Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kada se išijas "spusti" niz nogu
PostPoslato: Sub Okt 13, 2007 6:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 11:05 pm
Postovi: 21
Rečeno mi je da se radi o upaljenom nervu koga je nešto pritiskalo.
Bol se najviše oseća u delu gde se butna kost spaja sa kukom (piriformis).

Razumem da određena terapija i vežbe moraju da se rade kako bi se ligamenti opustili isl, ali moje pitanje je:

da li postoji nešto za lečenje same te upale nerva (jer me leđa ne bole toliko koliko noga, tj. taj nerv)?

injekcije diklofena+tetrazepama deluju kratkotrajno, a mene interesuje izlečenje nerva koji je oštećen ili njegovo saniranje dok sam kod kuće.

Da li se preporučuju neki "kućni preparati" čajevi? (koji) Propolis? Umereno kretanje (pre nego potpuno mirovanje)?

Jer sam do skoro rešio problem sa bolom u leđima, ali mi se sada opet pojavila ova upala nerva, a ne bih više da idem na injekcije.

Zahvaljujem i pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 13, 2007 11:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Nazalost injekcije i dalje. Za suzbijanje upale nerva potrebno je uzimanje B-vitamin kompleksa. Umerene vezbe se toplo preporucuju. A takodje i blaga suva toplota na bolnom mestu.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 10:54 pm
Postovi: 18
Lokacija: norweska
samo poseta doktora(microhirurga)sto pre i magnetna rezonanc, tako je kod mene pocelo a i kod mnogo njih, kasnije se bol spusta nanize pa oped navise u delu kicme, a najgore kad se bol prebaci u drugu nogu, 2 meseca ja nisam osecao nikakav bol u delu kicme.neznam sta reci nego pazi sa toplim oblogama, nekome pomazu a nekome cak i pojacavaju bol. ipak mislim strucni saveti doktora i fizioterapija, nemoj gubiti vreme da samo od sebe pros\dje jer moze da se stanje pogorsa, a nastavi sa vitaminom b complex, to ce ti dosta pomoci. srecno

_________________
diskus najgore zlo koje moze da se nekome desi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 5:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 11:05 pm
Postovi: 21
od injekcija sam primao diklofen i tetrazepam...
pokušaću sa B-vitaminima, računam, ipak je to samo upala i mora da postoji način da se smiri..?

ako sve i upućuje na diskus herniju, opet mora da postoji nešto što ubrzava zarastanje ili obnavljanje diska?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 7:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 6:00 pm
Postovi: 22
gillette je napisao:
od injekcija sam primao diklofen i tetrazepam...
pokušaću sa B-vitaminima, računam, ipak je to samo upala i mora da postoji način da se smiri..?

ako sve i upućuje na diskus herniju, opet mora da postoji nešto što ubr
zava zarastanje ili obnavljanje diska?

nedaj boze diskus herniju da imas to nebi ni hitleru pozeleo,ja kad bi znao da ce mi biti bolje nek me zivog rezu,ja sam daleko od beograda da sam blizi odmah danas bi se operiso pa sta bude
tako su i mene setali dijagnozama te isijas te upala nerva ja odo na magnet da snimim ono tezak oblik diskus hernije s1 l5 vec godinu dana se vucaram jadan lijeva noga pola slabija od desne bolovi ukocenost slaba pokretljivost ma uzas mogo bi pisati cijeli dan ali zamaracu nekog
mislim da tu nema pomoci da se disk nemoze rehabilitovati,oni nesto pokusavaju sa vezbama pa ja se ubi vazbajuci ma nista,zelim ti sve najbolje i da ni slucajno nemas diskus pa ni onaj naj blazi pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 11:05 pm
Postovi: 21
diskus hernia jeste bolna, ali..nekako je svakome svoj bol najveći, pa bi se i oni sa zuboboljom menjali za one sa bolom u kuku itd..ipak, interesuje me jedna stvar još.

Dok sam išao na trerapiju sa "strujom", sve se svodilo na to da mi postave par elektroda na bolna mesta i jedno 15-tak minuta puštali blagu struju.

Da li neko može konkretno, praktično da mi objasni ŠTA se tu u stvari dešava?
Da li to pospešuje cirkulaciju (i šta se boljom cirkulacijom dobija?) i zašto se ta terapija, ako je već dobra ne primenjuje stalno?

Evo sada vidim da se i prodaju razni aparati tog tipa, pa je logično razmisliti o kupovini istog, nego se maltretirati po ambulantama?

http://www.apotekapharmanova.co.yu/inde ... ti&id=1526


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 11:05 pm
Postovi: 21
diskus hernia jeste bolna, ali..nekako je svakome svoj bol najveći, pa bi se i oni sa zuboboljom menjali za one sa bolom u kuku itd..ipak, interesuje me jedna stvar još.

Dok sam išao na trerapiju sa "strujom", sve se svodilo na to da mi postave par elektroda na bolna mesta i jedno 15-tak minuta puštali blagu struju.

Da li neko može konkretno, praktično da mi objasni ŠTA se tu u stvari dešava?
Da li to pospešuje cirkulaciju (i šta se boljom cirkulacijom dobija?) i zašto se ta terapija, ako je već dobra ne primenjuje stalno?

Evo sada vidim da se i prodaju razni aparati tog tipa, pa je logično razmisliti o kupovini istog, nego se maltretirati po ambulantama?

http://www.apotekapharmanova.co.yu/inde ... ti&id=1526


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kada se išijas "spusti" niz nogu
PostPoslato: Sub Okt 03, 2015 2:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 03, 2015 2:03 am
Postovi: 1
6.meseci sam imao problema,bol nije bio jak ali non stop prisutan u desnom gluteusu(desnoj strani zadnjice),primao injekcije pio tablete isao kod kiroprakticara doktora i nista dok se nisam se jefan dan okacio nogama da visim na ono za istresanje tepiha kako sam se okacio sa savijenum kolenima i ispruzio kao da he se sve namestilo kako treba i od tad hvala Bogu nemam problema a sumnjao sam na sve zivo i diskuse i ostecen nervi i sve,kad ono nista,samo slepi mus terapija :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kada se išijas "spusti" niz nogu
PostPoslato: Sub Okt 03, 2015 2:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вероватно ти је био исчашен сакроилијачни зглоб.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: