Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Ishrana i krvne grupe
PostPoslato: Čet Sep 13, 2007 8:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Pozdrav svima, zanima me sta znate i mislite o ishrani na bazi krvne gupe i ostalim karakteristikama ovog tipa. Ko moze nesto reci o antigenima krvnog rderivata u vezi sa ishranom...


Zapravo ishrana u zavisnosti od kvrne grupe bi trebalo biti nesto veoma zdravo i nesto sto nadaleko pomaze u lecenju svih bolesti i prevencije.
Pa pisite!

Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 1:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 08, 2007 4:58 pm
Postovi: 85
Imam jako pozitivan stav o tome, ali mislim da u pocetku treba posvetiti dosta paznje i vremena tome, a u danasnje vreme to bas i nije moguce... Mlislim da cu probati u skorije vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 1:16 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 1:59 am
Postovi: 66
Samo cu da kazem da je taj Peter D'Adamo ili kako se vec zove popalio pola sveta sa tom gluposcu iako ni on sam nema najosnovnija znanja o medicini i bazira svoje zakljucke na poluispravnim ili neispravnim experimentima za koje su mnogi naucnici sigurni da nije ni radio. On takodje svoje zakljucke bazira na logici tipa: " Ptica leti bez propelera, znaci ptica ima motor na mlazni pogon". Covek je jedan neprikosnovoni idiot. On nije ni doktor, on je "Naturopata" koji je sam sebe proklamovao za doktora zajedno sa njegovim kolegama naturopatama. On nema nikakve veze sa zvanicnim medicinskim laboratorijama niti ustanovama niti mu je iko kontrolisao istrazivanja tj. tacnost i procedure istih, a vi svi znate kako je kad: "Kadija kadiji sudi(tj. sam sebi)" Kada bi poceo da pisem o kardinalnim greskama u njegovom razmisljanju i njegovoj dijeti trebalo bi mi sigurno preko 20 strana ali ne mogu da se borim sa time. Samo mogu da vam kazem da treba da uzivate u hrani i da budete umereni a ukoliko postoji problem gojaznosti ili neki drugi zdravstveni to moze sve da sredi nutricionista i fizicka vezba.
Poz

_________________
Disclaimer: Dr sa .(tackom) u mom potpisu ne znaci da sam dr medicine. Ja sam samo student medicine i odgovaram samo na pitanja u koja se razumem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 10:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Ne znam o kome se radi?? Ja cuo da se ispitivanje radi kod nutricionista, i na osnovu krvne grupe odredeti sta da jedes.. I da je to u Beogradu najnormalinja stvar. Mislio sam da je sve to potvrdjeno.


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 3:28 pm
Postovi: 4
da li ste gledali na TV "AVALI", dr. ROSA , i slusali njegovu pricu o ishrani i krvnim grupama koja se zasniva na molekularnoj osnovi!!!, i koja je naucno dokazana!!!! samo "ogranicen um" ne prihvata!!!! i drzi se klasicnog!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 4:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 1:59 am
Postovi: 66
draganica78 je napisao:
da li ste gledali na TV "AVALI", dr. ROSA , i slusali njegovu pricu o ishrani i krvnim grupama koja se zasniva na molekularnoj osnovi!!!, i koja je naucno dokazana!!!! samo "ogranicen um" ne prihvata!!!! i drzi se klasicnog!!!


Oh kako lupas. Kad bi znala nesto minimalno o medicini tog Rosa ne bi zvala doktorom. Vise puta je raspravljano o njemu i covek je klasicni idiot koji lupa prvo sto mu padne na pamet. A molekularna osnova, on nema pojma ni sta je molekul. A kamo li taj sto je pisao knjigu, ne mogu ponovo da davim ali covek je sve uradio po svome i to suprotno svim zakonima i principima medicine.

_________________
Disclaimer: Dr sa .(tackom) u mom potpisu ne znaci da sam dr medicine. Ja sam samo student medicine i odgovaram samo na pitanja u koja se razumem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 3:28 pm
Postovi: 4
nemoj da si nekulturan ipak si ti akademski gradjanin!!! DOKTORE! DOKTORE!
!!! savetujes ljudima da uzivaju u hrani!!! ko danas uziva u zdravoj hrani? i pitanje je sta je danas zdrava hrana? pa onda preporucujes nesto kontradiktorno od svog ubedjenja "savet sa nutracionistom!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 6:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 3:28 pm
Postovi: 4
nemoj da si nekulturan ipak si ti akademski gradjanin!!! DOKTORE! DOKTORE!
!!! savetujes ljudima da uzivaju u hrani!!! ko danas uziva u zdravoj hrani? i pitanje je sta je danas zdrava hrana? pa onda preporucujes nesto kontradiktorno od svog ubedjenja "savet sa nutracionistom!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 6:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 1:59 am
Postovi: 66
draganica78 je napisao:
nemoj da si nekulturan ipak si ti akademski gradjanin!!! DOKTORE! DOKTORE!
!!! savetujes ljudima da uzivaju u hrani!!! ko danas uziva u zdravoj hrani? i pitanje je sta je danas zdrava hrana? pa onda preporucujes nesto kontradiktorno od svog ubedjenja "savet sa nutracionistom!!!


Moze da se uziva i u malim kolicinama, moze da se uziva i u zdravoj hrani ali ako postoji neki problem neka se obrate nutricionisti a ne naturopati.
Ja uzivam u zdravoj hrani, u vocu i povrcu, ne jedem masno. A nemoj sad da mi smisljas neku svemirsku dijetu po krvnim grupama.
Ja nisam Doktor vec student medicine, a ako postanem doktor imas moje odobrenje da me upucas na sred trga ako budem lagao ljude kao Dr Roso ili slicni.

_________________
Disclaimer: Dr sa .(tackom) u mom potpisu ne znaci da sam dr medicine. Ja sam samo student medicine i odgovaram samo na pitanja u koja se razumem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 10:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 7:29 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
:lol: bez upucavanja....svako misli svoje...


postoji toliko kondradiktornosti u toj teoriji... na najbanalnijem nivou... tipa - kazu da neka grupa treba da jede nesto a onda, u daljem tekstu ili na drugom mestu, kazu da to ne sme....i sl. malo doslednosti ne bi skodilo...

radikalne dijete su veoma nezdrave na vise nivoa, jedan od njih je velika kolicina stresa i nezadovoljstva (i u telu i u umu) zbog lisavanja... normalno je uzivati u hrani, tako smo programirani... telo nas nagradjuje kad jedemo... ali to ne znaci da treba da se prezderavamo....

lekari se slazu da treba jesti sve, samo kolicinski manje nego sto smo navikli (tj. oni koji su u prilici da jedu velike porcije)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 19, 2007 12:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Prijateljica prijateljice je imala 120kg. Otisla je kod nutricioniste, tamo su joj najpre odredili jelovnik u skladu sa krvnom grupom. Pokusavala je ranije razne dijete, od kojih joj se vrtelo u glavi, ali koje joj nisu pomagale da smrsa. Zatim je jela samo sto su joj prepisali. I bez ikakvog izgladnjivanja smrsala je 40 kg za godinu dana, izbacivsi i ubacivsi u ishranu samo desetak stvari.

Ljudi iz komsiluka su primetili neverovatnu promenu, ona je inace bila bolesljiva i svasta joj je falilo, a sada se odlicno oseca, vesela je i mnogo bolje izgleda... Inace ima oko 35 god.


I meni je nevoravatno kako hrana moze imati veze sa krvnom grupom, meni su nekoliko ljudi iz komsiluka svasta napricali, i poceli su ici kod nutricionista posto se proculo.

Neverovatno mi je, jer je covek postojao i pre milion godina i jeo sta mu padne saka. Priroda bi morala da obezbedi neki mehanizam kojim ce reci coveku sta treba da jede, odnosno sta odgovara njegovoj krvnoj grupi.. Mozda i jeste, hrana koju volimo :D


Veliki pozdrav i hvala sto ste se javljali!

Ko je taj dr Roz? I gde mogu da kupim njegovu knjigu? Voleo bih bez obzira na sve da sam prosudim sta misli.
Jel on biolog, nutricionista, naucnik? Voleo bih da mi neko nesto vise o njemu, ali bez vredjenja i objektivno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 2:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 16, 2007 1:31 pm
Postovi: 62
Boki, pocetne informacije mozes dobiti na www.nultaterapija.com.
Postovani dr.koki, bilo bi lepo kada bi ste kao potencijalni lekar pokusali da se ljudima ne obracate sa "oh kako lupas".Pa gde se dede ta medicinska etika.Obzirom da ste potencijalni lekar bilo bi lepo da nam argumetujete svoje misljenje, nema potrebe pisati dvadeset strana, ponekad je dovoljno i 20 reci pa da nama, koji se uopste ne razumemo u medicinu objasnite da je vase misljenje ispravno.Osim toga, klasicna medicina vrlo cesto ne daje odgovore,pa se nemojte cuditi sto se ljudi okrecu nekom alternativnom vidu lecenja.Ovo poslednje je samo replika na vasu izjavu da ako postoji neki zdravstveni problem to moze da sredi nutricionista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 3:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
U medjuvremenu sam saznao, razgovarajuci sa poznanicima, za emisije dr Roza na TV Avali i odgledao emisiju prosle veceri, daje se sredom u 21.00h... Jako zanimljiva emisija, prikazivali su neki generator frekvencija koji kako kazu za sada poseduje programe za lecenje oko 300 bolesti... Narocito je pogodan za infekcijske bolesti... Dr Roz je nesto rekao za krvne grupe mada mu nisu dozvolili da dovrsi misao jer je emisija bila posvecena generatoru... Ne znam sta da mislim, sa njim su i neki drugi doktori... Sasvim novi prilaz, ne jesti zitarice jer su zatrovane, jesti u skladu sa krvnom grupom. Voleo bih kad bi se stavrno pronasao uzrok nastanka bolesti.. Verovatno je sve to povezano jedno sa drugim. Ocigledno da bolseti nastaju zato sto covek radi nesto pogresno. Nemoguce da su samo neki ljudi potpuno zdravi, a da drugi oboljevaju. Recimo divlje zivotinje ne oboljevaju toliko kao ljudi ili stoka i domace zivotinje koje uzgaja covek.. Necete naci da zivotinje oboljevaju od alchajmera, holesterola, povisenog krvnog pritiska... Osecam da je potrebno da se makar razmislja u drgom pravcu, tj da danasnji nacin razumevanja bolesti nije potpun, i da se mozda treba otvoriti neka nova nauka u okviru medicine koja ce malo da prosvetli coveka u preventivnom smislu. To bi naravno bilo lako kad bi sve stvari bile tacno poznate. Verujem da tada ne bi bilo bolesti. Zato ipak podrzavam nove pristupe, dajem mu sansu da se dokaze sve sto dr Roz kaze.


mammamaja hvala ti, idem da pogledam

svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 25, 2007 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 10:57 am
Postovi: 7
Lokacija: blizu Beograda
Teorija ima osnova i interesantna je. Ja ću krenuti sa time i podeliću iskustvo sa svima.
Ne zamerajte dr.kokiju jer još uvek ne shvata da nezna ništa. Sigurno zna mnogo više od pojedinih ali to je samo kap u okeanu onoga što treba spoznati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 27, 2007 1:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
iskreno, podrzavam ja i kokijev stav, mada podrzavam i stav tog dr Roza. Znate kako, resenja tegoba koje za sobom povuku promene nacina ishrane govore da su te tegobe dugotrajne i neizlecive sa stanovista priznate medicine. Jer se ni jednom coveku ne donosi bilo kakva promena bez dobrog razloga. A takodje govori i o tome koliko se neko zauzeo za svoje zdravlje, koliko je duboko shvatio svoj problem. Zato se zatim traze alternativna resenja. Ali pitanje je da li ce tegobe biti izlecenje promenom nacina ishrane. To govori o tegobama. Ako su lako izlecive pomocice i jedno i drugo, ako nisu- jednostavno nema leka.

Mozda zapravo mi ljudi pokusavamo da budemo zdravi a ne svatamo da to nije smisao zivota. Ljudi su danas u stanju da ucine sve za zdravlje, mozda je to pogresno. Svakako cemo se manje vise izleciti od neke bolesti, ali svakako necemo ziveti vecno i od necega cemo umereti. Mozda je koncept da je najvaznije i osnov svega biti zdrav pogresan. Mozda se ljudi previse optrerecuju zdravljem kada pocnu razmisljati u tom pravcu(naravno od u zavisnosti od nivoa ozbiljnosti bolesti). I mozda je koncept zivota nesto sasvim drugo nego sto nam se cini. Mozda je najzdravija stvar u lecenju bolesti, neprimecivati je. Evo zasto tako mislim. Zato sto smo mi ljudi stvoreni da imamo neki visi smisao u zivotu. To je ono sto nas napaja pozitivnom snagom i daje nam mocni lek eliksir... Jer ne moze smisao da bude u stalnoj brizi za zdravljem. I tako, kad se posvetimo svojem pozivu, mozda cemo zaboraviti na zdravstvene probleme. Tada oni svakako nestaju bez obzira na sve. Mozda je u stvari to izlecenje...


Cao,
sta ti mislis o tome?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 103 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: