Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 240 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 1:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 1:15 pm
Postovi: 30
Mislim da sam i ja ''zakačila'' kandidu. :-? Pisali ste o simptomima, iste imam i ja. Juče sam primetila da imam povećan sekret, gust i bele boje,bez mirisa.. takodje i svrab.. Nikakve lekove nisam koristila već duže vreme, dakle to nije uzrok... Imam stalnog partnera već 6 godina i do sada mi se ovo nije nikada desilo.. jako sam začudjena, uplašena... Kako sad, otkud sad? :-? Često sam pod stresom, možda je i to uzrok pojave ove napasti?

Nisam u mogućnosti da odem kod ginekologa pre utorka, koliko to može pogoršati situaciju?

Kako muškarci dobijaju kandidu? Isto korišćenjem lekova, slabljenjem imunološkog sistema, da li se ona može nalaziti i u mokraći kod njih? :roll:

Molim osobe dobre volje za odgovor...
Poludeću do utorka :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 4:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
Postoji hiljadu nacina i razloga da dobijes kandidu...nemoj se time opterecivati,nije to nista strasno..

decko ce morati da koristi kremu,a kandidu si mu verovatno ti prenela... inace kod muskaraca najcesce nema nikakvih simptoma... on mora da se leci prvenstveno da tebi posle opet ne bi vratio..

za kandidu je najbitnije da jacas svoj imunitet..uzimaj vitamine,hrani se zdravo,i OBAVEZNO pij one jogurte sa zdravim bakterijama poput viva plus ili ab kulture i sl.

Meni je jos palo na pamet da bi verovatno bilo dobro uzimati i one probiotic i tome slicne tablete,jer i one sadrze ove "dobre bakterije"

Inace...za kandidu su raj ovi tanki ulosci...meni se kadida uvek pojaca od njih :cry: ,tako da se trudi da uloske menjas sto cesce i po mogucnosti koristi one deblje,pamucne,jer ce onda onaj plasticni sloj biti bar malo dalje od tela..
za intimnu negu koristi iskljucivo preparate koji imaju kiseli ph...znaci nikako one obicne alkalne sapune
izbegavaj i slatkise..i oni pogoduju pojacavanju kandide

Ja sam za kandidu dobila vaginalete pe par meseci i sve se bilo smirilo do pe neki dan :(
cim sam stavila ulozak pocelo je da me svrbi :( Uzimala sam propolis kapi, viva jogurt, vitamine i svrab je vec prestao 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 4:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 1:15 pm
Postovi: 30
Shmizla, hvala ti draga puno za odgovor.
Samo da dodje utorak, tad ću na pregled trčeći. Da, koristim tanke uloške Boni...duže vreme...ali ko zna kako sam to zakačila.
Javiću šta se dešava - u prilog drugim osobama koje se isto po prvi put susreću sa ovim problemom.
Hvala ti još jednom odoh po jogurt Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 4:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
ma nema na cemu...:)

nemas cega da se toliko plasis...kod kandide je jedino smor sto se uvek vraca...utesno je to sto nema nekih posledica :wink:

mislim da cak nije opasno ni kad se javi u trudnoci..jedino sto je kajnje dosadna i iritirajuca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 09, 2007 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 1:15 pm
Postovi: 30
Prestalo Slika Koristila sam kamilicu i rastvorenu sodu bikerbonu za ispiranje. Svakako u utorak idem na pregled, možda i nije kadida u pitanju Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 09, 2007 2:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
super :)

ma sigurno je kandida ...

meni je prestalo bez ikakvih vaginaleta isto :) pila sam viva jogurt, probiotic, vitamine i propolis :) nema ni sekreta vise..a jos sam imala menstruaciju od koje mi se obicno pogorsa :)

inace...moj savet ti je da u narednih nedelju-dve smanjis malo slatkise..da se ne bi slucajno opet vratila...ja mislim da sam je ja od slatkisa sad poslednji put i dobila..posto se gljivice jelte hrane secerom i od njega bujaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 09, 2007 2:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
super :)

ma sigurno je kandida ...

meni je prestalo bez ikakvih vaginaleta isto :) pila sam viva jogurt, probiotic, vitamine i propolis :) nema ni sekreta vise..a jos sam imala menstruaciju od koje mi se obicno pogorsa :)

inace...moj savet ti je da u narednih nedelju-dve smanjis malo slatkise..da se ne bi slucajno opet vratila...ja mislim da sam je ja od slatkisa sad poslednji put i dobila..posto se gljivice jelte hrane secerom i od njega bujaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 10, 2007 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 1:15 pm
Postovi: 30
Slatkiše jedem jako slabo. Jedino mi je teško što se odričem mleka...čitala sam napred da se i konzumiranje mleka ne preporučuje dok traje ovo oboljenje. Hvala draga, puno mi znače tvoji odgovori Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 10, 2007 3:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
imas jos informacija na temi esherichia coli i candida..pa procitaj ako te zanima..

znam da ne bi trebalo da se pije mleko,ali ja zaista ne mogu da se odreknem 2 nes kafe dnevno sa mlekom :(

juce i prekjuce sam pojela po 1 parce torte i sinoc mi se svrab malo vratio... pa sam se odmah nalila viva jogurtom i ispirala spolja kamilicom ..i evo jutros mi je super :)

hocu slatkise,smrc :( :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 10, 2007 3:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
imas jos informacija na temi esherichia coli i candida..pa procitaj ako te zanima..

znam da ne bi trebalo da se pije mleko,ali ja zaista ne mogu da se odreknem 2 nes kafe dnevno sa mlekom :(

juce i prekjuce sam pojela po 1 parce torte i sinoc mi se svrab malo vratio... pa sam se odmah nalila viva jogurtom i ispirala spolja kamilicom ..i evo jutros mi je super :)

hocu slatkise,smrc :( :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 21, 2007 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 21, 2007 2:49 pm
Postovi: 20
Da li je neko koristio Neo-Penotran ? I da li je pametno koristiti ga na svoju ruku? Meni je ginekolog na bolovanju, a ne bi da idem kod bilo koga.. Pretpostavljam da je u pitanju kandida, posto sam i ranije imala tih imala problema.. Vec neko vreme imam peckanje i svrab.. Pokusavala sam sa tantum rose.. Ali cini mi se da se pojacalo.. Pa sam mislila da probam sa Neo-Penotranom, ima jako sirok spektar dejstva, pa iako nije kandida pomocice valjda.. ?? Imam stalnog decka i vrlo vodim racuna o higijeni.. U poslednje vreme sam koristila gel za intimnu higijenu a vidim da vecina ljudi ovde ima negativno misljenje o tome.. ? Molim za savet! P.s. Da li je moguce da i decko ima iako nema nikakvih simptoma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 21, 2007 8:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
moj savet ti je da pokusas da kandidu zalecis ishranom ako nije jaka infekcija u pitanju...

meni se sredila samo od viva jogurta,linex-a i smanjenog unosa secera... uopste mi nisu bili potrebni lekovi..tantum rosu nemoj da koristis tako na svoju ruku..dosta devojaka je od toga imalo vise stete nego koristi

inace decko moze da ima kandidu iako nema simptome..njemu verovatno nista od nje nece biti,ali moze tebi da je vrati...tako da mu reci da kupi daktanol kremu ili vec neku slicnu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 21, 2007 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 21, 2007 11:16 pm
Postovi: 7
Gde se u BGu moze izvrsiti pouzdaniji (posto 100% pouzdanog testa nema) test na Candidu. Ja i zena smo radili test iz stolice u hexalabu i kod nje je izolovana Candida u maloj kolicini a kod mene je nije bilo. ali ja sam na netu nasao sledecu informaciju
"Your doctor may not know, but yeast in routine stool exams is not reported unless specifically requested! A gram stain for yeast along with direct microscopic examination is the most accurate diagnostic tool for Candida. This will avoid quantification inaccuracies that appear with cultures."

Takodje sam negde na ovom forumu nasao da u Nisu rade test iz tri uzorka gde nalaze i broj kolonija candide, pa me interesuje da li tako nesto postoji i u BGu?

Sve mi se cini da ova Fibromialgija koju su mi konstatovali nasi "strucnjaci" potice od candide i trovanja njenim (nus)produktima.

Pomoc.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zdravo
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 1:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 1:18 am
Postovi: 1
vec godinu dana svakog meseca javlja mi se kandida sa nekom bakterijom (potvrdio ginekolog). koristila sam gino-daktanol vaginalete i kremu,a sada i polyginax. nema pomoci... puno jedem slatkise... pomozite mi :cry: dosadile su ove terapije... slatkise moram da jedem imam nizak secer :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 3:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 22, 2007 5:40 pm
Postovi: 22
:lol: ne podsmevam se nemoj da pogresno protumacis,ali IMAS NIZAK SECER I MORAS DA JEDES SLATKISE!nemoj time da se tesis, ali kandidu neces izleciti dok ne izbacis te SLATKISE!Jedi voce i nece ti nista faliti,unosices secer i bice sve ok.ne kao sutra,prekosutra cu ostaviti vec prekini ODMAH da ih unosis ja ih ne jedem vec sigurno pola godine unazad a mozda i vise i sve je ok.Idi na "eserihija i kandida u velikom broju" mozda ti pomogne neki od saveta. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 240 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: