Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 13, 2007 3:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
III grupa u zavisnosti od subjektivnih tegoba pacijentkinje uz bakteriološki vaginalni bris, zahteva specifičnu terapiju ili samo praćenje.

Maki ne sekiraj se!
Samo idi redovno na kontorolu i probaj,ja sam koristila kantarion ulje stavljaj na tampon svaki dan bar po jednom.To su mi rekli u Kamenici i ja sam moju ranicu izlecila.Ne moras koristiti dok uzimas vaginalete ali cim prestanes probaj i posle pregleda javi rezultate.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 10:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 7:39 pm
Postovi: 118
Lokacija: Beograd
Ja sam posle dvomesecne terapije uradila kontrolu i ranica se nije ni pomakla,lekar mi je zakazao biopsiju,a potom i lasersko uklanjanje jer kaze da je to najsigurnije i traje svega nekoliko minuta,a ranica se nikada vise ne vrati,s obzirom da je moja ranica ogromna preko cele materice,ja sam pristala da je uklonim laserom,a iskreno i preselo mi je da koristim razne preparate i antibiotike,ovako ustedim muku sebi i resim se problema.Nema preparata koji nisam koristila i nista nije se ni pomerila.Isreno se nadam da ce tretman laserom biti uspesan i da cu napokon prestati da brinem.Pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 8:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2007 10:35 pm
Postovi: 6
Lokacija: beograd
ja sam operisala tu ranicu pre godinu dana i to laserom ali ona i dalje postoji,sad je u nekoj fazi zarastanja i nema vise mozaika.Radila sam pre dve nedelje test na hlamidiju,mikroplazmu i ureaplazmu,VB,CB,urinokulturu i to je u redu,PAPA test druga grupa a moj problem je sto vec tri meseca imam uzasno pecenje nakon mokrenja a nekad i tokom dana u predelu vagine i doktori neznaju sta mi je.Ocajna sam jer neznam kome da se obratim i kako da se lecim i od cega :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 10:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 7:39 pm
Postovi: 118
Lokacija: Beograd
Verovatno nije dobro uradjeno,ja sa kim god sam razgovarala o tome uspesno su uklonili i vise se nije vratila.Probaj kantarion,imaju neke vaginalete na bazi kantariona feminol proizvodi ih pharmanova.ima ih u svakoj apoteci,meni je dr koji vazi za najboljeg u toj oblasti dao orvagil vag.pre biopsije iako ja nemam nikakve smetnje sto se ranice tice,samo zelim da je uklonim i da ponovo pokusam da odrzim trudnocu,jer zelim kad sledeci put pokusam da ostanem u drugom stanju nemam nikakvih tegoba bilo koje vrste pa cak ni one za koje kazu da ne uticu na trudnocu.Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 22, 2007 6:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 6:45 pm
Postovi: 74
Da li je neko od vas koristio Albothyl vaginalete i da li su vam pomogle?
Uputstvo je na nemackom, a ja ga ne razumem, pa ne znam dovoljno o njima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 25, 2007 12:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 7:39 pm
Postovi: 118
Lokacija: Beograd
Cula sam za to,ali nisam koristila.Pokusaj u nekoj apoteci,u mnogim drzavnim apotekama mozes dobiti besplatan savet farmaceuta.Ja sam zavrsila terapiju orvagilom i danas sam bila na biopsiji.Lekar mi je rekao da ranica reaguje na orvagil i da je sada u mnogo boljem stanju nego na predhodnom pregledu.Ali ipak moram da sacekam rezultat biopsije(koja je blago receno uzasno bolna i veoma neprijatna) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 25, 2007 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 24, 2007 9:12 am
Postovi: 9
e ovako, na moj zahtev doktorka mi je uradila briseve na micoplazmu,urea i hlamidiju... I SVI SU, HVALA BOGU, NEGATIVNI...

e sada mene buni onaj sekret, IIIb grupa
cemu on?

to sam i doktorku upitala i ona je rekla da ne zna (ili tako nesto, uglavnom mi nije dala konkretan odgovor)

pitala sam je za lasersko otklanjanje 'ranice' i ona mi je rekla da pre toga moram da odradim HPV nesto (tipa neko testiranje, da li imam neke viruse) na VMA...

sta je to?

u vaginalnom brisu imam streptokoke, a ona kaze ta je to normalno i da nista ne treba da se radi po tom pitanju..

oh mein gott


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 25, 2007 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 24, 2007 9:12 am
Postovi: 9
e ovako, na moj zahtev doktorka mi je uradila briseve na micoplazmu,urea i hlamidiju... I SVI SU, HVALA BOGU, NEGATIVNI...

e sada mene buni onaj sekret, IIIb grupa
cemu on?

to sam i doktorku upitala i ona je rekla da ne zna (ili tako nesto, uglavnom mi nije dala konkretan odgovor)

pitala sam je za lasersko otklanjanje 'ranice' i ona mi je rekla da pre toga moram da odradim HPV nesto (tipa neko testiranje, da li imam neke viruse) na VMA...

sta je to?

u vaginalnom brisu imam streptokoke, a ona kaze ta je to normalno i da nista ne treba da se radi po tom pitanju..

oh mein gott


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 4:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 7:39 pm
Postovi: 118
Lokacija: Beograd
Ja sam na nalazu vag.brisa imala E-coli ali sam koristila poliginax i hemomycin,i resila sam se.Moj lekar smatra da nije dobro imati bilo kakve bakterije tog tipa iako nisu opasne,i ja se slazem sa tim. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 2:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 1:39 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Vidim da se mnogo diskutuje o micoplazmi,uroplazmi i slicnom ali najmanje se spominju HP virusi, danas ih ima mnogo i ne moraju da se manifestuju samo preko kondiloma, mnoge promene na ghrlicu se javljaju od HP virusa ( najcesci izazivac karcinoma grlica materice)
Svakih 6 meseci, svaka zena treba da radi PAPA test i kolposkopiju,ako jedna promena traje vise od godinu dana i verifikuje se se kolposkopijom a ne reaguje na terapije treba raditi biopsije a posle 2 ili 3 ponovljene biopsije savetujem konizaciju.
Naravno u medjuvremenu , ako nije klamidija,muco ili uroplazma, treba misliti na HP viruse i uzeti briseve - ako su pozitivni na HP viruse obavezno raditi tipizaciju.
U Beogradu tipizaciju rade na Mikrobioloskom Instituta Med. Fakulteta , ul Dr.Subotica ( kod Karadjordjevog parka) - ambulanta za viruse Dr.A.Knezevic - tamo ce Vam uzeti sve briseve za HP viruse.

Nikada nije bilo vise HP virusa nego danas!!!!

Sto se tice metode konizacije, svaka metoda je dobra ako se dobro uradi stvar je vaseg ginekologa sta ce Vam savetovati ali je jedno vazno DA SE PROMENA ODSTRANI U CELOSTI I DA SE POSALJE NA HISTOPATOLOSKI PREGLED!!!!
Ako imate nekih pitanja mozete me kontaktirati preko e mail adrese: [email protected] ili preko mobilnog 065 2686676, rado cu Vam dati orgovor na sva pitanja
Dr.Dusan M.Protic, specijalista ginekolog akuser


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 2:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 1:39 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
PORUKA ZA ANNA 11

Najverovatnije nije uradjena sanacija kompletne promene,
sto se tice pecenja, ako u VS nema bakterija, gljivica niti trihomonasa,
ako pri pregledu mokrace nema " peska" ili kristala, pokusajte da dva do tri puta nedeljno vaginalno da ubrizgavate Ovestin kremu
Ako imate nekih pitanja mozete me kontaktirati preko e mail adrese: [email protected] ili preko mobilnog 065 2686676, rado cu Vam dati orgovor na sva pitanja
Dr.Dusan M.Protic, specijalista ginekolog akuser


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 10:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 7:39 pm
Postovi: 118
Lokacija: Beograd
Dr Protic jel mislite na dr. Andjelku Knezevic iz fronta.Ja sam bila kod nje i veoma sam zadovoljna njome,kazu da su ona i dr.Perisic najbolji u svom radu.Nisam odavno srela tako ljubazne lekare. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 11:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 1:39 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Mislim na dr. Aleksandru Knezevic, specijalistu mikrobilogije i virusologije koja radi na Mikrobioloskom Institutu Medicinskog Fakulteta dr. Subotica ul ( kod Karadjordjevog parka),njen telefon : 063 244014 Ovaj institut jedini ( i VMA) u Beogradu radi tipizaciju virusa, oni imaju Ginekolosku ambulantu za uzimanje briseva.Mislim da je najbolje da odete tamo i da Vam oni uzmu bris. Sve svoje pacijentkinje saljem tamo, jer kada oni uzmu bris ( ako se na drugom mestu njima se bris mora doneti u rioku od 2-3 sata a oni rade od 8-12 casova, a ako se ne stigne u to vreme, mora se bris zamrznuti i doneti im se ujutro) onda ste sigurni da je uzet pravilno i cuvan pravilno sto utice na rezultat
S postovanjem
Dr.Protic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 3:39 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Moram ponovo da se javim...

Citiraj:
Svakih 6 meseci, svaka zena treba da radi PAPA test i kolposkopiju
,

Ovo nece biti istina....osim ako nekom ne pravi novac.
Papa bris je potrebno raditi svake godine a NE svakih 6 mjeseci, a ako zena ima negativna 3 uzastopna Papa nalaza, moze da se obavlja svake 2 godine.

Kod zene koja je seksualno neaktivna ili seksualno aktivna manje od 3 godine ne treba uopste raditi papa nalaz, ako je mladja od 26 godina.

Kod zena koje su imale histerektomiju zbog benignih promjena kao sto su miomi, ili prolapse, i imala je sve Papa nalaze u zivotu normalne, ne treba vise raditi papa nalaz do kraja zivota.

Kod zena koje su starije od 70 godina, i nisu imale niti jedan abnormalana papa nalaz, vise ne treba raditi papa nalaz do kraja zivota.

PAPA NALAZ JESTE SCREENING METODA I SAMO AKO IMATE PATOLOSKI PAPA NALAZ JE POTREBNO RADITI KOLPOSKOPIJU, ZA KOJU NARAVNO SVAKI GINEKOLOG TREBA DA STEKEN EDUKACIJU I PRAKTICNO ISKUSTVO.

Idemo dalje Dr. Proticu....

Citiraj:
ako jedna promena traje vise od godinu dana i verifikuje se se kolposkopijom a ne reaguje na terapije treba raditi biopsije a posle 2 ili 3 ponovljene biopsije savetujem konizaciju.


1. Ako vidite jednu promjenu na cerviksu onda je potrebno da se uradi biopsija ODMAH !!! a ne da se ceka, jer je potrebno postaviti patohistolosku dijagnozu, prije nego se odredi tretman ! jer se tretman odredjuje prema patohistoloskoj promjeni, ako je uopste potreban !

2. Ako dobijete patoloski nalaz kao sto je npr. HSIL, onda ne ponavljate biopsiju, nego odstranjujete leziju ! jer slijedeci put, ako ponovite biopsiju mozete dobiti invazivni karcinom !

3. Vrsta hiruske intervencije se odredjuje prema histoloskoj dijagnozi i velicini lezije...i naravno se koriste najkonzervativnije metode,kao sto su TCA, cryotherapy, look excision...a isto tako i konizacija...a ne ide se sa konizacija kod svih promjena, dakle...ne postoji jedna uniformna metoda, nego se gledaju godine pacijentkinje, da li je zavrsila planiranje porodice ( jer je konizacija povezana za povecanim rizikom za cervikalnu innsuficijenciju, i prijevremeni porodjaj, kao sto je i look ekscizija ! istrazivanja od 2005. )

Vas poslednji komentar me zamisli !

Citiraj:
Naravno u medjuvremenu , ako nije klamidija,muco ili uroplazma, treba misliti na HP viruse i uzeti briseve - ako su pozitivni na HP viruse obavezno raditi tipizaciju.


Kako ce to promijeniti nacin Vaseg lijecenja ? ako znate koji je HPV virus ?

Citiraj:
Nikada nije bilo vise HP virusa nego danas!!!!

Ma nemojte molim Vas...samo se vise umiralo od cervikalnog karcinoma nego danas !

Citiraj:
Sto se tice metode konizacije, svaka metoda je dobra ako se dobro uradi stvar je vaseg ginekologa sta ce Vam savetovati ali je jedno vazno DA SE PROMENA ODSTRANI U CELOSTI I DA SE POSALJE NA HISTOPATOLOSKI PREGLED!!!!


JOS JEDNOM...PRIJE KONIZACIJE MORATE IMATI PATOHISTOLOSKU DIJAGNOZU A NE POSLIJE !!! JER MOZE BITI KASNO !

...nesto me prodje jeza preko kicme...od strepnje...za....

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 5:02 pm
Postovi: 8
Ako aktivno partite forum I ako ste pazljivo citali, maker I deo, sta su sve dr Pedja I Obgyn pisali, koliko su saveta dali, koliko su truda ulozili, a da ne govorimo koliko smo iz svega toga mi naucile, prosto ne mogu a da ih ne pitam DA LI SU SVESNI KOLIKO NAM ZNACE!?

Svi koji su dosli sa strane, mislim na druge lekare, nestali su sa foruma vrlo brzo shvatisi da se po znanju, iskustvu I generalno strucnosti nikako ne mogu porediti sa njima!

Videvsi sta pridoslice pisu, kako bezsramno namecu svoj telefon I e-mail, shvatila sam da sam u nekoliko navrata ogresila dusu prema dr Pedji I prema Obgyn misleci da koriste nasu muku zarad licnih interesa I medjusobne strucne rasprave. Ovim putem im se javno izvinjavam!

Iskreno, dok sve ovo citam, I mene jeza drma sta je sve moglo da me strefi u zivotu, a da ne pricam sutra mozda moje dete, sestricinu,…brrrrr!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: