Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 154 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 9:50 pm
Postovi: 6
mislim da kazu da se ponovo javio :(
obicno kazu da ima oblik leptira...
ako imas ct snimak da skeniras posalji na mail da vidim [email protected]
ali bi to trebala pokazati operatoru najpre

_________________
Hey Joe!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 8:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
To sam i ja pomislila. Ali danas smo bili na kontroli kod doktorke za zracenje koja je rekla da je snimak u redu da se vidi supljina od operacije i da ako bude imao glavobolje da je to zbog pritiska koji se pravi i da dodje po lekove. Nemam pojma, nista mi nije jasno. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 10:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Zaboravila sam da napisem da je snimke magnetne nemoguce skenirati na tako malom skeneru kao sto je moj :(
U svakom slucaju hvala na zelju da pomognes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 9:50 pm
Postovi: 6
ja slikam slke digitalnim foto na beloj podlozi i onda ispadne ok
ali ako su tako rekli tamo da je u redu :D onda jos bolje

_________________
Hey Joe!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 13, 2007 2:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 9:32 am
Postovi: 150
Lokacija: Beograd
Mom ocu su 97 operisali maligni astrocitom glioblastom multiform gr IV, odnosno izvrsili su redukciju istog.Ono sto mene interesuje je zasto je napravljena pauza od 7 nedelja od operacije do pocetka zracenja, tada sam pitala radiologa vise puta, samo mi je receno tako mora.Za tih sedam nedelja tumor se vratio na velicinu pre operacije a hemioterapija posle radioloskog tretmana samo je pogorsala stanje.Ima jedna zanimljiva stvar koju sam tada primetila a vezana je za simptomatiku pojave astrocitoma a to je da sem suzenja vidnog polja kod pacijenata i klasicnih neuroloskih ispada u zavisnisti koja je starana mozga zahvacena, prvi simptom je bio da pacijent postane ljuboran na svog partnera ili svog partnera(u ovom slucaju suprugu) napravi ljubomornu. To je bilo u slucaju mog oca ali mi tada nismo to mogli da povezemo sa bolescu da bi tek pre par godina na internetu otkrila sasvim slucajno da je to moze da bude jedan od simptoma pojave astrocitoma. Cudno zvuci ali u nekim slucajevima moze da bude i istinito. Sto kaze jedan neuropsihijatar na jednom forumu, kada vidis ljubomornog coveka ili zenu, posalji ga na MRI ili CT glave.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 13, 2007 6:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
abuxl, jel si ti doktor ili samo imas iskustva sa citanjem magnetne?:-)
Gandra, kod nas je pauza bila skoro 4 meseca i to samo zato sto je tek tad dosao na red. ALi i nama je receno da mora da se napravi pauza od 2 meseca... I u kom smislu je hemoterapija pogorsala stanje? Mislim, kako znas da je za pogorsano stanje kriva bas hemoterapija? Da li mozes da mi napises na pp adresu foruma na kom odgovara taj neuropsihijatar? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 13, 2007 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 9:50 pm
Postovi: 6
ja sam doktor i majka mi ima glioblastom
tako da.. se donekle razumem u te nalaze

_________________
Hey Joe!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 10:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 9:32 am
Postovi: 150
Lokacija: Beograd
Za vreme zracenja stanje je bilo super, verovatno je za to vreme tumor mirovao, cak je neuroloski satatus bio super.Cim se zavrsilo zracenje otisli smo o odluci konzilijuma na prvu hemioterapiju. Posle prvog dana dosli smo kuci, on nije mogao vise da stane na noge.Da li je uzrok tome hemioterapija ili nesto drugo ne znam ali dr na okologiji je rekao da je i njemu cudno zasto je poslat na hemioterapiju sa obzirom kakav je tumor u pitanju ali odluka konzilijuma je zakon.To je ipak bilo pre 10 godina tako da ne mogu da se setim svih detalja. Taj prokleti glomblastom je jedan od najmalignijih tumora mozga, uvek je primarni i rapidno brzo raste da cak i nestigne da da metastaze, skoro sam sreo neurohirurga koji je operisao oca, u prici mi je rekao da je dosta povecan broj astocitoma pogotovo najmalignijih. Tu je najbitnije barem tada bilo da se edem mozga drzi pod kontrolom koliko je to moguce. Sve najbolje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 8:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Neurohirurh se vratio s odmora i ovo je izvestaj:

"Dg: Status post operationem astrocitoma anaplasticum recidivans.

Sa neurohirurske strane stanje je zadovoljavajuce, neuroloski i subjektivno.
Kontrolna MRI pokazuje nalaz koji govori za rest sa prisustvom na drugoj strani .
Terapija ista Mazepin i Phenobariton u slucaju vecih subijektivnih tegoba Manitol 125 204 i Dexason im. "

Da li mozete da mi protumacite drugu recenicu jer ne razumemo sta je rest sa prisustvom na drugoj strani. Takodje ne znamo sta znaci "recidivans" u dijagnozi.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:31 pm
Postovi: 9
moja prijateljica ima tumor na mozgu koji je velik i pritiska očne jabučice pa ako ne operiše može oslepeti.Medjutim naši lekari se ne usudjuje da je operišu jer se tumor zapetljao oko karotide. Inače pre 8 godina je operisala rak dojke. lekari ne mogu da utvrde da li je metastaza ili je novi tumor. To će znati samo kad je otvore i pošalju na biopsiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 3:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 3:38 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima ..

Imam jedno pitanje u vezi tumora na mozgu u čeonom delu.

Naime, interesuju me svi moguci simptomi koji mogu da se jave, tretman i sta posle.

Bio bih Vam zahvalan ukoliko me uputite i na neki link.

Unapred hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 28, 2008 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 28, 2008 8:23 pm
Postovi: 5
Lokacija: nis
Prvi put sam na forumu i ne znam da li ovde mogu da postavim pitanje, ali!!!! Imam tetku koja je '44.godiste i koja je operisala tumor na mozgu 29.01.2008. u BGD. Sada su joj preporucili zracenje i hemoterapiju. Ona ima histolosku dijagnozu> glioblastoma multiforme WHO- gr IV, DG: tu cerebri regionis temporalis I.dex.
Hempiparesis I.sin.St. post reducionem tumoris maximallis BGD, 29.01.2008.
Molim Vas da mi hitno odgovorite sta sve ovo znaci i kolko je opasno? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 2:15 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
oliverac je napisao:
da li neko zna da mi odgovori kako se manifestuje metastaza na mozak,primarni rak je na plucima


Slucajno sam procitao ovo pitanje pa s obzirom da je i moja tasta u istoj situaciji resih da ti objasnim kako se kod nje manifestuje, a sto je po doktorima sasvim normalna reakcija imajuci u vidu njenu bolest.
Nakon zavrsene hemoterapije, cinilo se da joj je bolje, ali je na kontrolnom pregledu utvrdjeno da je metastazirao na jetri, iako se ona mnogo bolje osecala. Pre nekog vremena pocela je povremeno da se zali da joj trnu ruke i noge, obicno desne i pocela je da ima smetnje pri govoru- cesto nije mogla zavrsiti zapocetu recenicu kao da je zaboravila sta je htela da kaze. Prekjuce (28.02.) naglo joj se pogorsalo stanje i to tako sto pored utrnulosti ruke i noge nije mogla da govori i jednostavno je bila "odsutna", a nije mogla ni da samostalno hoda, iako je stalno pokusavala da bez razloga ustane. Kod prijema u bolnici rekli su nam da je to sasvim normalno stanje jer je verovatno zahvacen i mozak, odnosno sa pluca je metastazirao na jetru i mozak. Primenjena je terapija MANITOL-om i mogu vam reci da je vec postala svesnija sebe i okoline, prepoznaje nas i pocela je da shvata pitanja koja joj postavljamo cak je i ona sama postavljala potpuno normalna pitanja. Terapija ce trajati jos nekoliko dana, ali prema doktorima iako ce joj se svet izbistriti to neznaci da ce je izleciti, tako da ocekujemo ponovno pogorsanje.
Neznam da li ti je ovo od neke koristi, ali smatrao sam da treba da ispricam svoje nedavno iskustvo.


Poslednji put menjao srmi dana Sub Mar 01, 2008 4:15 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 2:15 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
oliverac je napisao:
da li neko zna da mi odgovori kako se manifestuje metastaza na mozak,primarni rak je na plucima


Ah, da. Kada sam rekao da je i moja tasta u istoj situaciji mislio sam na to da je i kod nje primarni rak na plucima ali da je kasnije metastazirao na jetru i mozak, mada metastaza na jetri nije pokazala nikakve indikacije kod nje. Osim sto je utvrdjena na CT-u moja tasta nije imala nikakve posebne tegobe sve dok se nije pokazalo stanje opisano u prethodnoj poruci. Pozdrav :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 12:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:48 am
Postovi: 1
da li neko cuo za lecenje GBM IV novom vrstom hemoterapije: Avastin + CTP11 u nasoj zemlji, umesto standardnom temodala?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 154 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: