Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 16, 2007 4:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Opet dupli post!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 16, 2007 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 15, 2007 5:26 pm
Postovi: 6
Lokacija: beograd
Zapravo nisam mogao da pisem gde sve nisam bio i naravno da sam radio EEG i to privatno jer ovako nikada ne bih dosao na red tako da ni sam nisam siguran koliko sam novca ostavio na nagadjanja jer sam zaista doziveo da vidim vise misljenja nego lekara. Jedino kod ginekologa nisam bio mada da sam nastavio i tamo bi me poslali verovatno.Malo se slabije snalazim jer zaista nikada nisam bio bolestan i prehlade i takve stvari nisam ni resavao antibioticima a inekcije sam primao samo jednom u zivotu.
Sto se antidepresiva tice pio sam nekih dve nedelje toplo preporuceni ZOLOFT ali ne da bolovi i tegobe nisu prosli vec su se javile neke druge stvari jer moj organizam nije navikao na trovanje a stekao sam utisak da pored ostalih stvari antidepresiv ustvari izaziva depresiju. Oprostite mi sto se ne izrazavam mozda strucno jer sam strucan u potpuno drugim segmentima.
Secam se prvog odlaska kod lekara kada mi je bez laboratorije odmah dao antibiotike kojima sam se bezveze natrovao pa onda druge lekove ali najgore mi je bilo to sto me lekar nije ni slusao i kapiram ja da u medicini postoji numerus oboljenja za koje lekari znaju sta da rade a ukoliko izadjete iz toga svasta moze da bude ali naravno tu je psihijatar.
Mada mi opet nije jasno zasto psihijatar na letackoj komisiji smatra da sam dobar jer je verujte mi njegov pregled mnogo iscrpniji od onog u domu zdravlja.A sto se hipohondrije tice pa mislim da je to poslednji poremecaj koji bih mogao da imam.
Znaci stvarno sam slusao lekare dok nisam uvideo da me uvlace u problem jer kazem vam ovo traje mesecima, zapravo skoro godinu dana.
Hvala vam svima na savetima i podrsci!
Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 16, 2007 10:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 15, 2007 5:26 pm
Postovi: 6
Lokacija: beograd
Zapravo nisam mogao da pisem gde sve nisam bio i naravno da sam radio EEG i to privatno jer ovako nikada ne bih dosao na red tako da ni sam nisam siguran koliko sam novca ostavio na nagadjanja jer sam zaista doziveo da vidim vise misljenja nego lekara. Jedino kod ginekologa nisam bio mada da sam nastavio i tamo bi me poslali verovatno.Malo se slabije snalazim jer zaista nikada nisam bio bolestan i prehlade i takve stvari nisam ni resavao antibioticima a inekcije sam primao samo jednom u zivotu.
Sto se antidepresiva tice pio sam nekih dve nedelje toplo preporuceni ZOLOFT ali ne da bolovi i tegobe nisu prosli vec su se javile neke druge stvari jer moj organizam nije navikao na trovanje a stekao sam utisak da pored ostalih stvari antidepresiv ustvari izaziva depresiju. Oprostite mi sto se ne izrazavam mozda strucno jer sam strucan u potpuno drugim segmentima.
Secam se prvog odlaska kod lekara kada mi je bez laboratorije odmah dao antibiotike kojima sam se bezveze natrovao pa onda druge lekove ali najgore mi je bilo to sto me lekar nije ni slusao i kapiram ja da u medicini postoji numerus oboljenja za koje lekari znaju sta da rade a ukoliko izadjete iz toga svasta moze da bude ali naravno tu je psihijatar.
Mada mi opet nije jasno zasto psihijatar na letackoj komisiji smatra da sam dobar jer je verujte mi njegov pregled mnogo iscrpniji od onog u domu zdravlja.A sto se hipohondrije tice pa mislim da je to poslednji poremecaj koji bih mogao da imam.
Znaci stvarno sam slusao lekare dok nisam uvideo da me uvlace u problem jer kazem vam ovo traje mesecima, zapravo skoro godinu dana.
Hvala vam svima na savetima i podrsci!
Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 16, 2007 11:22 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Psihijatar na letackoj komisiji smatra da ste dobro jer ga kao sto ste i sami rekoste, lazete o Vasem stanju. No zabrinjavajuce je, da i pored prisustva svesti o odgovornosti Vaseg posla, i dalje nemate svest o tome da biste morali da - ne redukujete vec - ne letite i ne ugrozavate zivote drugih ljudi, dok ne ustanovite sta Vam je. Bilo da Vas leci psihijatar ili somatski lekari (koji ocito vise nemaju od cega da VAs lece jer su ustanovili da ste posve zdravi), za sve nas koji sedamo u avion porazno je da znamo, makar i na ovoja nacin, da pored aviona koji su u raspadnom stanju, jos dolazimo u opasnost da nam zivoti zavise i od pilota koji LAZU komisijske lekare i tako dobijaju zeleono svetlo da lete iako im nije dobro?!
Zaista, ne znam sta da kazem.....?
Razmislite samo o tome da li biste Vi bas bili presrecni da VAse dete putuje avionom kojim pilotira neko vrlo nestabilnog zdravstvenog stanja, ko nije sasvim fit da pilotira? Da li biste mirno slegnuli ramenima da hirurg koji se oseca uznemireno, malaksalo, i ima nestabilnost i nesvesticu operise Vase dete? Ili da mu anesteziju vodi anesteziolog koji ima vrtoglavicui, malaksalost, nestabilnost i depresivno se oseca?

Mislim da je to sto radite (lazete na komisiji) nekorektno i neozbiljno, lose prvo za VAs i vase zdravstveno stanje a zatim lose i opasno i neprof4esionalno u odnosu na ostale ljude ciji zivoti su svaki put kad uzletite zavisni od toga da li se vama vrti, da li cete se onesvestiti na 10 000 metara, ili cete biti psihofizicki nestabilni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 16, 2007 11:26 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
P.s. Sto se Zolofta tice, ne da nista ne moze da ucini za dve nedelje nego ne moze ni da POCNE da deluje za toliko vremena jer mu je bar toliko potrebno da se nivo stabilizuje u krvi i da pocne da ima BILO KAKVE efekte. I u dodatku, od njega sigurno niste bili ni zatrovani (ali vidim da vi dozivljavate da Vas lekari truju bilo koje lekove da Vam daju) niti ste mogli da razvijete depresivno stanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 16, 2007 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 15, 2007 5:26 pm
Postovi: 6
Lokacija: beograd
Nisam zaposlen u kompaniji tako da nema razloga za strah vec sam nastavnik letenja i nisam imao problema u avionu, samo sam redukovao akrobacije jer ne zelim time da se igram a kad budem imao vise vremena objasnicu vam sta su mi sve lekari prepisivali i kakve dijagnoze izmisljali pa cete shvatiti zasto kazem trovanje lekovima i to potpuno bespotrebno sto kasnije analize i pokazu. Posle svega toga nemam uopste razloga da poverujem lekarima. Kad bi oni obavljali svoj posao barem desetinu kao ja svoj...
Ne bih bio lud da sedam u avion nesposoban jer verujte mi da mnogo bolje znam sta znaci ODGOVORNOST nego mnogi drugi a nikada se nisam igrao niti avionom niti sa svojim ucenicima kao sto su se vase kolege igrale samnom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 16, 2007 7:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
gorant je napisao:
Za ostale gluposti iz prethodnog posta nemam živaca. A i da imam, ne zaslužuju bilo kakav komentar.


Izvinite sto sam ovako burno pisao i ovolike negativne stvari, ali imam vrlo bolesnu majku i veoma sam nesrecan sto joj lekari ne umeju pomoci. A posebno sam pogodjen uzasnim dogadjajem na VMA i nepaznjom koja je odnela zivot baki jedne moje prijateljice. Kao i jos jednim slucajem skore smrti majke jedne druge prijateljice koja je preminula posle jedne nepotrebne operacije. Operacija u sustini uopste nije bila potrebna, a zena je umrla posle nedelju dana jer je napravljen veliki propust. To me je jako potreslo pa sad ovako pricam...

Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 17, 2007 8:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 8:47 pm
Postovi: 76
marinjo je napisao:
Posle svega toga nemam uopste razloga da poverujem lekarima.


A da li veruješ nama sa foruma? Nemamo nijedan razlog da te zavlačimo (ne poznajemo te, radimo ovo samo kad imamo slobodnog vremena, znači ne opterećuje nas i tako dalje).
Za tvoje dobro je da nađeš dobrog psihijatra (ako nemaš poverenja, angažuj privatnog) i reši problem zbog kog si se javio ovde.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 17, 2007 8:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 15, 2007 5:26 pm
Postovi: 6
Lokacija: beograd
Naravno, zato sam i isao na ovaj forum da bih se konsultovao sa ljudima a sto se psihijatrije tice imam dobrog prijatelja koji je psihijatar i sa njim sam imao duge razgovore iz kojih je on zakljucio da sto se te grane medicine tice nemam nekih problema sem stresa koji pogadja vecinu ljudi koji zive u ovo ludo vreme, zbog toga sam malo "izgoreo" u raspravi.
Sutra bih trebao da posetim fizijatriju, ubise me ledja a kad krene da boli onda krece svo ludilo. Mozda sam ja previse ocekivao ali stvarno nisam navikao na medicinske ustanove jer mi nikada nisu trebale ali prijavicu sta je bilo.
Hvala vam na podrsci :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 21, 2007 11:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Meni svi Vasi problemi izgledaju organske prirode.Ocigledno je da je postoji problem sa kicmenim stubom,i usled spazma paravertebralne muskulature vrata dolazi do slabijeg dotoka krvi u glavu,otuda nestabilnost i vrtoglavice.
Snimite celi kicmeni stub i pocnite sa nesteroidnom antiinflamatornom terapijom...otprilike brufen od 400 mg 3x1,bar desetak dana,po potrebi i duze.
Takodje nadjite u apoteci Pferdebalsam,gel nemacke proizvodnje koji nakon aplikacije brzo dovodi do relaksacije muskulature.Primenjuje se jednostavnim utrljavanjem.Ima ga u privatnoj apoteci koja je skoro odmah do zgrade Ruskog doma,ali verujem da ga ima i u drugim.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 22, 2007 10:40 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Brufen 1200 mg deset dana...hma, fino. Posle toga moze da ide na gastro da leci cir ili akutni gastritis...cisto da ima sta d adoda svojim brojnim tegobama. Na tom sistemu ionako se ninasta nije (jos) pozalio... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 22, 2007 3:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
marinjo je napisao:
Naravno, zato sam i isao na ovaj forum da bih se konsultovao sa ljudima a sto se psihijatrije tice imam dobrog prijatelja koji je psihijatar i sa njim sam imao duge razgovore iz kojih je on zakljucio da sto se te grane medicine tice nemam nekih problema sem stresa koji pogadja vecinu ljudi koji zive u ovo ludo vreme, zbog toga sam malo "izgoreo" u raspravi.


Marinjo, nisam dr, ali koliko sam uspela do sada da vidim, razgovaram i procitam na tu temu - uopste nije pozeljno da razgovore tog tipa vodis sa nekim ko te poznaje (u terapeutske svrhe naravno tj. da je on dr a ti pacijent). :wink:

Nadam se da ces pronaci resenje za svoj problem i ako se to desi, molim te napisi sta te je u stvari mucilo.

Pozz i sve najbolje, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 22, 2007 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 15, 2007 5:26 pm
Postovi: 6
Lokacija: beograd
Vrlo se nezgodne stvari desavaju sa mojom kicmom i izgleda da nije bas dobro jos uvek cekam neke analize i preglede ali za sada je mnogo ruzna stvar u pitanju


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 220 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: