Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: KRATKOTRAJNA BOL !!!
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 4:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 12:48 am
Postovi: 7
Lokacija: Novi Sad
Dobrar dan!

Primetio sam u skorije vreme, kad udahnem i zadrzim vazduh da imam kvrgu u predelu pleksusa.
Desava mi se kad zaspem na stomaku da osetim pritisak i cudan bol u tom predelu.
Poceo sam da sumnjam da mi zeludac gura jednjak ili tako nesto, ono sto sigurno znam je da sam se ugojio oko 10 kg za 6 meseci.
Trenutno imam 110kg a visok sam 187cm.
Jako me nervira ta kvrga koju ostetim na dodir kad udahnem vazduh, zadrzim ga i izbacim grudi.
Samo u tom slucaju mogu da napipam kvrgu, kad uvucem stomak i pipnem u predelu pleksusa kvrge nema.
Jako retko mi se desi da imam nepodnosljivu bol u predelu grugi i osecaj jake kiseline.
Bol traje oko 1 minut a hoce da mi pomogne kad odem na prozor i udahnem duboko cist vazduh koji zadrzim u plucima.
Otprilike pre 3 godine desavalo mi se ali retko da osetim strahovitu kiselinu u predelu grudi, npr. kao da mi je neko sipao vrelu kiselinu u grudi koja mi bukvalno nagriza pluca.
Pre 2 godine snimao sam pluca i bila su u potpunosti zdrava.
Pre 4 godine radio sam komplet analizu stomaka i sve je bilo savrseno, ali tada sam imao oko 100kg.
Prosle godine sam radio kompletnu analizu krvi, imao sam povecane trigliceride 3.50 a normalni su 1.80. Ono sto je zanimljivo holesterol mi je bio u granicama normale, sve je u najboljem redu osim triglicerida.
Ako neko ima objasnjenje i strucan savet nek napise.
Hvala unapred!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 4:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Hijatus hernija (trbusna kila) daje sve simptome koje opisujes. Nema veze tvoj problem sa plucima, neophodno je da te pregleda gastrolog i da ustanovi da li se radi o kili ili u cemu je problem. Obavezno se javi lekaru - laboratorijske analize nemaju veze sa ovim problemom, ali tvoja povecana tezina itekako ima: problemi koje stvara kila, ukoliko se o njoj radi (a to neces znati dok te ne preglefda gastrolog) povecavaju se znacajno sa povecanjem telesne mase. Skidaj tezinu, nije zdravo u svakom slucaju, a lekaru se obavezno obrati za uput za gastrologa. POzdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: !!!
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 01, 2006 12:48 am
Postovi: 7
Lokacija: Novi Sad
Rekao sam kvrga u predelu pleksusa, iako nisam lekar znam da nije hernija ili kila, ovo je problem nesto kao borba organa za prostor, a ja mislim nesto poput zeludac gura jednjak ili slicno. nekad mi je naduvan stomak bez obzira jel mi je zeludac pun ili prazan. gasovi , naduven stomak i cesce podrigivanje. I kad podrignem bude mi mnogo lakse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 8:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Izvinjavam se na mozda glupom pitanju, ali kako znas da 'nije hernija ili kila'? :o :o :o Vec 'borba organa za prostor'?? :o :o

Tvoja fantazija o organima trbusne i grudne duplje je jedna stvar a fiziologija i klinicke slike sasvim druga - no, ako bas insistiras da ti znas da nije kila, onda dobro. Ja ti reko' sta mislim da bi moglo biti po opisu simptoma koje navodis, a ti kako zelis. I dalje ostajem pri tome da bi bilo dobro da te pogleda neki gastrolog pre nego sto se tvoje stanje znacajno iskomplikuje (a posledice GERBa - gastroesofagealnorefluksne bolesti - koji se javlja kod hiatus hernije izmedju ostalog, mogu biti veoma opasne i ugrozavajuce).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOTRAJNA BOL !!!
PostPoslato: Ned Avg 02, 2015 6:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 02, 2015 6:25 pm
Postovi: 3
Imam identicne simptome. Nije kila hirurg mi je rekao gastro pregledao i dao tonu nekih lekova bez dijagnoze...ako mi ne bude bolje da gutam sondu (koju sam vec gutala i nalaz bio extra uredan) ... Ja sam ovaj put i povracala, a sve ovo mi se pojavilo nakon 7 meseci ponovo, tada sam 3 dana lezala u bolnici i nisu bili sigurni sta je , nakon 3 dana dijagnoza pesak u bubrezima, a ja nisam imala jake bole.
POsumnjala sam na pankreas... amilaze su bile ok, osim pankreasne amilaze koja je bila malo uvecana 50( normalno 0-46), kazu da je to ok, moze i od lekova...i tako i mesec dana posle ja se patim, sad mi najvise smeta ta ajde da kazem kvrga promena mala ali osetljiva tj.bolna.
Sta se desava???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOTRAJNA BOL !!!
PostPoslato: Pon Avg 03, 2015 2:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Тешко да ће да ти се јави неко од њих после осам година, а мени се не читају претходни текстови да бих нагађао који су твоји проблеми. Напиши их.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOTRAJNA BOL !!!
PostPoslato: Ned Avg 09, 2015 12:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 02, 2015 6:25 pm
Postovi: 3
Slicni kao i njegovi zato sam se i obradovala kad sam nasla post.
"Primetio sam u skorije vreme, kad udahnem i zadrzim vazduh da imam kvrgu u predelu pleksusa.
Desava mi se kad zaspem na stomaku da osetim pritisak i cudan bol u tom predelu.
Poceo sam da sumnjam da mi zeludac gura jednjak ili tako nesto, ono sto sigurno znam je da sam se ugojio oko 10 kg za 6 meseci.
Trenutno imam 110kg a visok sam 187cm.
Jako me nervira ta kvrga koju ostetim na dodir kad udahnem vazduh, zadrzim ga i izbacim grudi.
Samo u tom slucaju mogu da napipam kvrgu, kad uvucem stomak i pipnem u predelu pleksusa kvrge nema.
Jako retko mi se desi da imam nepodnosljivu bol u predelu grugi i osecaj jake kiseline.
Bol traje oko 1 minut a hoce da mi pomogne kad odem na prozor i udahnem duboko cist vazduh koji zadrzim u plucima.

Pre 2 godine snimao sam pluca i bila su u potpunosti zdrava.
Pre 4 godine radio sam komplet analizu stomaka i sve je bilo savrseno, ali tada sam imao o
"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOTRAJNA BOL !!!
PostPoslato: Ned Avg 09, 2015 1:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 02, 2015 6:25 pm
Postovi: 3
Krene sa nadutoscu desne strane abdomena i gornjeg i donjeg, bol pod rebrom udara u ledja ali visoko u visini grudi. Nikakva nepodnosljiva bol, vec tupa podmukla, tacno jedna tacka da se napipa kao oteceni misic.. i sa prednje strane u visini pankreasa jetre ( koja je otecena) isto... popijem gutljaj vode podrignem... muka ujutru pa uvece, pa to ekskalira u povracanje... ovaj put sam i temperaturu dobila. Inace svi ovi siptomi su se pojavili ponovo nakon 7 meseci ( sto predstavlja recidiv kao za pankreas)... i tada i sada su me lecili od peska u bubregu, kako nije proslo poslali su me gastro koji mi je dao tonu lekova. Naravno da ih jos nepijem... Pojma nemaju sta je... krvna slika odlicna, mokraca sada dobra, ultrazvuk stomaka uredan, rendgen stomaka uredan...onda sam ja trazila amilaze... amilaze pankreasa povisene malo (0-46normalno, ja 50). Po prilicno neprijatno ne mogu da sedim naduta ali samo mi smeta desna strana... gasovi prisutni. Prosle godine gutala sondu sve je bilo u redu... Jednu noc me probudila bol leve dojke blize sredini gudi gde je bolno osetljivo na dodir... govorila ja njima pokazivala nema vajde... Sad vidim da su tu nervni zavvrseci u pleksusu pa se pitam ima li veze sa tim. Uplasila sam se da je pankreas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOTRAJNA BOL !!!
PostPoslato: Pon Avg 10, 2015 10:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Подигао ти се желудац због стреса, нервозе или чега трећег. Треба да нађеш некога да га спусти. То се обично ради теглом са угрејаним ваздухом. Неко може и лаганом масажом ако зна како.

Због подигнутог желуца јавља се мањак желудачне киселине који даље има за последицу закишељавање организма отпадним киселинама из хране која се лоше и споро вари. Онда после тога иде кандида по цревима и поремећај цревне бактеријске флоре, гасови...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: