Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povecana masnoca u krvi
PostPoslato: Pet Apr 15, 2005 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 13, 2005 11:14 pm
Postovi: 16
Trigliceridi (3,7), Holesteroli (7,6), HDL Holesterol (0,82), LDL Holesterol (5,10), LDL Kvocijent (9,2), Indeks ateroskleroze (6,21). Ostalo je u granicama normale. 43 god. M. Koji su zvanicni, a koji alternativni nacini lecenja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 12:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Pozdrav... Ne znam tacno koje su referentne vrednosti i kliko su tvoje vrednosti iznad dozvoljenih. Evo neceg zanimljivog, sprovodio sam pre godinu dana licnu dijetu koja se sastojila od voca povrca, itd.. Nisam unosio u orgnizam 10 dana nista od zivotinskih namernica, ni mleko ni ribu, ni jaja, bez ulja, nisam unosio ni slatkise, ni beli hleb. Ova dijeta nije imala veze sa krvnom slikom, ali je nakon nje nivo razlicitih ovih parametara koje imaju veze sa masnocama pao skoro do donje dozvoljene granice.
Ako ih zelis umanjiti, alternativan nacin je ovo, ali bolje ne eksperimentisi mnogo, ovakva dijeta moze odvesti problemima, ishrana zivotinskog porekla je ipak potrebna organizmu, to sam shvatio :) Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 11:41 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Samo ishranom mozete izvanredno srediti vrednosti triglicerida.
Dijeta je veoma slicna dijeti kod dijabetesa.
O tome sam vec detaljno pisala, te potrazite putem opcije Search.

Za holesterol takodje postoji dijeta (i o tome je ovde puno pisano), ali je dijeta pomocno sredstvo.
Lekove odredjuje lekar, ali je potrebno da imate i psihicki mir jer stresovi povecavaju holesterol.
Veoma je vazno koje masnoce koristite u svojoj ishrani (jer se masnoce moraju unositi), ja vam savetujem maslinovo ulje.
pozdrav,
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 21, 2005 2:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 13, 2005 11:14 pm
Postovi: 16
Boki je napisao:
Pozdrav... Ne znam tacno koje su referentne vrednosti i kliko su tvoje vrednosti iznad dozvoljenih. Evo neceg zanimljivog, sprovodio sam pre godinu dana licnu dijetu koja se sastojila od voca povrca, itd.. Nisam unosio u orgnizam 10 dana nista od zivotinskih namernica, ni mleko ni ribu, ni jaja, bez ulja, nisam unosio ni slatkise, ni beli hleb. Ova dijeta nije imala veze sa krvnom slikom, ali je nakon nje nivo razlicitih ovih parametara koje imaju veze sa masnocama pao skoro do donje dozvoljene granice.
Ako ih zelis umanjiti, alternativan nacin je ovo, ali bolje ne eksperimentisi mnogo, ovakva dijeta moze odvesti problemima, ishrana zivotinskog porekla je ipak potrebna organizmu, to sam shvatio :) Poz
Hvala puno "Boki". Svaki iskren i dobronameran savet puno znaci. Pocinjem da verujem u ovaj Forum i ljude na njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 21, 2005 1:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Bas mi je drago, nadam se da ce i svi ostali na ovom forumu poceti da se tako osecaju :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 21, 2005 9:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ferrari,
Ovde nema bas mnogo lekara, a i ako ima ti ne mozes znati da li su to studenti ili sl.

Tako da je najbolje da ti terapiju za suprugu odredjuje lekar koji je, kako ja vidim, dobro leci.
Ako se sredi to smanjeno lucenje tireoidne zlezde, sredice se odmah i visina holesterola.
Budite oboje strpljvi i do kraja uradite ono sto vam je internista savetovao.
Pozdrav,
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 22, 2005 12:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 6:23 pm
Postovi: 5
Hvala @Danka,
naročito na riječima ohrabrenja.Ovo suprugino stanje nas je poprilično iznenadilo i uzdrmalo.Najviše kako živimo u malom mjestu,pa nema ni endokrinologa,pa se savjetujemo telefonima ili putem interneta,u isčekivanju fizičkog pregleda ljekara specijaliste kojeg ćemo vidjeti za oko 3 sedmice.

Evo gledam na netu,i pitam sebe i vas prisutne na forumu,da li se ova disfunkcija tireoidne žljezde može nakon tretmana lijekovima,vratiti u normalno stanje.Srpski rečeno,da li postoji mogućnost njenog normalnog lučenja nakon izvjesnog vremenskog perioda,ili nam ostaje utjeha u lijekovima do kraja zemaljskog života ?

Hvala još jednom
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 25, 2005 12:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 13, 2005 11:14 pm
Postovi: 16
Ferrari je napisao:
Hvala @Danka,
naročito na riječima ohrabrenja.Ovo suprugino stanje nas je poprilično iznenadilo i uzdrmalo.Najviše kako živimo u malom mjestu,pa nema ni endokrinologa,pa se savjetujemo telefonima ili putem interneta,u isčekivanju fizičkog pregleda ljekara specijaliste kojeg ćemo vidjeti za oko 3 sedmice.

Evo gledam na netu,i pitam sebe i vas prisutne na forumu,da li se ova disfunkcija tireoidne žljezde može nakon tretmana lijekovima,vratiti u normalno stanje.Srpski rečeno,da li postoji mogućnost njenog normalnog lučenja nakon izvjesnog vremenskog perioda,ili nam ostaje utjeha u lijekovima do kraja zemaljskog života ?

Hvala još jednom
pozdrav
:evil: Gospodine "Ferrari". Ovo je jedan krajnje ozbiljan Forum, na koji se ljudi ukljucuju trazeci pomoc ili bilo kakvo resenje (savet,lek...) svog problema, a svakom je njegov ili njen problem najveci. Ovaj Vas "upad" na moj ili tudji User name smatram neodgovornom zloupotrebom sa vase strane. To vam je isto kao kada bi ste moju cetkicu za zube koristili svaki dan, jer vas mrzi da kupite sebi. Mislim da me razumete, ustvari ubedjen sam u to. Vasoj supruzi zelim brzo ozdravljenje, a vas bih molio da otvorite temu za sebe i da tako resimo ovaj mali problemcic. Nadam se da nisam bio drzak i netolerantan, i da cete uvaziti ovu sugestiju. HVALA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 27, 2005 5:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 6:23 pm
Postovi: 5
Dragi prijatelju @Aurora,

zaista nema potrebe da se ljutite i da me okrivljujete da,kako ste napisali "upadam na vaš user name",jer je to nemoguće učiniti.

Pošto sam i lično moderator na nekoliko tehničkih,domaćih i stranih,specijalizovanih foruma,poznajem sasvim solidno rad i funkcionisanje istih.Nisam želio da otvaram novu temu,jer i u pravilima ovog foruma stoji preporuka da se ne postavljaju pitanja na već odgovorena,a pošto sam smatrao da problem koji ste sami iznijeli kao starter ovoga thread-a "liči" na moj,samo sam se nadovezao na njega,nikako da bih umanjio vašu temu ili joj bilo kako naškodio,jer mi to nije ni na kraj zdravog razuma.

Zahvaljujem se na vašim lijepim željama za ozdravljenje moje supruge,Vama takođe želim sve najbolje,i izvinjavam se zbog iznošenja mog problema u temi koju ste započeli 8)

A moderatora ili admina molim da razdvoji moje pitanje od ove teme,da ne bih @Aurora-u dalje žalostio ili smetao svojim pitanjem i problemom.

Hvala i pozdrav svim ljudima dobre volje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 27, 2005 7:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Tema je podeljena i pitanje Ferrari-ja se sada nalazi na http://php.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=2174

nadam se da ce se sada Aurora malo manje nervirati :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: