Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: tablete protiv zaboravljanja za pred ispit
PostPoslato: Sre Okt 03, 2007 2:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Ovo cu ozbiljno da pitam. I trazim vrlo konkretne odgovore. Visi mi godina na fakultetu. Imam jos 2 ispita za 10 dana. Koje moram da DAM. Postoji li nesto sto mogu da uzmem da mi smanji zaboravnost, i maksimalno poboljsa prisecanje. U sledecih 10 dana. Ucio jesam. Ali mi treba nesto da se osiguram. Dakle neka jaca stvar. Ne ginkobiloba i sta ja znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: da umem recimo
PostPoslato: Sre Okt 03, 2007 2:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Juprenil(deprenil) sam ili u kombinaciji sa L-Tirozinom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 03, 2007 2:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Najbolje ces se prisecati ako se pred ispit dobro naspavas. Dakle nema nocnog ucenja pred ispit. Nemoj da se kljukas bezveze, nista od toga ne deluje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 03, 2007 3:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 5:37 pm
Postovi: 82
Ovu smo temu obradili, nije loše da je pročitate.

_________________
stručni saradnik na www.*


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sledeci neku logiku i ovo svoje znanje iz bio hemij uzeo sam
PostPoslato: Čet Okt 04, 2007 6:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Tirozin kao prekurskor dopamina noradrenalina i adrenalina. A onda po logici stvari da osiguram da dopamin dodje do mozga uzeo sam Juprenil da blokiram receptore koji bi ga razlozili dok dodje gde treba.

500 mg L-Tyrosina
1.25 mg Juprenila (Deprenil)

Mogu reci da se osecam nekako srecnije i raspolozonije i da mnogo brze usvajam gradivo. Lakse pamtim. I da sam siguran da nije placebo. Posto se totalo osecam euforicno i fokusirano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 06, 2007 1:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Jel to hm, hmblmm, bezbedno? :roll: Mislim nije narkotik itd... Neki lekovi kao sto je trodon vode se kao normalni lekovi ali izazivaju zavisnost, ljudi koje znam su se tako upropastili nacisto. Posle deset godina drogiranja tog trodona su propali da mi se cini da se ni od heroina ili necega jos tezeg ne moze tako zdravstveno propasti...

Ako to sto pijes deluje naglo, ili u svakom slucaju, moze biti opasno da ne predje u zavisnost. Jesi li probao bez toga. Ne bih da plasim, samo pitam.

Ako je pravo resenje u tom smislu i ako nije placebo, mogao bi postati slavni pronalazac novog leka...


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pazi ovako
PostPoslato: Sub Okt 06, 2007 3:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
apsolutno nemam nikakvu potrebu da ih uzimama kad mi ne trebaju. Dakle nema zavisnosti bar ne kod mene. A i to su strasno male doze. Ali dovoljne da me dovedu u red. Posto ja imam neku vrstu ADHD imam pundravce u dupetu, ne drzi me mesto, stalno bi negde da letim. Ovo me fokusira, podigne mi paznju, zadrzi me na mestu. Jednostavno me smiri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 06, 2007 4:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Super ako ne skodi. Otkrio si efikasan lek za koncentraciju. Kako si dosao na tu ideju? Ja sam nesto slicno uradio kad sam se pitao kako poboljsati krvnu sliku. Isao sam redom, sta je sve potrebno za produkciju hemoglobina i eritrocita i tako vezao niz vitamina, minerala i biljnih cinilaca. I dosao do necega za sta bih se kladio da moze pomoci cak i onima koji su sve ucinili.. A takvih nema zanemarljiv broj, mada me niko do sada nije ozbiljno shvatao u vezi sa tim. Preporucivao sam jednoj prijateljici, i probao da uputim neke clanove porodice.. Furao sam sa tim svojim kao preparatom, jedno dva meseca i osetio da pomaze. Ali sam se ubrzo smorio. Zapitavsi se sta radim? Jer inace nisam ni imao neki problem sa krvnom slikom.. Bilo kako bilo, mislim da su voce,cist vazduh, voda i sport najbolji univerzalni lek. Ipak, bez obrzira na to voleo bih da neko izmisli pravi univerzalni lek, kako bi pomogao onima kojima vise nista ne pomaze...

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 1:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 3:02 pm
Postovi: 35
Pred ispit uglavnom pijem Akutil-fosforo, poboljsava mi koncentraciju i zadrzava paznju, pogotovo posle neprespavanih noci, koje uvek prethode ispitu. Pred prvi ozbiljniji ispit (anatomija) uzela sam Akutil-fosforo i od tad ga redovno pijem u takvim situacijama i zaista mislim da deluje, jer sam tad u 1. godini imala toliki strah da sam molila boga da mi iz usta izadje bilo kakav zvuk, ne mora ni da lici na glas, samo da ne zanemim totalno kad budem pred profesorom :-? Malo sam iskarikirala, ali skoro da je bilo tako :roll: ...posle toga bila je totalno druga prica :) Sve u svemu, moja preporuka su ove tablete. Pozdrav 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: