Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 93 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 05, 2007 6:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2007 12:41 pm
Postovi: 3
Lokacija: banjaluka
Evo ponovo se javljam nakon prikupljenih predoperativnih nalaza.Stanje mi se znatno pogorsalo,umijesto da operisem jedan disk sad moram tri a sve se pogorsalo za samo 6 mijeseci.Svi mi kazu da samo operacija pomaze u mom slucaju.Inekcije vise ne mogu primati.Zato jedva cekam operaciju jer se ne mogu vise borit sa bolovima.Da sam znao ranije sve ovo sto sad znam isao bih na operaciju odmah.Pozdrav svima koji pate kao ja kao i onima koji nas ohrabruju ovde . :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 12:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 10:54 pm
Postovi: 18
Lokacija: norweska
Sta reci nego ono sto sam ti vec rekao. zelim ti sve sto i sebi zelim.samo da te pitam na kakve inekcije mislis, one sto se dobijaju direkno u kicmi ili? Ja nisam to primao ali jesam neke druge nemacka proizvodnja neka kombinacija vitamina zovu se Discus... primaju se svakog 4 dana po jedna 40 dana. neznam meni nisu puno pomogle ali ipak znam ljude kojima su Raspitaj se u Apoteci, to je inace nesto da se ledja ojacaju nemam pojma znam da mi je neki doktor koji je magistrirao na oblasti DIskus hernije to preporucio , i znam jos da nisu nimalo stetne jer su potpuno na biljnoj bazi, pa neznam ako nisi probao nemas sta da izgubis, platio sam ako se dobro secam 4 eura po inekciji. Sad sta drugo reci nego SRECNO i uz bozju pomoc nadam se da ces se javiti i da ce ti biti bolje.
VELIKI POZDRAV.

_________________
diskus najgore zlo koje moze da se nekome desi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 3:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 16, 2007 3:11 pm
Postovi: 2
Zdravo svima
Imam 29 godina i bavim se programiranjem, skoro mi je dijagnostikovana srednje teska diskus hernia na l5 s1, a na snimanje su me poslali zbog bolova u ledjima i desnoj nozi.
Krenula sam na terapije kod jedne Ruskinje (ne bih da reklamiram ordinaciju) , oni rade kombinaciju fizikalne i masaze prvih 10 terapija, a posle samo masaza jos 14 i REKLAMA pred kraj. Masaza je veoma bolna, oni kazu da osim njih to vise niko u gradu ne radi.
Ja sam danas na desetoj i bolova u ledjima i nozi skoro da nema, tako da sam optimista sto se tice ovoga. Ipak me zanima da li je jos neko isao na terapiju kod nje - ko jeste prepoznace o kojoj ordinaciji je rec (pocinje na S i u Beogradu je :) ) i kakva su njegova iskustva

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 11:05 pm
Postovi: 21
možeš li malo da opišeš tu masažu.
Šta je bolno, koliko traje, cena po tretmanu isl..?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 16, 2007 3:11 pm
Postovi: 2
Masaza traje pola sata, prvo se masiraju ledja, onda grudni kos i ruke, pa vrat ali u sedecem polozaju. Mene najvise boli masaza lopatica i grudne kosti, mada i ruke bole, tu imam najvise modrica - tom masazom se valjda radi i drenaza limfe ili tako nesto..Ako se zanemari tih par minuta bola masaza veoma prija, bar meni, dosta je jaka i raznovrsna...Kosta 2800 dindzi
Meni je za sada, da kucnem u drvo, stvarno dobro, ali javicu se za par nedelja kad zavrsim sa terapijom da prenesem konacne utiske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 10:54 pm
Postovi: 18
Lokacija: norweska
catallina je napisao:
Masaza traje pola sata, prvo se masiraju ledja, onda grudni kos i ruke, pa vrat ali u sedecem polozaju. Mene najvise boli masaza lopatica i grudne kosti, mada i ruke bole, tu imam najvise modrica - tom masazom se valjda radi i drenaza limfe ili tako nesto..Ako se zanemari tih par minuta bola masaza veoma prija, bar meni, dosta je jaka i raznovrsna...Kosta 2800 dindzi
Meni je za sada, da kucnem u drvo, stvarno dobro, ali javicu se za par nedelja kad zavrsim sa terapijom da prenesem konacne utiske

daj boze da to i ostane, da ti se nedesi kao meni ja sam isao kod neproksin ili tako nesto, nesto poput masaze i kiropraktike, i kod kiro prakticara i ja sam se osecao bolje ali nepun mesec dana posletoga sam se potpuno ukocio i nemogu doci ksebi, jedino mi pojas lumbo-med disck pomaze malo zadnje nedelje.

_________________
diskus najgore zlo koje moze da se nekome desi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 6:00 pm
Postovi: 22
eto sto ti je ta diskus hernija danas me skoro nista ne boli odam ko avion a do pre neki dan ubise bolovi ,samo da ne ureknem
ali desavalo mi se i ranije isto tako

samo sam zapazijo ima godinu kako sam dobijo ovu zaista nezgodnu bolest,stalno je prisutan bol ali je pokretljivost sve bolja i jaca noga
mada si opet stalno na oprezi bolest je uzas ovaj diskus
samo mirovanje i poneka vjezba moze i REKLAMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Operacija
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2007 12:41 pm
Postovi: 3
Lokacija: banjaluka
Pozdrav svima koji ovo citaju :D
Operisan sam 12.10.,izasao iz bolnice kuci 15-og. i sad se super osjecam,nista me ne boli :D .Iduci mjesec idem u banju na terapiju.
Hvala za ovu str.koja mi je mnogo pomogla da se odlucim za operaciju koja je zaista bila rutinska.Pozdrav za sve koji boluju od discus hernije uz ohrabrenje da izdrze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 8:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
catallina je napisao:
Masaza traje pola sata, prvo se masiraju ledja, onda grudni kos i ruke, pa vrat ali u sedecem polozaju. Mene najvise boli masaza lopatica i grudne kosti, mada i ruke bole, tu imam najvise modrica - tom masazom se valjda radi i drenaza limfe ili tako nesto..Ako se zanemari tih par minuta bola masaza veoma prija, bar meni, dosta je jaka i raznovrsna...Kosta 2800 dindzi
Meni je za sada, da kucnem u drvo, stvarno dobro, ali javicu se za par nedelja kad zavrsim sa terapijom da prenesem konacne utiske



Ja stvarno ne mogu da verujem da jedan programer kome su informacije dostupne na svim nivoima moze da dozvoli da mu neko pravi modrice po telu!
Zivo me zanima i molila bih vas za objasnjenje koji je razlog za masazu grudne kosti.By the way kosti se ne masiraju NIKAD prvo zato sto boli,drugo nema efekta i trece koja je svrha raditi nesto sto boli i nema efekta?
Mozda vam je trenutno bolje ali da li ta terapija ima efekat trajnog izlecenja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 10:54 pm
Postovi: 18
Lokacija: norweska
terapeut je napisao:
catallina je napisao:
Masaza traje pola sata, prvo se masiraju ledja, onda grudni kos i ruke, pa vrat ali u sedecem polozaju. Mene najvise boli masaza lopatica i grudne kosti, mada i ruke bole, tu imam najvise modrica - tom masazom se valjda radi i drenaza limfe ili tako nesto..Ako se zanemari tih par minuta bola masaza veoma prija, bar meni, dosta je jaka i raznovrsna...Kosta 2800 dindzi
Meni je za sada, da kucnem u drvo, stvarno dobro, ali javicu se za par nedelja kad zavrsim sa terapijom da prenesem konacne utiske



Ja stvarno ne mogu da verujem da jedan programer kome su informacije dostupne na svim nivoima moze da dozvoli da mu neko pravi modrice po telu!
Zivo me zanima i molila bih vas za objasnjenje koji je razlog za masazu grudne kosti.By the way kosti se ne masiraju NIKAD prvo zato sto boli,drugo nema efekta i trece koja je svrha raditi nesto sto boli i nema efekta?
Mozda vam je trenutno bolje ali da li ta terapija ima efekat trajnog izlecenja?

mislim da ja imam objasnjenje, jer sam prosao kroz sve to, prvo kad te nesto boli zaboravis na zdrav razum i nadas se nekom cudu, a drugo iz iskustva tacno je da se bolje osecs na pocetku jer valjda um deluje tako jaci bol uvek pobedi slabiji, to je meni jedino objasnjenje, ja stvarno imam jake bolove, miksujem po 2 nekad i 3 leka protiv bolova (paralgin forte, voltaren i paracet) to je jedino sto se ovde moze dobiti od doktora ali se ide obrnutim redom, ali one masaze koje sam ja doziveo u predelu butina po to je ravno otstrelnoj rani bar ja tako mislim,zaboravis vise sve od toga i posle toga se osecas bolje jer nema masaze... sto se tice osobe koja se operisala zelim mu zaista od srca brz oporavak, ja cekam isto operaciju..pozdrav

_________________
diskus najgore zlo koje moze da se nekome desi


Poslednji put menjao kingof dana Pet Okt 19, 2007 11:56 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 11:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 8:46 pm
Postovi: 22
vidim da se dosta ljudi boje operacije, e pa...
ja sam se bavio profesionalno sportom , pre 8 meseci sam operisan L5-S1, i vec polako treniram. ako sve bude islo kao do sad nadam se da cu uskoro opet na teren.
ipak savjetovao bih prvo da se probaju ,ako je moguce, neoperativne metode, terapije, vjezbe( svakodnevne), masaze, REKLAMA...
jer meni su nekoliko godina uspjesno odlagale operaciju( dok bas nije moglo nista vise :( ) i odnosile bolove


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: nije sve tako crno
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 2:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 13, 2006 12:24 pm
Postovi: 8
Lokacija: beograd
Najpre pozdrav svim drugarima sa problemom diskushernije, isijalgije, i ostalim glupostima...

Ja se evo drugu godinu borim sa tim problemom i to uspesno ako se mogu pohvaliti. Inace vec 10 god treniram odbojku i nimalo mi se nije svidela dijagnoza i nalazi na magnetnoj rezonanci po kojima ja ne bih trebala da mogu da se sagnem-a ja treniram i dalje. E sad...ja sam bila "slucaj izmedju" ni za operaciju, a ni za mirovanje, pa je odluka bila samo na meni.

Ja se NISAM operisala.

Meni je noga godinama trnula pomalo ali to i nije bio neki problem, cesta presecanja u lumbalnom delu ( kad sam duze sagnuta pa se ispravim) bila su mi normalna, sve dok se nisam ukocila da ni carape nisam mogla sama da obujem! Nalazi na magnetnoj su bili katastrofalni ali su mi zato nervi bili ocuvani, i nije mi se desilo da mi "padne stopalo" (stanje kada jednostavno ne upravljate tim delom vaseg tela, vec kad podignete nogu stopalo jednostavno visi).

Doktor SAVIC na WMA je najbolji strucnjak u zemlji koji se bavi operisanjem diskusa ( covek je radio zamenu diskusa u vratnom delu!!!!). Mogu vam reci da mi je bukvalno izneo model kicme i jednostavno, bez latinskih izraza i dugackih reci, objasnio sta je moj problem i na koji nacin bi ga on resio. On je prosle godine operisao moju drugaricu, odbojkasicu, i ona je nakon 6 meseci vec igrala, a trenira i sada. Bila je tezi slucaj od mene ( zbog pada stopala...) i njoj je otvoreno rekao da je zahvat najbolje resenje za nju

Na banjici su mi preporucivali da ostanem u bolnici i da me ispituje grupa lekara, da pod njihovim nadzorom radim vezbe - to sam odbila, jer smatram da bi bilo gubljenje vremena.

Isto tako sam dobila savet ( od hirurga ortopeda) da idem da me neko "namesti". Jer je tu najveca fora da je zelatinasti sadrzaj ( diskus ) jednostavno probio opnu pod pritiskom prsljena i nadrazuje nerve u kicmenom stubu. Sva istezanja i vezbe se svode na to da se prsljenovi razmaknu i diskus povuce, cime bi automatski prestao pritisak na nerv. Operacijom se taj visak jednostavno isece.

Ja, licno sam se odlucila za ovo poslednje, otisla kod coveka, on mi je malo cimnuo ledja i to je bilo sve, ja sam se otkocila. Nakon toga sam imala pauzu u treniranju od 6 meseci, najvise zbog straha da se bol ne ponovi. Elektroterapije, laser i ultrazvuk, su mi bili terapija uz svakodnevni odlazak na bazen, kao i bezbroj uradjenih vezbi za jacanje kicmenog stuba.

Danas, ne mogu da kazem da nemam apsolutno nikakvih problema, ali sam nastavila da treniram. Osecam nagle razlike u temperaturi, a pogotovo kada treba kisa da pada-nepogresivi sam meteorolog! Isto to oseca i moja drugarica koja se operisala ( kao i hiljade drugih ljudi koji su imali bilo kakvu hirursku intervenciju )

Ja vam preporucujem da se najpre dobro informisete, i razmislite sta vam je ciniti. Svi znamo da kad se nit prekine i ponovo sastavi ostaje cvor, nikada nije isto. Mozda cu se i ja jednog dana operisati, nista nije iskljuceno, ali zelim da taj dan dodje sto kasnije.

Ako bilo ko ima ikakvih pitanja neka mi se javi ( mislim da sam apsolvirala ovu temu).

Pozdrav i puno srece svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 4:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 6:00 pm
Postovi: 22
da upravu si i ja imam tezak oblik diskus hernije
ovih zadnjih dana mi je bolje i bas se bolje osecam
dobro nece to vise nikad biti kao sto je bilo ali ja nisam mogo da odam sad odam mogu i da trcim lagano
ali operacija i meni ne gine ako mi se pogorsa stanje
operacija je rutinska tako kazu
ja sam bijo u banji koviljaci gde je covjek operiso to tri puta i njega jos kaze vise rane bole od operacije tri puta su me rezali i operacija mu je trajala sest sati zadnja
kaze da ima problema i sa srcem zbog anestezija
znam jednu zenu koja je devet puta operisala
tako da nemora znaciti opriso sam se i gotovo
posle se bas moras cuvati nista teze od 5 kg dizati tako su mi pricali u banji koviljaci sad budi pametan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 21, 2007 12:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 8:46 pm
Postovi: 22
ako je operisao u vratnom dijelu, ne mora da znaci da je najbolji kirurg i za lumbalni dio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nije sve tako crno
PostPoslato: Ned Okt 21, 2007 8:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 11:05 pm
Postovi: 21
marija13 je napisao:
Jer je tu najveca fora da je zelatinasti sadrzaj ( diskus ) jednostavno probio opnu pod pritiskom prsljena i nadrazuje nerve u kicmenom stubu. Sva istezanja i vezbe se svode na to da se prsljenovi razmaknu i diskus povuce, cime bi automatski prestao pritisak na nerv. Operacijom se taj visak jednostavno isece.


Možda se neko pozabavio ovim pitanjem malo bliže, ali mene zanima u vezi sa tim diskom (oko koga se sve vrti) - Da li postoji neka supstanca, vitamin, ovo, ono..što ojačava tu opnu od diska?

Koliko shvatam, ta je opna slojevita kao glavic luka i kada se probije, pa se želatinasta masa ili vrati nazad (nameštanjem) ili odseče (hirurgija) tu uvek ostaje "ožiljak" ili bar neko osetljivije mesto, koje sada treba da zaraste i ojača tako da se više ne probije.

Dakle, pitanje je Čime se jačaju diskusi?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 93 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: