Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Suva koza
PostPoslato: Sub Apr 16, 2005 11:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 18
Pre nekoliko dana primetio sam da mi je koza na testisima i penisu postala mnogo suvlja nego sto je inace,nesto nalik onome kao kada se koza naa rukama osusi...ako moze neko da mi kaze sta moze biti razlog i kako da se resi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Suva koža
PostPoslato: Sub Apr 16, 2005 1:36 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Koliko se često kupate i koji preparat koristite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odg
PostPoslato: Sub Apr 16, 2005 2:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 18
dva tri puta na dan,a od preparat koristim gel za tusiranje...pre toga sam na preponama koristio sinoderm zbog alergije na kozi unutar butina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odg
PostPoslato: Sub Apr 16, 2005 2:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 18
dva tri puta na dan,a od preparat koristim gel za tusiranje...pre toga sam na preponama koristio sinoderm zbog alergije na kozi unutar butina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 16, 2005 5:13 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Ako uvedete i četvrto pranje, ostaćete bez..... :)
Da li Vam je posao zaista tako prljav, da iziskuje toliko često pranje?
Sigurno ste uklonili lipidnu barijeru kože i verovatno ste poremetili i pH vrednost kože, što može dovesti i do gljivične infekcije.
Za početak, kupanje samo jednom dnevno. Za kupanje uzmite Sebamed uljanu kupku sa avokadom, koja nije agresivna i zaštitiće kožu ili Linola fet uljanu kupku. Posle toga kožu testisa i penis namažite nekim masnijim kremom. Ako nemate ideju, a i Bg-a ste, uzmite ceramid krem u apoteci "SB Trade". tel. 557-553. Sa tim kremom već imamo pozitivna isukstva vezano i za Vaš problem.
Na butinama možda nije alergija, već ste "odrali" kožu od pranja. Probajte ovo i izbacite Sinoderm. Koliko dugo koristite Sinoderm?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 17, 2005 4:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 18
sinoderm koristim vec duze vreme,jer nisam uspeo da pronadjem razlog te infekcije,koja sada prolazi...bila je u vidu crvenila na kozi...bez svraba ali kao da se upalila...da li taj ceramid krema moze da se nadje i u drugim apotekama,posto nisam iz BG-a.Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Suva koza
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 8:33 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Sinoderm malo utice na infekciju (i to samo sa oznakom N), ali njegova prvenstvena namena je da simptomatski ukloni zapaljenje. Ako ste dugo koristili tu vrstu lekova, moze da se desi da cete sad tesko moci bez njih.
Ceramid nema u drugim apotekama, ali mogu Vam poslati pouzecem. Ako to iz nekog razloga nije zgodno, javite se ponovo pa cemo naci nesto sto ima i u Vasem gradu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 10:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 18
Pa pre nego sto bi se radilo o slanju pouzecem,ostaje samo da vidimo da li postoji neka druga krema koja bi mogla da zameni na neki nacin tu,a koja bi mogla da ima nekog efekta?Barem priblizno,od onih masnijih krema kao sto ste rekli.Da li za onu vrstu alergije moze umesto sinoderma za prevenciju beloderm...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Suva koža
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 5:21 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Beloderm je isto fluorirani kortikosteroid, a njih treba da zaobiđemo.
Probajte Panthenol mast, za početak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 6:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 18
u redu,probacu sa tim...nadam se da ce se poboljsati...a kakv je plantoderm mast?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 7:02 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Plantoderm mast nije za to. Vama treba nesto neutralno i masno, sto ce uticati na barijernu funkciju koze koju ste narusili pogresnom negom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 20, 2005 12:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 18
pantenol izgleda daje rezultata,barem tako izgleda...vidi se da se poboljsalo stanja.Interesuje me ono sto sam napomenuo na preponama,da mi se pojavilo crvenilo koje se sirilo,i gde je koza postala crvena,i zategnuta,kao da je i na njoj nestao taj gornji sloj...na forumu sam zakljucio da je mozda dermatitis....crvenilo se jako tesko povlaci,od sinoderma je prestala ta jaka boja,ali se koza nije vratila u normalno stanje,pa me interesuje kako bi moglo to da se resi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 20, 2005 1:31 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Vrlo je moguce da imate steroidni dermatitis koji je nastao kao posledica dugotrajne upotrebe sinoderma. Mozda se zbog toga koza crveni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 20, 2005 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 18
ne berujem da je zbog toga,jer se to pjavilo iznenada,i tada jos nisam koristio tu kremu,i sada sam presta da je koristim.Tako da od te kreme ne moze biti,jer moze da se koristi nesto preventivno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 21, 2005 6:52 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Mozda u preponama imate gljivicnu infekciju-dermatofitima ili kandidom ili se mozda radi o infekciji Nocardiom koja je bakterija. Najbolje je da 2 do 3 dana nista ne mazete i da odete u neku mikrobiolosku laboratoriju da Vam se uzme bris. U Beogradu imate dobru laboratoriju u Dzordza Vasingtona-Gradski zavod za kozne bolesti ili privatna Paster u Sokolskoj. Ima ih sigurno i vise ali mi ove dve prvo padaju na pamet.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: