Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cir na kozi
PostPoslato: Pon Mar 14, 2005 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 9:40 pm
Postovi: 11
Pozdrav svima

Moj problem je za dermatologa. Naime pojavio mi se cir na kozi (licu) pre godinu i po i naravno prosao je relativno brzo. Problem je sto mi je na tom mestu ostalo malo zadebljanje (verovatno nije sve izaslo iz njega kad je puko) i sto to zadebljanje jos postoji. Doktori su mi rekli da ce to proci ali evo vec godinu i po jos uvek stoji. Dali neko zna dali je ovo mozda opasno i dali zna neku kremu ili neki nacin da se resim ovoga jer mi smeta. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Cir ili aterom
PostPoslato: Pon Mar 14, 2005 11:34 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Da li znate da li je bio u pitanju čir (furunkul) ili aterom?
Ako je čir, on pukne, sadržaj se otvori i iscuri. Nakon toga ostane ožiljak.
Ako je aterom, sadržaj koji iscuri je gust,belo-žućkaste boje i ima vrlo neprijatan miris. Ako se ni izvadi njegova čaura, često recidivira.
Treba videti tačno šta je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Uto Nov 27, 2007 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 27, 2007 12:49 pm
Postovi: 9
Lokacija: beograd
Imam viliki problem i vucem se vec mesecima po lekarima od privatnika,do vma,doma zdravlja, pa obicn zavrsim na stolu klinickog centra i tad me doktor koji mi radi intervenciju pita da li se drogiram,jer sam pogled na moje prepone verovatno deluje tako,nikad nisam videla kako to oni rade uglavnom tamo me iseku ja pednem u nesvest od bola,i onda molim boga da se ne ponovi uskoro.radila sam razne analize vadjenja krvi od opste do IgG,IgM,ZATIM bris tog gnoja u kom u jednom nalazu ne postoje bakterije,dok u proslom je bilo cak i candide i esherihije,primala 2 puta dnevno inekcije,pila jake antibiotike ,mazala gentamicinom,hlorofenikolom,ihtiolom ni neznam cime vec nisam i nista.Pojavljivanje gnojnih kuglica od prepona se prosirilo na zadnju lozu,zatim na deo izmedju kuka i prepona,na timmetima obavezno poplavi taj zahvaceni deo i onda ako pukne izadje gnoj ali se vremenom pnovo to napuni,a ako ne pukne peruta se i svrbi i pod prstima se oseca da je gnoj unutra,to postoji na vise mesta i sve je vece velicine,recimo poslednja dva kovane novcanice.sada mi trenutno u domu zdravlja dnevno previjaju povidon jodom i flogocidom,ali po mom misljenju to je spoljno delovanje ali sta je sa sprecavanjem infekcije koja je verovatno dublja od povrsinske.doktorka mi je cak i jednom rekla da je to u limfi jer mi se pojavljuje na indenticnim mestima recimo na istom mestu leve i desne strane u isto vreme,pa je u jednom trenutku pomenula torlak i eventualno pravljenje vakcine..ja sam ocajna zbog bolova,neprijatnosti i izgleda tih cireva ili sta je vec.molim vas za neki savet ili uput kome da se obrati i sta da radim,unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cao
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 3:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 1:07 am
Postovi: 7
Ne bih da ti baksuziram, ali sve sto si opisala mi "mirise" na HS (Hidradenitis Suppurativa) :(

Pogledaj ovu temu: http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=3793

Pozdrav,

DD


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: