Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Preterano perutanje kože lica
PostPoslato: Ned Feb 11, 2007 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 11, 2007 5:42 pm
Postovi: 12
Imam veliki problem. Jako mi se peruta lice, i to predeo čela, oko i ispod očiju i veoma malo oko lica. Od krema koristim, na tim predelima, jednu ručno pravljenu od uree i pantenol. Kreme mi pomažu jako kratko, pa moram često da ih stavljam. Inače sam ekcemičar, već 16 godina, po telu, ali to je pod kontrolom i jako mi se retko pojavljuje. Na licu ekcem nikad nisam imala, jedino na nausnici, pri znojenju, ali retko.
Zanima me da li neko ima sličan problem i zna li neko ima li ikakve pomoći.
Samo da dodam da perutanje traje oko 4 meseca, sa par pauza kad mi se lice nije perutalo, koje su trajale 2-3 dana.
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 11, 2007 9:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 19, 2006 2:01 pm
Postovi: 93
Lokacija: Beograd
Pa pazi,meni se cesto peruta koza i ma koju kremu stavljala,uvek mi se bar malo peruta,a ne valja bas ni trpati kremu u debelom sloju.Ono sto meni svakako pomaze jeste Pantenol serum u malim bocicama koji ja kupujem kod svoje kozmeticarke i takodje,hmmmm,samo sto to nabavljam preko strine iz Amerike Calamine losion.
Ako hoces mogu da ti dam broj svoje kozmeticarke,tubica je oko 100 din i traje ti par dana,bar meni traje.Ja sam koristila razne pantenol kreme i ni jedna mi nije nesto specijalno odgovarala koliko ovaj serum.

_________________
Ako imas cilj,naci ces i put do cilja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 11, 2007 9:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
meni je pomagao pantenol rastvor,ima ga u svakoj apoteci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav!
PostPoslato: Pon Feb 12, 2007 2:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 25, 2006 3:09 am
Postovi: 107
Uzrok perutanja koze ne mora biti samo na kozi, vec je veoma cesto unutar organizma, a ispoljava se na tzv. T-zoni (celo, nos i oblast ispod ociju). Preveliko unosenje secera i masti, kao i poremecaji metabolizma (disfunkcija jetre, pankreasa, zuci i sl.) mogu dovesti do toga. Ali, isto tako i nedostatak masti moze dovesti to toga (na pr. restriktivne dijete). Treba pronaci optimalan odnos unetih materija.

Davno, u srednjoj skoli sam imao problem sa perutanjem koze nesto malo ispod donje usne (u uglovima), pa sam to resavao nanosenjem Nivea kreme - i to je pomagalo, ali sam u toku dana bar 2 do 3 puta nanosio kremu. To se pojavljivalo, pa nestajalo, a kada sam operisao zucnu kesu, problem je potpuno nestao. Medjutim, posle toga se javila dehidracija upravo T-zone. Dermatolozi su mi prepisivali svakakve kreme, ali niko nije pokazao nameru da se time ozniljnije pozabavi (u smislu ispitivanja). Najlakse je bilo da mi prepisu sve i svasta. Svaki dermatolog je imao svoju „teoriju“ i svoju kremu (cija cena nije bila ispod 1200. din). Eucerin se pokazao kao najlosiji (peklo me je i svrbelo).

Na kraju sam ustanovio da je problem u vrsti hrane (najvise u seceru - bez obzira da li se radilo o belom, smedjem ili crnom, kao i kolicini unete hrane). Sada problem mogu da drzim pod kontrolom, kada se pojavi (na svu srecu, veoma retko se pojavljuje).

Savet: uraditi biohemijski nalaz, otici kod specijaliste (ako je neophodno - gastroenterologa) i posavetovati se sa nutricionistom. Promeniti rezim ishrane. Unositi dosta vode, jer je perutanje simptom suve koze (osim ako nisu u pitanju gljivice). Ljudi su skloni da za probleme na kozi resenja traze od dermatologa, mada je problem mozda izvan njihovog domena. Kozmeticara ostavite za kraj i pripremite novcanik.

Pozdrav,
mr M.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 13, 2007 4:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 11, 2007 5:42 pm
Postovi: 12
Zahvaljujem svima na odgovorima... Evo, upravo se malo povuklo, dosta pomaže pantenol.
Nego, takodje sam primetila, bar kod sebe, da ako ne spavam dovoljno, perutanje se mnogo pogorša.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 13, 2007 4:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 8:25 pm
Postovi: 2
Lokacija: Podgorica
Tinar, procitaj post malo niza "za Makki-ja". Pantenol je super krema, ali nista nije kao zalfija!
Ako je mene preporodila koja sam se stidjela da idem ulicom zbog crvenih i perutavih obraza - vjeruj da ce svakog! I to za najvise 10-tak dana! Trebalo je da me vidis pocetkom ovog mjeseca i da me vidis sad... zapanjio bi se kako djeluje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: probaj...
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 3:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 1:00 pm
Postovi: 7
i ja sam ekcemicar, imam istih problema kao ti jos od kad sam imala 6 meseci, koristila sam razne gluposti, neke jake kreme koje ne mogu da se koriste cesto i tek skoro mi je dermatolog dao emulziju za lice od uriage-a, pa probaj. koliko mi je on rekao, nanosi se na lice ujutru i uvece, 4-6 meseci... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 3:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:17 pm
Postovi: 5
Lokacija: split, HR
i ja imam problem s perutanjem kože, koje je doduše zahvatilo samo malen dio kože na licu, al je na mjestima gdje se peruta koža crvena i iziritirana. može li mi netko odgovoriti kako se perutanje kože lica odovodi u vezu s gljivicama???? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 8:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Baby_ultras,

perutanje kože je povezano sa bakterijama i to najčešće Piterosporom, i ta bolest kože se naziva seboroični dermatitis. Stoga treba se konsultovati sa dermatologom za određenu terapiju, posebno ukoliko je koža iziritirana.
Perutanje kože je povezano i sa atopskim dermatitisom, tu je glavni problem stafilokoka, i Uriage je dobar izbor, ali opet uz konsultaciju sa dermatologom.
Takođe, do perutanja mogu dovesti i drugi spoljni faktori, kao npr umivanje lica sapunom, pošto površinski aktivne materije oduzimaju vodu proteinima i na taj način dehidratišu kožu.
Zato, treba ispitati uzrok perutanja, pa onda na terapiju Pantetnol je u svakom slučaju dobar izbor ali ne i trajno rešenje za svaki oblik perutanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 15, 2007 11:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 10:15 pm
Postovi: 52
Lokacija: Beograd
DRAGANA 15 je napisao:
Baby_ultras,

perutanje kože je povezano sa bakterijama i to najčešće Piterosporom, i ta bolest kože se naziva seboroični dermatitis. Stoga treba se konsultovati sa dermatologom za određenu terapiju, posebno ukoliko je koža iziritirana.
Perutanje kože je povezano i sa atopskim dermatitisom, tu je glavni problem stafilokoka, i Uriage je dobar izbor, ali opet uz konsultaciju sa dermatologom.
Takođe, do perutanja mogu dovesti i drugi spoljni faktori, kao npr umivanje lica sapunom, pošto površinski aktivne materije oduzimaju vodu proteinima i na taj način dehidratišu kožu.
Zato, treba ispitati uzrok perutanja, pa onda na terapiju Pantetnol je u svakom slučaju dobar izbor ali ne i trajno rešenje za svaki oblik perutanja.



Dragana,
kao prvo nije Piterosporo, već Piterosporon ovale ili ranije Malesessia furfur. Drugo, nije bakterija već gljivica. Ponovi dermatologiju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 4:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Ivane,
ja ne treba nista da ponavljam posto nisam dermytolog, a ako neko napravi grešku u kucanju vi ste tu da prvi budete zajedljivi. I ja se izvinjavam ostalim forumašima zbog greske da je bakterija, kada je u pitanju gljivica, u svakom slučaju je za dermatologa.
Ivane, ako ste uspeli da nervirate moje koleginice, verujte mene necete, posto sam ja potpuno imuna na ovakve komentare.
Sve najlepse, veliki pozdarv, i samo tako nastavite!!!!!!!!!!!!!!
Dragana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 4:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Ups opet greska u kucanju....... :lol:
Mislila sam dermatolog...........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 1:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:17 pm
Postovi: 5
Lokacija: split, HR
hvala vam svima na odgovorima..htjela bih naglasiti da je to perutanje veoma slabo izraženo ali najviše me zabrinuo lagani osjećaj svrbeža i crvenilo na tim mjestima
:( ..može li mi netko precizirati o kakvoj se točno gljivici radi..da li se ta gljivica može proširiti po koži tijela ili zahvaća samo područje lica?
da li za lice pomaže uriageov cu-zn gel za umivanje (nadam se da ne isušuje kožu, budući da imam mješoviti tip koji je vrlo suh i katkad dehidriran na obrazima)???

od srca vam svima zahvaljujem..nemam iskustva s površinskim gljivičnim infekcijama i prilično sam se uplašila ne znajući o čemu se radi :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 10:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Ukoliko imas blago perutanje, crvenilo i svrab,(još ako ti se javlja perut i imaš blagu crvenu liniju na predelu između lica i kosmatog dela glave) to može biti seboroični dermatitis, ali opet naglašavam posavetuj se sa dermatologom.
Cu Zn gel za umivanje ne može da naškodi, pošto u njemu nema sapuna, to je odličan izbor.
Pozz,
Dragana
PS I bez straha, sve je to rešivo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: