Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Jako mi opada kosa.HELP!!!!
PostPoslato: Ned Nov 04, 2007 3:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 31, 2007 8:35 pm
Postovi: 5
Lokacija: Vojvodina
Imam velik problem sa opadanjem svoje kose.Sta da radim?Da li neko od vas moze da mi kaze? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 04, 2007 6:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 27, 2007 3:09 pm
Postovi: 43
Uzroci mogu biti brojni - od raznih bolesti (kao sto su dijabetes, lupus ili problemi sa tiroidnom zlezdom), preko neadekvatne ishrane, fungalne infekcije, uzimanja odredjenih medikamenata (kao sto su neki lekovi za kontrolu krvnog pritiska, antidepresanti, za sprecavanje trudnoce, protiv artritisa), do skoro prelezanih oboljenja kao sto je grip ili koriscenja hemikalija kao sto su sredstva za bojenje. Savetujem Vam da posetite dermatologa da bi se izvrsilo odgovarajuce ispitivanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 20, 2007 5:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 05, 2007 10:15 pm
Postovi: 56
Interesuje me da li kosa vise nego obicno opada i u vreme kad zena doji bebu? posto se to meni dogadja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 21, 2007 7:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 18, 2007 6:57 pm
Postovi: 6
@Inkana - nisi dovoljno opisala problem. Ima dosta faktora koji uticu na opadanje kose. Najsigurnije ti je da odes kod lekara/dermatologa i posavetujes se sa njim.

@Maxima - cula sam za to. Da li od stresa,malo promenjenih hormona ili cega vec ali u tom postporodjajnom periodu ume kosa da opada vise. No to ce verovatno prestati posle odredjenog perioda. AKo je nesto drasticno ili ti se ne svidja ni malo posavetuj se sa lekarom :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 2:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
Ja sam imala problem sa opadanjem kose godinama. Kako se lijecim od steriliteta, hormonskim pretagama mi je utvrdjena povisena vrijednost hormona PROLAKTIN (nazivaju ga i hormon stresa) koji luci hipofiza. Vec sam pola godine pod terapijom zbog tog hormona cije su se vrijednosti, vec nakon mjesec dana od pocetka uzimanja tableta Bromergon, normalizovale. Od tada mi kosa vise ne opada onim intenzitetom. Pitala sam doktoricu da li moze to da ima veze i rekla je da moze. To je hormon koji je normalno povisen u periodu dojenja, tako da mi se nekako namece zakljucak da je to taj razlog zbog kojeg zenama opada kosa u tom periodu dojenja (laktacije)... Tih godina, dok mi je opadala kosa, sam dala mnogo novca za razne preparate i nista nije pomagalo.
Sad mi je jasno da je najbolje konsultovati ljekara koji ce nas uputiti na odredjene pretrage da bi se utvrdio pravi razlog, a ne bacati novac prema uputama ''ljekara'' koji po apotekama pregledaju vlasiste mikrokamerama i pri tome uglavnom pljackaju narod prodajuci skupe preparate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: opadanje kose
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 4:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 3:50 pm
Postovi: 4
jas bi vi preporucila da piete sekoj den zelatin,navistina pomaga i rezultatite se vidlivi za dva meseci,jas go koristam zelatinot na dr.etker onoj za torti, go stavam vo caj, se rastopuva i go pijam,vo pocetokot piev sekoj den i posle dva meseca zabelezav podobruvanje, sega go pijam ednas nedelno i toa mi e dovolno zato sto kosata prestana da mi paga i mi se zajakna korenot na kosata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 9:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Ja sam zaustavio opadanje i mogu da vam pomognem! posaljite mi p.p.!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 1:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Aha a kako? Ajd napisi, i pokusaj da ne vrbujes narod samo da im otmes pare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 10:10 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Nikola, postoji li neki lek da nestanes sa foruma? :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 24, 2008 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 24, 2008 11:39 pm
Postovi: 1
Ljudi pocela je da mi opada kosa,sa desne strane glave,odnosno tu gde mi je zalizak.Ostali deo je u redu.Imam 17 godina i nosim dugu kosu...ako nesto znaci,pa sam hteo da pitam ima li to kakve veze.Ne primecuje se to puno,al mi nekako ruzno izgleda kad podignem kosu...ima li kakve pomoci.I samo mi recite za ono verovanje,ako nosis dugu kosu,da ces brzo poceti da celavis,...da li je tacno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 26, 2008 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 25, 2008 11:05 pm
Postovi: 5
Lokacija: novi sad
pozdrav svima!imam 23 godine i pre otprilike godinu dana kosa je pocela jako da mi opada i proredjuje se i to najvise na prednjem delu glave, tj. temenu. Pila sam nutrival kapsule, pa fitoval kapsule i sampon, zatim alpecin losion i sampon kao i raznorazne ampule. Kad sam videla da mi to nista ne pomaze, uplasila sam se mnogo posto opadanja nije stalo, obratila sam se dermatologu. Uradila sam sve analize krvi, stitne zlezde, hormona itd i sve je bilo ok tako da razlog opadanja nije bio utvrdjen. Doktorka mi je preporucila minoxidil, tj. pilfud 2% i za dva meseca sam skoro povratila svu izgubljenu kosu sa prednjeg dela glave. Sad sam vise nego zadovoljna sto mi se stanje normalizovalo a opadanje smanjilo, tj prestalo skroz. Sada trenutno pored pilfuda koristim marbo sampon koji mi je smanjio opadanje kosa i pijem vitamine natural wealt. Ali glavnu ulogu u ovome je imao pilfud kojeg nameravam i dalje da koristim i preporucujem ga svima. J sam koristila onaj od 2%, ali ima i od 5% za malo teze slucajeve.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: