Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HITNO potreban savet, putovanje autobusom i mučnina?
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 12:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 08, 2007 6:54 pm
Postovi: 51
Pozdrav svim,

ovako, imam ogroman problem, stura (03.10.2007) putujem za Sloveniju autobusom (nadao sam se da će biti voz ali eto ispalo je autobus) a jako teško podnosim putovanje dotičnim sredstvom.

Kao klinac često sam sa svojima putovao na Taru a do tamo nema kilometar ravnog puta, sve krivina, i tako se meni smučio autobus, povraćao sam svakih 5 minuta i bio bolestan barem 2 dana nakon putovanja. Sada mi se želudac okrene čim osetim onaj grozan smarad autobusa kad prođe.
Već nakon 2 sata vožnje npr. od NS do SU mislim da ću povraćati.
Probao sam i tablete protiv povraćanja davno davno (baš prilikom putovanjan na Taru) i nije uspelo, ispovraćao bi se čak i pre nego što sam video/osetio autobus, rekao bi da je to bilo na psihološkoj bazi.

I sad, šta činiti, ovo je poslovni put, idem sa kolegama i ne bi da se brukam a put traje čitavih 8 sati.

Izvinjavam se ako sam omašio grupu, na brzinu sam slao poruku a ni jedna druga mi nije delovala pogodnom.

Pomagajte...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 1:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Ono što možeš uraditi je da pola sata pre puta popiješ Dimigal, ne nalivaš se sokovima ili vodom i od hrane poneseš samo suvo pecivo ili grickalice tipa grisina. Ono što mom sinu pomaže u tim trenucima je miris medicinskog alkohola ili Dezdermana...to je ono fino, zelene boje, dezinfekciono sredstvo koje se koristi u bolnicama.
Što se tiče neefikasnosti tablete protiv mučnine, moguće je da je nisi na vreme popio, odnosno da nije počela ni da deluje a ti si već bio u autobusu. Takođe, izbegavaj čitanje ili bilo koji položaj sa nagnutom glavom, ravnomerno diši, ponesi neku muzikicu i gledaj kroz prozor.
Mislim da si gadno zapamtio put za Taru, stvorio averziju u glavi i sve to povezao sa autobusom...sad si veliki momak i jedno osmočasovno klackanje do Slovenije ti ne može ništa :wink:
Sve najbolje i javi nam kako si prošao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 10:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 7:29 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
i ja sam kao mala imala probleme sa mucninom i pila Dramamin...

kad sam vec malo porasla, znajuci da mucnina u voznji ume da nestane sa odrastanjem, odlucila sam, prilikom jednog putovanja, da ne popijem, da rizikujem. i nije mi bilo muka.

tacnije, vise nikad mi nije bilo muka u voznji.

@vitamin, popij Dimigal i pokusaj da umanjis zabrinutost, vecina ljudi preraste ovaj problem....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 03, 2007 12:14 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 08, 2007 6:54 pm
Postovi: 51
Evo, uzeo sam Dimigal pa sad šta bude, videćemo.
Znam ja da je to kod mene na psihološkoj bazi, muka mi je sam kad pomislim na putovanje autobusom, pre mesec dva sam išao do subotice što je 2-3 sata putovanja i mislio sam da ću umreti, sva sreća nisam povraćao.

Uglavnom, javim iskustva od nedelje kad se vratim :)

P.S. gledaću da ponesem i diskmen sa nekom laganeze muzikom, što će biti novo iskustvo s obzirom da slušam techno :)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 03, 2007 12:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Ma, slobodno ponesi muziku koja ti odgovara i koju voliš da slušaš....što bi nosio laganice koje će te samo podsećati na to da treba da budeš opušten...
Srećan put
ksenija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 07, 2007 1:05 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 08, 2007 6:54 pm
Postovi: 51
Ah, evo nakon povratka mogu da se pohvalim da je sve prošlo sluper,
na svakih 4-5 sati poklopao sam jednu tu tabletu (sveukupno 7 komada :) i nikakvu mučninu nisam osećao :)) Čak mi je i sendvič u sred putovanja prijao a u povratku se slavilo pa sam malo i popio nekog vinjaka ili tako nešto (inače ne pijem takve stvari ali nisam hteo da ispadnem jedini koji neće) i prosto nisam mogao da verujem da mi ni to nije "uzbudilo" stomak.

Extra sam zadovoljan, put od nekih 20-setak sati u prošao je bez ikakvih problema, definitivno pravim zalihu ovih tableta :)))
Hvala na savetima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 07, 2007 1:06 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 08, 2007 6:54 pm
Postovi: 51
Ah, evo nakon povratka mogu da se pohvalim da je sve prošlo super,
na svakih 4-5 sati poklopao sam jednu tu tabletu (sveukupno 7 komada :) i nikakvu mučninu nisam osećao :)) Čak mi je i sendvič u sred putovanja prijao a u povratku se slavilo pa sam malo i popio nekog vinjaka ili tako nešto (inače ne pijem takve stvari ali nisam hteo da ispadnem jedini koji neće) i prosto nisam mogao da verujem da mi ni to nije "uzbudilo" stomak.

Extra sam zadovoljan, put od nekih 20-setak sati u prošao je bez ikakvih problema, definitivno pravim zalihu ovih tableta :)))
Hvala na savetima...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 256 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: