Znači:
Citiraj:
.... se bavim trcanjem na 50 metara i hobi mi je tenis, voznja biciklom


... Ovo mora da stane.

Moraš da jedeš sve. Ponajviše testa... Proteini u kojekakvim preparatima nikako.

U suštini, najbolje ti je da odeš nutricionisti. Jer ono malo što znam o pravilnoj ishrani je u potpunoj suprotnosti od onog što se ovde na ovom forumu savetuje.

Svako dobro i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A rezultati
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 11:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
Mladen88 je napisao:
A rezultati se vide nakon sest meseci ili godinu dana ako se strogo pridrzavam vezbi i ishrane ?


Za proces nabacivanja misicne mase je neophodno raditi sa velikim tegovima u odnosu na tvoju telesnu tezinu, tako da bi poceo sa vecim tegovima da radis moras da imas solidnu osnovu, predpostavljam da si u nekoj srednjoj snazi i kondiciji tako da ce ti same pripreme za velike tegove trajati od 3 do 6 meseci, i za vreme tih priprema ne gledas u ogledalo i spremas se za plazu nego radis na REALNOJ snazi. Tek posle toga ide sminkanje i biranje dal cu vise misica na donji deo tela ili gornji, a ako si ozbiljno shvatio "posao" i uzimas za zivotni cilj da budes i ostanes takav kakvog si sam sebe zamislio, za godinu dana od sada ce se videti rezultati, i to veoma dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 28, 2006 1:48 am
Postovi: 22
decko je hteo da nabaci misicnu masu i tako ujedno poveca i telesnu tezinu a onda se javi neko i preporuci mu da jede mnogo testa eeeeeeeeeeeeju.... to bi bilo zdravo ali zato proteinski preparati nikiako.....ovo je smesno osim ako mu nije cilj da se natovi ko prase


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 8:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 28, 2006 1:48 am
Postovi: 22
i jos da prestane da se bavi fiz. aktivnostima......mislim ovo je zlocin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A rezultati
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 1:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
Mladen88 je napisao:
A rezultati se vide nakon sest meseci ili godinu dana ako se strogo pridrzavam vezbi i ishrane ?


Rezultati su vidljivi odmah.Dakle za rezultate ti je potreban trening i jos vaznije pravilna ishrana.Suplementacija je dobra ali nije neophodna.Kod treninga ti je cilj da dodje do hipertrofije misica(stvaranja mikroostecenja na misicu).Da bi doslo do hipertrofije nije nuzno dizati prevelike tezine.Dakle koncentrisi se na formu izvodjenja vjezbi i teg brzo dizi a sporo spustaj.Radi svaku seriju do otkaza, dakle do tacke gdje ne mozes vise.Kilaze prilagodi sebi.Na pocetku misici su ti slabiji tako da ti je potrebna manja kilaza da bi doslo ho hipertrofije, s vremenom moras povecavati kilazu.E sad dolazi red na ishranu.Uzimaj dosta ugljenih hidrata za energiju.Preko dana musli, razani hljeb, zobene pahuljice, kuvani krompir(imaju nizak ili srednji glikemijski indeks), poslije treninga uzmi UH sa visokim glikemijskim indeksom recimo dekstrozu sa 30gr proteina recimo popi litru jogurta(0,5-1 posto masti) ili jos bolje kupi whey protein.Sa jogurtom nemoj da pretjerujes zbog laktoze.Proteini su najvazniji i trebas uzimati 2gr po 1kg tjelesne mase.Jedi ribu, meso, piletinu, jaja, itd.Od masti uzimaj riblje i laneno ulje, maslinovo ulje, kupi omega3 u apoteci.Preporucio bih ti od ribe da kupis zaledjeni oslic od oko 1kg ima ih u svakom supermarketu u ledari(kod nas u CG a vjerovatno ima i u Srbiji) i kosta oko 3eura.Jos da ti objasnim kako raste misic.Na treningu ti stvaras mikroostecenja na misicu koja se superkompenzacijom 'prepunjavaju' proteinima - dakle proteini ce 'napuniti' ta mikroostecenja ne samo onoliko koliko je prije bilo vec ce i 'prepuniti' na vise nego sto je prije bilo.Mozes dobiti 2-2,5 kg misicne mase mjesecno, sve preko toga je vecinom salo sto ti nije cilj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 1:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
fokus je napisao:
decko je hteo da nabaci misicnu masu i tako ujedno poveca i telesnu tezinu a onda se javi neko i preporuci mu da jede mnogo testa eeeeeeeeeeeeju.... to bi bilo zdravo ali zato proteinski preparati nikiako.....ovo je smesno osim ako mu nije cilj da se natovi ko prase


Whey protein se dobija tako sto se iz surutke izdvoji protein.Objasni mi sto tu nije zdravo i kako od toga moze da se utovi - upravo suprotno.Od surutke koju takvi kao ti smatraju zdravom prije ce se utoviti nego od whey-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 2:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 28, 2006 1:48 am
Postovi: 22
pogresno si me shvatio, bio sam ironican pa mozda i nejasan zbog onoga sto mu je napisala-o Jefimija sa savetom da jede testo i prestane sa fiz. aktivnostima. Dobro znam sta je Whey, dosta sam ga koristio i savetujem svakom da uz dobar trening i ishranu ubaci i Whey protein ako moze finansijski to da izgura.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ?
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 26, 2007 12:22 am
Postovi: 17
Lokacija: Subotica
Omega3 tako da kezem u apoteci da to trazim ili bedoxin tablete. Dakle kako da pitam u apoteci , sa tim tabletama mogu da uzimam whey protein ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 4:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
fokus je napisao:
pogresno si me shvatio, bio sam ironican pa mozda i nejasan zbog onoga sto mu je napisala-o Jefimija sa savetom da jede testo i prestane sa fiz. aktivnostima. Dobro znam sta je Whey, dosta sam ga koristio i savetujem svakom da uz dobar trening i ishranu ubaci i Whey protein ako moze finansijski to da izgura.


Izvini nisam shvatio ironiju iz prve.Htio si rec da ce se od tjesta utovit sto je tacno.

@mladen88 U apoteci trazis omega3 masti ima ih u bukvalno svakoj apoteci.Ne uzimas njih sa wheyom.Poslije treninga uzimas whey sa dekstrozom, a omega3 uz neki od obroka.I zapamti whey je samo dodatak ishrani, ishrana je najvaznija.Ako uzimas whey a ne hranis se kako treba nista od mase.S obzirom da imas problema sa dobijanjem mase moze se zakljuciti da si ektomorf tako da ti treba uz dosta proteina i dosta ugljenih hidrata za energiju.Tesko da se mozes zamastiti jer si ektomorf, dakle ne stedi na ugljenim hidratima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: