Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Koksaki virus
PostPoslato: Sub Sep 01, 2007 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 01, 2007 8:45 pm
Postovi: 1
Zovem se Katarina imam 23 godine mama sam trogodisnjem decaku. Vec cetiri godine imam problema sam ubrzanim radom srca,tek pre par meseci mi je dijagostikovan Coxackie,cisto da napomenem da imam i Sy Reinaud od kog se uopste ne lecim jer smatram da nema potrebe?!
Ono sto me brine je to da moji nalazi izgledaju ovako coxackie IgM 630,7 coxackie IgG 31,5.Terapiju nemam nikakvu a nisam bas u mogucnosti da lezim kao sto mi je predlozeno,zabranili su mi da jedem meso pijem sve sokove osim potpuno prirodnih,suhomesnato... Na ehokardiografskom nalazu me buni jedna recenica: PMK voluminozan sa granicnim kriterijumima za prolaps! Ovo uopste ne razumem a niko mi nije bas ni objasnio sta znaci.Molim vas volela bih da mi date neki savet sta dalje jer smatram da vedovno ispitivanje krvi nije dovoljno.
Unapred zahvalna
Katarina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 02, 2007 2:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Treba da odes na Torlak da ti urade titar, jer ovi Img nista ne znace.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 02, 2007 8:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
kAKO to mislis nista ne znace.

I nije Img negi IgM i IgG (imunoglobulin M i G)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 12:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Citiraj:
kAKO to mislis nista ne znace.


Lepo, IGG pokazuju da se radi o hronicnoj bolesti a IGM pokazuju akutnu infekciju, ali to je sve, konkretnije moze reci samo titar koji se radi na Torlaku.


Citiraj:
I nije Img negi IgM i IgG (imunoglobulin M i G)


Vidis koliko su nebitni cak sam im i naziv pogresno napisala :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 2:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
Slazem se sa tobom, u laboratoriji u kojoj ja radim se IgM i G izrazavaju u titru < 1:40 (negativan) pa 1 :80 itd, posle se prati opadanje titra IgM i rast titra IgG .
Devojka je verovatno radila analize u nekoj privatnoj laboratoriji gde rade viruse na biohemijskim aparatima koji izbacuju ovakve vrednosti.
Znaci ona je radila IgM i G za koksaki. Po ovim rezultatima ona ima virus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 10:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Rezultati koji nisu dobijeni sa Torlaka koji je jedini referentan za odredjivanje koksakija nistavni su; oni samo pokazuju da je devojka nekada - ili skoro - bila u kontaktu sa koksaki virusom. Kao i milioni nas drugih, a ipak nemamo srcano oboljenje zar ne? Jedino se na Torlaku radi tipizacija i odredjivanje koksaki virusa po titru tipa i grupe i jedino ovaj rezultat je referentan za jasnu mogucnost postojanja srcanog koksaki miokarditisa.

Sto se pitanja o prolapsu tice, pretpostavljam da je radjen UZ srca i da je na njemu utvrdjena mogucnost prolapsa (mitralne valvule) u odredjenom stepenu.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 21, 2007 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 20, 2007 7:53 pm
Postovi: 14
U pravu ste. Kod privatnika se moze samo utvrditi da li postoji virus a ako postoji onda se radi tipizacija na Torlaku. Znam osobu koja ga ima, zato kazem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 05, 2007 6:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 6:25 pm
Postovi: 4
Lokacija: Novi Sad
ja sam isto obolela od koksakija moj savet je da koristis Q 10 enzim,koji daje energiju srcu, koja ti je najbtnija. i nesmes da se zamaras i opterecujes srce, jer je velika mogucnost da kod opterecenja srca dodje do toga da ti se srce uveca i razdronjcka, sto su i glavne poledice koksakija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 05, 2007 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 6:25 pm
Postovi: 4
Lokacija: Novi Sad
ja sam isto obolela od koksakija moj savet je da koristis Q 10 enzim,koji daje energiju srcu, koja ti je najbtnija. i nesmes da se zamaras i opterecujes srce, jer je velika mogucnost da kod opterecenja srca dodje do toga da ti se srce uveca i razdronjcka, sto su i glavne poledice koksakija.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 236 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: