Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 10:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Хив се преноси сексуалним контактом! Битан је контакт са слузницом гениталних путева( а неку микролезију ће он већ наћи).

Хив није толико инфективан тако да се не преноси алтернативним средствима. да преноси се Хив зараженим инструментима, скалпелом и иглом( сетимо се интравенских наркомана)..али не може се добити у нрп. у козметичком салону.

Богу хвала па није толико инфективан...да јесте убрзо нас не би било


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 11:12 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Majjo, opstanak HIV-a u vazduhu se meri minutima, na srecu.

Mene vise brinu nacini prenosenja hepC koji su jos nepoznati!
Ja i dalje mislim da znam kako je moja pok, majka dobila taj virus (uz napmenu da u vreme kada se zarazila nije se ni znalo bas tacno za njeogovo potsojanje, vec se to "nesto" nazivalo nonA -nonB virus).

Stalno pratim i ocekujem da se pronadju i drugi nacini prenosenja (a to se proucava!), mada bi bilo prilicno sigurno kada bi se ljudi pridrzavali pravila koja su vec poznata (na primer, svi su vez zaboravili kako su one porodilje u Cacku dobile hepC greskom osoblja u bolnici, ali njih virus nije zaboravio).
Samo znanje nas moze spasti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 11:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 1:16 pm
Postovi: 185
Lokacija: Novi Sad
Sta je to bilo u Cacku i kada?Ja ne znam za to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 12:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Nema tome godinu dana, mislim, ali nisam sigurna jer je osecaj za vreme varljivo...
O tome je tadasnji ministar zdravlja, TomicaM pricao kao da su one dobile anginu pa ce se izleciti tek tako, hmmm.

Znaci jedno 5 zena se poradjalo u tom porodilistu i "zbog nepostovanja protokola"(tako je navedeno za javnost, a sta je konkretno samo mogu da naslutim) su od jedne osobe sve ostale zene koje su se poradjale te veceri ili dana dobile hepC!
Malo je bilo pric eposle toga i sve se zabasurilo!
Pi!!

Ja skupljam sve novine o hepC od ako mi je majka umrla od et opake bolesti.
Tj ne radim to sama vec nas 4-toro posto je potrebno znanje vise jezika.

Nekog pomaka bas i nema, ali ima pomaka u lecenju (na primer lek Pegazis je uveden u lecenje tek posle smrti moje amjke koja nije lecena uopste jer je bilo kasno).
poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 1:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Jefimija, Danka, hvala na info o prenosenju HIV-a.


Merylin je napisao:
Sta je to bilo u Cacku i kada?Ja ne znam za to.


Evo, na ovom linku mozes procitati vise o tome:

http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiv ... 1606.shtml

Strasno je to sto su ove zene imale SRECU da se to odmah i otrkrije, inace ljudi mogu biti zarazeni dugi niz godina a da to ni ne znaju, a samim tim, osim sto im propada jetra i zdravlje im je naruseno, ako ne znaju za nacine prenosenja, mogu da ugroze i zdravlje ljudima iz svoje najblize okoline (istim priborom za nokte npr, koji dele sa ukucanima!! ima jos mali milion drugih nacina, ovog sam se setila odmah, kao vrlo veliku potencijalnu mogucnost za zarazu medju clanovima jedne porodice).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 3:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 1:16 pm
Postovi: 185
Lokacija: Novi Sad
Danka,zao mi je zbog toga sto ti je desilo u porodici i kada vec pricate o hepatitisu C,da li su i kod ovog hepatitisa obolelom zute beonjace kao i kod laksih oblika.Imala sam hepatitiis A i bile su mi zute beonjace,a sve ovo pitam,jer sam primetila da mi momak ima zute beonjace.Bilirubin mu je povecan,ali su mu lekari rekli da je njegov organizam takav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 8:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Mogu biti zute beonjace, ali ja nisam do sada nikoga upoznala, niti cula da jesu.

Hepatitis C uglavnom ne daje nikakve simptome ili daje one koje sam vec navela u nekom od prethodnih postova.

Ali, Hepatitis B moze da bude propracen zutim beonjacama, ali isto tako i ne mora.

Kod Hepatitisa A uglavnom i najcesce jesu, cak je i koza celog tela zuta (kao limun)!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 2:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
Sto se tice dobrovoljnog darivanja krvi tu nema zamene. Jos uvek ne postoje produkti koji bi mogli u potpunosti zameniti ljudsku krv i njezine derivate.
Ima neka ispitivanja sa tkz belom krvi, ali je daleko od kompletne zamene,a i jos je u fazi laboratorije.
Ipak je darovana krv nezamenljiva. Ovo govorim kao nekadasnji primalac (jos kao dete) kome je spasen zivot. Inace ja licno nisam davalac jer nemam kilazu (45 kg.)
Suprug mi je davalac krvi sa vise od 20 puta i retkom grupom, B Rh-.
Desava se kad hoce dati krv da bude vracen ako imaju njegovu krv momentalno, a da bude pozvan po potrebi jer imaju spisak retkih grupa i njih traze po potrebi.
Nemojte se bojati zaraze prilikom darovanja krvi.
Sav materijal koji se koristi je za jednu upotrebu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: