Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 16, 2007 12:16 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Da li je gore navedeni telefon "Halo za zdravu bebu": 32-37-357 jos uvek aktuelan? Dolazim ovih dana u BGD, pa za ne daj boze, da znam dal mogu tu da zovem....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 28, 2007 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 1:39 pm
Postovi: 23
Dea je napisao:
Da li je gore navedeni telefon "Halo za zdravu bebu": 32-37-357 jos uvek aktuelan? Dolazim ovih dana u BGD, pa za ne daj boze, da znam dal mogu tu da zovem....
http://www.halobeba.co.yu/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 28, 2007 6:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 1:39 pm
Postovi: 23
Dea je napisao:
I ja sam potpuno zbunjena sa tim grcevima. Hranila sam bebu (stara 39 dana) prethodnih nedelju dana sa Nestle hranom i imala je tri puta dnevno obilnu stolicu, doduse jako neprijatnog mirisa, ali bih rekla da nije bilo grceva. Sad kad sam je ponovo vratila na moje mleko (kao i ranije kad je bila na mom mleku) ona ima i grceve i proliv. Prosto sam u dilemi sta da radim. Da li je moguce da joj moje mleko ne prija? Srce mi se cepa kad je vidim kako se zaceni od placa kad je boli tiba. Nesto toplo na stomacicu pomaze definitivno, kao i caj. Ja koristim caj od Divlje Mirodjije (ovde u Nemackoj se to zove Fenchel) koji sam i sama pila davno posle operacije creva. Babica mi je rekla da ce bebi pomoci ako i ja pijem taj caj. Sad pijemo zajedno caj. Kod mene dobro funkcionise, a kod nje za sad ne mogu da kazem. Mislim da ne moze da nadjaca probleme koje nastaju od mleka.
Nego, recite vi meni sta da radim sa ovom dilemom moje ili kupovno mleko?
Tvoje mleko definitivno. Nosi je, radi vežbice. Priblići joj levi lakat desnom kolenu i obrnuto. Neskafa ti je dala isto dosta saveta. PImam ja jedan jako dobar tekst o grcevima, ako hoces da ti posaljem na mail, poduzi je nece stati ovde, izasao je u tri broja Mame pre dve godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 28, 2007 11:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Mozes da mi posaljes taj tekst u privatnoj poruci. Rekla bih da su se grcevi smirili, ima ih povremeno ali ne svaki dan.
U ovom trenutku vise se brinem sto je poceo ponovo da me boli stomak pa postoji mogucnost da me lekar vrati na cortikosteroidnu terapiju, jer mislim da u tom slucaju ne dolazi u obzir da i dalje bebi dajem moje mleko. To bi za mene bilo jako porazavajuce, s obzirom da se evo vec dva meseca borim da se ona hrani onako kako mislim a i svi kazu da je to najbolje (izmuzavam se svaka tri sata i dajem bebi da pije moje mleko). Zavidim majkama koje su lako uspostavile dojenje, ali boze moj....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 25, 2007 6:48 pm
Postovi: 32
Lokacija: Sombor
Moja beba ima 4 nedelje i cini mi se da su joj poceli grcevi.
Naime, posle podoja u 3 sata pocinje plakanje, ali se ne grci nego se pruza, kao da se ispravlja, ne vuce nogice gore, nego ih ispravlja. Dojim je na svaka 3 sata, prilicno je velika 4,6 kg, ali sisa 15-tak minuta i uglavnom zadrema, pa i dok je drzimo da podrigne (drzimo je oko 15-tak minuta), ona spava i retko kad podrigne. Posle je stavimo ili na desnu stranu ili na stomacic.
Sutra cu joj dati malo vodice sa kimom, ako to pomogne, ako ne imamo espumisan kapi, samo me interesuje da li ih smem dati, od kad se smeju dati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Grcevi!!!
PostPoslato: Sub Sep 15, 2007 9:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 45
Lena je imala grceve skoro od nedelju dana pa sve do 3 meseca.
Uglavnom pije moje mleko na flasicu, jer je bila lenja, pa nije htela da sisa. A za dohranu joj dajem jedan obrok bebilaka, kad smo van kuce, pa ne mogu da se izmuzem.
Znaci sa jednim obrokom bebilaka u toku dana.
Nama NISTA nije pomoglo.
Kljukala sam dete i sa sirupom, i espumisanom, i kimom i ne znam sta jos...
Bukvalno su grcevi prestali sami od sebe i to kad sam ja prestala da joj dajem sve te preparate.
E da grcevi kod beba koje doje, mnogooo zavisi od majcine ishrane.
Recimo nisam mogla da poverujem da Lena ima najjace grceva kad ja jedem majonez!!!
Kad izbacim majonez iz jelovnika, dete se ponovo rodi :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Grcevi!!!
PostPoslato: Sub Sep 15, 2007 9:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 45
Lena je imala grceve skoro od nedelju dana pa sve do 3 meseca.
Uglavnom pije moje mleko na flasicu, jer je bila lenja, pa nije htela da sisa. A za dohranu joj dajem jedan obrok bebilaka, kad smo van kuce, pa ne mogu da se izmuzem.
Znaci sa jednim obrokom bebilaka u toku dana.
Nama NISTA nije pomoglo.
Kljukala sam dete i sa sirupom, i espumisanom, i kimom i ne znam sta jos...
Bukvalno su grcevi prestali sami od sebe i to kad sam ja prestala da joj dajem sve te preparate.
E da grcevi kod beba koje doje, mnogooo zavisi od majcine ishrane.
Recimo nisam mogla da poverujem da Lena ima najjace grceva kad ja jedem majonez!!!
Kad izbacim majonez iz jelovnika, dete se ponovo rodi :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 15, 2007 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 25, 2007 6:48 pm
Postovi: 32
Lokacija: Sombor
Ne mogu da verujem, nikad ne bi povezala. Veoma je moguce da je i Dunji od majoneza, jer sam ga ja gutala u zadnje vreme bas dosta, a u trudnoci ga nisam ni pipnula.
Skoro da mogu da povezem svaki put kad sam jela majonez da je i ona imala problema sa stomacicem.
Definitivno ga izbacujem!
Hvala ti puno na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Grcevi
PostPoslato: Sub Sep 15, 2007 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 45
jaooo kako bih volela da je i kod tebe to u pitanju, jer ja sam se tako resila grceva.
Mada mnogo volim majonez i bilo mi je malo tesko da mu odolim ako ga imam u frizideru. Sad sam prestala da ga kupujem i skoro da ga se ni ne setim...
Bice mi drago ako sam ti pomogla, jer znam kroz sta prolazis! :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 6:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 2:16 pm
Postovi: 6
Lokacija: beograd
Pozdrav svim mama,
Ja sam mama od pre 20 dana koliko ima Strahinja.
Za sada nema problem sa grcevima u toku dana pije prokuvanu vodu sa kimom i tako resavamo problem.
Posto ga ne dojim jede Nerstle-ovu hranu NAN roze pakovanje bez glutena.Iskreno se nadam da ce mo pregurati bez grceva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 10:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Imam prijateljicu koja se porodila pre desetak dana i zali se kako njena beba ima grceve. Kaze da se lepo nasiska ali posle jela nastane pakao,stalno place i savija se i ima bas dobre gasove.
Rekla sam joj za podrigivanje u toku i posle dojenja, za masiranje, utopljavanje i td. ali posto u vezi ishrane nemam mnogo iskustava jer, kao sto sam rekla, ja moju bebu nisam dojila, koji savet biste vi mogle da date? Koje namirnice moze da koristi?Svi pricaju sta ne sme i to se zna ali sta sme?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 2:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 45
Hehe to sam se i ja pitala dok je moja beba imala grceve. Beba ce imati grceve pa ma sta ti jela ili pila, poenta je samo ne preterivati i ne jesti tesku hranu. Usput, sta god da jedes, postoji caj za dojilje, pa je onda mleko lakse varljivo. U svakom slucaju, grcevi se moraju preziveti, jer se njihov zeludac tek razvija, ali od neke hrane moze imati jace grceve, a od neke manje. Sama ce to shvatiti vremenom. Nama je smetao majonez, mojoj drugarici sir... Sve zavisi, samo najbolje je da mama preventivno pije caj! U svakom ce slucaju biti lakse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 12:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 9:52 pm
Postovi: 21
Moja prva cerka je imala grceve gotovo 1,5 dana, neznam sta nismo prbali! I toplu pelenu i caj od kamilice i kim u prokuvanoj vodi, ali naprosto nista nije pomagalo. Sa drugom smo pokusali da resimo problem sa kapima, ali se stvar pogorsala, cak je imala sukrvicu u stolici, ali smo zato dali prednost kompleksu vezbica za stomak i od tada nije bilo problema. A da sve ukupno je trajalo mozda 10-tak dana! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 19, 2007 11:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 08, 2007 4:54 pm
Postovi: 69
Ja bih preporucila Senjacki caj,odlican je i delotvoran...... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 04, 2007 4:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Pozdrav svima,

ja sam trenutno trudnica prvi put i pratim vec teme vezane za novorodjencad, ali bih napisla iskustvo moje sestre vezano za grceve bebe.

Ona je imala mleko samo dva meseca, i kad je prestala sa dojenjem poceli su grcevi. Dok je dojila pila je caj od komorača (kupuje se u tadeusa koscuskog) i beba nije imala grceve....kasnije kad je pocela da ih dobija mi smo koristili ugrejane pelene, podrigivanje i lezanje na stomaku na nama...gde sam ja cesto padala u komu od spavanja sa njom zajedno na mom stomaku...nije dugo trajalo

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: