Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: snimanje magnetom rezonancom
PostPoslato: Čet Nov 08, 2007 2:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 4:43 pm
Postovi: 22
Gde je najbrze i najkvalitetnije snimanje magnetnom rezonancom? Ako je moguce posaljite mi i broj tel.za zakazivanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 10, 2007 6:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 27, 2007 3:09 pm
Postovi: 43
Institut za Onkologiju i Radiologiju, Sremska Kamenica, Dijagnosticki Imidzing Centar. Dva najmodernija MRI aparata na svetu, "Magnetom Avanto" i "Magnetom TIM Trio". Telefoni: 021/480-5600 i 021/480-5601.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 1:06 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Zavisi odakle ste. Imamo magnetnu rezonancu i u Pozarevcu, ali privatnu.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 5:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 27, 2007 3:09 pm
Postovi: 43
Gospodin je pitao gde postoji najbolja magnetna rezonanca, i dobio je odgovor. Najbolji i najmoderniji aparati, jedan na 1,5T, drugi na 3T (tzv. Siemensovi TIM sistemi, najmoderniji koji postoje, koji u kratkom roku mogu da snime i citavo telo bez repozicioniranja pacijenta), i svakako najbolji strucnjaci. Ako smem da priupitam, koje je jacine magnetnog polja taj privatni aparat za MRI u Pozarevcu?

Zasto mislim da cu dobiti odgovor 0,2 ili 0,3T....

Dakle, odgovor na pitanje gde se nalazi NAJBOLJI aparat za MRI uopste ne zavisi od toga odakle ste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 4:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 4:43 pm
Postovi: 22
Zahvaljuem se na odgovoru.Nije bitno gde je snimanje samo da je kvalitetno.Snimao sam u Tirsovoj ali je kvalitet snimka nikakav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 6:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Radim u Zelaznickoj zdravstvenoj stanici u Pozarevcu, koja je deo Zavoda za zastitu zdravlja radnika Zeleznice Srbije u Beogradu i gde se nalazi aparat od 3T (tri TESLE). Taj aparat jeste aparat sa najjacom rezolucijom u Srbiji, ali lekar, kolega Dr Jovancevic, koji radi na tom aparatu, radi i u Skener centru u Pozarevcu na MR aparatu koj je isti kao i onaj u centru "Hram" u Beogradu. Takodje, u istom centru radi i kolega Danilo (necu reci prezime, niti telefone ovog centra, niti ista vise sto lici na reklamu, jer ne reklamiram nikoga), koji je najbolji neuroradiolog u Srbiji.

Na pitanje "najbrze i najkvalitetnije" - odgovor je - u Zavodu u kome radim, u Beogradu - ko ima novac. Ali to mozda nije najbrze i najkvlitetnije ako neko ima krupnu patologiju koju ce isti lekar iz istog Zavoda (ili njegove kolege, koji su eksperti) videti i na sasvim pristojnom (cak ODLICNOM) aparatu u Pozarevcu, posebno ako je taj pacijent iz okoline grada iz kog se javljam.

Ditto :)

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 3:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 27, 2007 3:09 pm
Postovi: 43
Dobro ste me nasmejali, kolega. Kazete da Philips-ova Intera 3T moze da se meri sa Siemens-ovim Magnetom Triom na 3T, koji je TIM System, koji poseduje povrsinsku zavojnicu za celo telo od 102 matricna elementa (koju preskupo placena "Intera" nema), i koji ima 32 radiofrekventna kanala za akviziciju, naspram Interinih 8?
Voleo bih samo da mi kazete kako biste, npr, mogli da slikate celo telo bez povrsinske zavojnice za isto (Total Imaging Matrix-TIM)?

Dakle, najbolji aparat je u Kamenici, a sto se Intere tice, ne bi vredelo previse trositi reci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 4:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 27, 2007 3:09 pm
Postovi: 43
I da, hvala Vam na odgovoru, kao sto sam i pretpostavljao, 0,3T. Ne vidim samo sta je pristojno ili odlicno u tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 8:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 27, 2007 3:09 pm
Postovi: 43
"Kolega Danilo" je najbolji neuroradiolog u Srbiji???!!!!! Hahaha! Pa sto ne kazete prezime "kolege Danila", da mu vidimo radove na Internetu i citation Index? Te parametre je neuporedivo lakse proveriti za trojku neuroradiologa koju cu ovde spomenuti, imenom i prezimenom (gospoda su iz Instituta u Kamenici, gospodja iz Centra za MR KCS u Beogradu): Prof. Dr Tatjana Stosic-Opincal, Doc. Dr Robert Semnic i Doc. Dr Dusko Kozic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 6:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
A da niste Vi mozda neki malo isfrustrirani radiolog, ili specijalizant? Ili mozda neki asistent, docent ili slicno? I da ne radite mozda u Kamenici? I da nemate mozda svoju "masinicu"? I da niste mozda u nekoj zemlji gde bacaju na otpad ovo cime se slika cela Srbija, jer je to "nepristojno" i jadno?

Procitajte sta je pitao pacijent. "Najbrze i najkvalitetnije snimanje" podrazumeva puno stvari.

Ovo o slikanju celog tela - recite ovom auditorijumu ovde koliki procenat pacijenta snimanih MR-om se "slikaju" celi...

Konacno: izvolite se potpisati svojim imenom i prezimenom.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 7:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 27, 2007 3:09 pm
Postovi: 43
Kao sto sam i mislio - argumenata nemate, pa ste krenuli u obracun ad hominem. Ne samo sto nemate argumenata, nego ni najminimalnijeg znanja iz radiologije.

Pa da Vas poducim sta znaci "najbrze i najkvalitetnije snimanje". Bas to. Najbrze i najkvalitetnije snimanje. Dakle, u tom Vasem "Hramu", gde radi "kolega Danilo", kompletna kicma se na T1 i T2 snimi za jedan sat. Na 1,5T za 15 minuta, a na 3T za manje od deset minuta. Najkvalitetnije - kakvu rezoluciju dobijate. Drugim recima, koliko suptilne patologije mozete da vidite. Ako pri snimanju temporalne kosti na ciljanim tomogramima promasite neurinom, da li smatrate da je to prihvatljiv kvalitet snimanja? A to se obilato desava na tim izdrndanim aparatima od 0,2 ili 0,3 T koji nemaju nikakvu kontrolu. Pola (najmanje) bi ih trebalo pozatvarati.
Sto se tice snimanja celog tela ("whole-body MRI"), to je danas standard u dijagnostici onkoloskih pacijenata, pacijenata sa Neurofibromatozom I i II, kao i pacijenata sa Diabetes Mellitus-om i kardiovaskularnim oboljenjima. To sto u Srbiji malo pacijenata prolazi kroz takav pregled, nije bas nikakva potvrda Vasih reci.

I jos nesto: ko sam ja, imam li ili nemam "masinicu", gde se nalazim, kakav broj donjeg vesa nosim, jesam li ili nisam isfrustriran, nije Vasa stvar. Razumete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 1:27 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Samo Vi pisite, a o "ad hominem" mozete da razmislite - ko je ovde "covek" a ko samo anonimni nadimak u virtuelnom svetu. Ja sam ovde imenom i prezimenom, a Vi samo svojim pseudonimom.

O radiologiji znam taman onoliko koliko treba da zna jedan razuman specijalista opste medicine - da je stavim u kontekst zdravstvenih potreba populacije sa kojom radim i kojoj ni najmanje ne trebaju reklame o super-masinama na 200 ili 300 kilometara razdaljine, za kojima sede profesori (sto samo po sebi nije nikakva garancija kvaliteta), gde se uput i ne moze dobiti (dok postoji MR u nadleznom regionalnom medicinskom centru) i gde se za snimanje bez uputa daje sramno veliki novac.

Kvalitet - podrazumeva malo vise od onoga sto pisete, ali sigurno da ne moram da Vam o tome pisem. Seticete se i sami o specificnosti i senzitivnosti kao karakteristikama dijagnosticke metode, pa cete se valjda zamisliti otkud Vam pravo da na arogantan i struci neprimeren nacin opovrgavate vrednost svemu osim onome sto je najskuplje ili najnovije.

Uzgred - zaista je vise nego jasno da ste se okomili na 3T MR ZZZZ Zeleznice Srbije, jer cim sam ga spomenuo, nasli ste za shodno da sasvim bespotrebno ubacite svoje misljenje o "preskupo placenoj "Interi". Ovo implicira sledece:
1) Poznajete tehnicke karakteristike MR-a u mom Zavodu
2) Znate cenu po kojoj je kupljen
3) Smatrate da su ljudi koji su obavili kupovinu uradili pogresnu stvar
4) Poredite drugi aparat sa ovim u uzaludnoj nameri da impresionirate laicku javnost
5) Imate izrazite otpore i jasan prezir prema drugim zdravstvenim ustanovama koje rade MR dijagnostiku
6) Minimalizujete svaku korsit drugih centara za MR dijagnostiku jer su "nekvalitetni", sledi da o CT-u (koji je jos uvek nedostupan mnogima u Srbiji) verovatno mislite da je za muzeje.
7) Imate licni interes da svi znaju kako je sjajna, dobra, lepa i pametna masina koju hvalite
8) ZAKLJUCAK: Vi verovatno radite i zaradjutete od onoga sto ovde reklamirate, a bastardizacijom drugih i minimalizacijom nesumnjivih kvaliteta "konkurencije" pokusavate da sebi jos vise "nabijete" cenu.

Za razliku od Vas, ja radim za fiksnu platu, nemam ni dezurstva i potpuno sam nezainteresovan da hvalim jedne ili kudim druge. Za mene ce uvek biti vazniji moji pacijenti, a ne masinice kojim se dice pojedine klinike, Instituti ili privatne ordinacije. Ja svoje pacijente sigurno necu dezinformisati da je "("whole-body MRI"), danas standard u dijagnostici onkoloskih pacijenata, pacijenata sa Neurofibromatozom I i II, kao i pacijenata sa Diabetes Mellitus-om i kardiovaskularnim oboljenjima." Koncept je star jedva dve-tri godine, daleko je decenijama od povoljnog odnosa cost/benefit i o njemu se moze pricati samo kao o akademskom i futuristickom idealu. Ja sam imao srecu da putujem i upoznam se sa uslovima lecenja "obicnih ljudi", ljudi uz srednjih i nizih slojeva u Italiji, u Nemackoj, u Engleskoj, u Americi... Otac mi je, gospodine, umro u Australiji od posledica dijabetesa, HOBP i kardiomiopatije, rodjena sestra mi zivi u Kanadi i radi kao medical office assistant. Stoga, nikako nisam neupucen u to koliko je (i da li je) zdravstvo u Srbiji zaostalo u odnosu na "svet". Daleko sam od stereotipa ucmalog provincijalnog lekarcica koga svako i sve moze impresionirati i koji ce poverovati u sve sto mu se servira. Zato i mene i ljude koji ovo citaju postedite dezinformacija o "standardima" u medicini.

Pretpostavljam da necete dozvoliti da Vasa ne bude poslednja, pa Vas pozdravljam, kad smognete hrabrosti da postavite ovde svoje ime i prezime, specijalizaciju, ustanovu u kojoj radite i telefon - mozda cu vam i odgovoriti.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 1:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 11:03 am
Postovi: 7
Mozete li mi reci kakav je aparat za MR u KBC Bezanijska kosa u Beogradu. Treba da uradim magnetnu rezonancu glave, tacnije stella turcica (dijagnostikovana hiperprolaktemija). Koju biste ustanovu u Beogradu preporucili?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 8:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 8:32 pm
Postovi: 2
dr ivica je napisao:
Zavisi odakle ste. Imamo magnetnu rezonancu i u Pozarevcu, ali privatnu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 8:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
M.C. je napisao:
Mozete li mi reci kakav je aparat za MR u KBC Bezanijska kosa u Beogradu. Treba da uradim magnetnu rezonancu glave, tacnije stella turcica (dijagnostikovana hiperprolaktemija). Koju biste ustanovu u Beogradu preporucili?


Na zalost, ni jednu drzavnu..... :-?

Ali mozda je "Kosa" u boljem stanju...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: