Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u levoj ruci
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 6:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2007 8:12 pm
Postovi: 22
Interesuje me da li to sto me ponekad boli leva ruka ima veze sa srcem, inace ja imam mitralni prolaps, taj bol je chudan kao neki pritisak u toj levoj ruci a boli me kad sam neispavan i uvece kad legnem, a nekad i pred kisu, pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 6:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Mislim da od prolapsa ne moze da boli ruka(doduse ne znam koliki ti je prolaps), al od drugih problema sa srcem moze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 8:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
sta znaci 'ponekad', koliko imas godina, koliki mitralni prolaps, da li je radjhen EKG i UZ srca, imas li dijagnostikovan srcani poremecaj (bilo koji), visok pritisak, istoriju srcanih bolesti ili infarkta u porodici? Cime se bavis, pijes li neke lekove, da li se od neceg lecis itd? Nemoguce je dati bilo kakvu validnu procen stanja iz pitanja koje si postavio - na nacin na koji si ga postavio...

Pritisak u levoj ruci 'pred kisu' i kad si umoran pred spavanje, tesko da moze da ima veze sa srcem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 12:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2007 8:12 pm
Postovi: 22
Pa nemam jak prolaps, tek neki mali, bar je do sada tako bilo ocu sad da uradim UZ, nemam pritisak, imam 30 god, ne lecim se od nicega, mada mi na levoj butini malo vene poiskakale i bole me ponekad pa cu to nekako morati da lecim, bavim se racunarima-sedim, krecem se slabije u zadnje vreme slabo sportska rekreacija itd, sa kevine strane tj babina braca dvojica od srca umrli oko 50-te, a sa caletove ima ali dalji rod isto od srca umrli isto oko 50-te godine dvojica, cale i keva barem do sada bas nista od problema sa srcem, ne pusim, pritisak mi je uglavnom 110/70 nekad i 110/60.

Eto to je neshto shto znam o sebi mada sam ja jako malo puta u zivotu isao kod doktora i snimanja nemam nikakva sem 2002 me nesto zakacilo niko nije znao sta je i isto tako me i proslo ali to je bilo strasno nisam mogao ni da hodam, jedem, neka depresija, strahovi, nisam mogao da disem nocu, to sve oko 2 meseca trajalo stim da je nekih 7 dana bilo za nepreziveti i tako eto proslo bez lekova bez dijagnoze ikakve itd, a posto sam iz NS u kamenici sam prosao neki CT,EKG, UZ srca razne kontrole krvi i sve u perfektnom stanju kazu ko po knjizi a jaaaa ju, pa me onda od tad godinu ipo drzala temperatura 37,2, eto da vas ne mucim ne znam vise, pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 2:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
To sa temperaturom-mora da te koksaki uz'o pod svoje :lol:

A za ruku najbolje da odes kod lekara opste prakse pa ce te on uputiti gde treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2007 8:12 pm
Postovi: 22
Znaci nadrljo sam, sad me jako interesuje jel taj koksaki moze sad da mi se utvrdi, da izvadim krv pa da mi nadju to tj kako di vidim jel imam to, ili da se snimam necim itd,uglavnom sam davno cuo za taj koksaki kako je opasan i neizleciv valjda, hm eto samo mi i to falilo, al sta sad, icu vec danas na UZ srca pa i taj koksaki nekako da proverim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 2:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Koksaki ne mozes tako lako da proveris. Prvo, i ne mora da znaci da ga imas, to je meni prvo palo na pamet po simptomima. Ako zelis da proveris moras kod kardiologa ili infektologa da ti da uput(a pre toga uzmes uput u DZ), pa na lekarsku komisiju i sa tim uputom ides na Torlak. Tamo ti uzmu krv pa cekas 3-4 nedelje za rezultat.
A za vise informacija kucas koksaki u guglu ili pogledas ovde na kardiologiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 3:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
I da, koksaki nije ni neizleciv ni toliko opasan, sve zavisi u kom ga obliku imas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 6:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2007 8:12 pm
Postovi: 22
Pitao sam kevu i nasao nalaze od te 2002 godine i radio sam i na koksaki i na neki adeno itd itd u zavodu kod nas u NS i nista od toga nisam imao tada ali ko zna uradicu ja to opet evo zakazao sam ultra zvuk u petak vec pa cu sa nekim kardiologom videti za dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 6:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
girl_from_nowhere je napisao:
Koksaki ne mozes tako lako da proveris. Prvo, i ne mora da znaci da ga imas, to je meni prvo palo na pamet po simptomima. Ako zelis da proveris moras kod kardiologa ili infektologa da ti da uput(a pre toga uzmes uput u DZ), pa na lekarsku komisiju i sa tim uputom ides na Torlak. Tamo ti uzmu krv pa cekas 3-4 nedelje za rezultat.
A za vise informacija kucas koksaki u guglu ili pogledas ovde na kardiologiji.


Koksaki moze da se uradi u privatnim laboratorijama. Ja sam pre par meseci radila u Konzilijumu. Gotovo je za par dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 10:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
I taj rezultat ne znaci nista. Jedini validni rezultat na TIP virusa koji zahvata srce jeste sa Torlaka. Rezultati u priv labo. ce prakticno uvek pokazivati lazne pozitivne ili negativne rezultate u zavisnosti da li je kroz organizam ikada prosao virus tipa A ili B koksakija, ali se tipizacija (koja je jedina vazna za ocenu prisustva B4 tipa koji uzrokuje miokarditis u najvecem br slucajeva) radi SAMO na Torlaku. Zato ta analiza i kosta oko 200 eura ako se trazi bez specijalistickog uputa, koji se dobija komisijski a na predlog lekara opste prakse ili kardiologa!

A tebi, progres, nije nista, nemoj da se zamlacujes d aides po lekarima, srce ti je pregledano i zdravo, proveri ti vratnu kicmu i brahijalni pleksus (nerve koji ozivcavaju ruku) s ate strane, sedis pred kompom po ceo dan i nije ni cudo da te boli ruka, a mogo bi malo i do psihijatra da svratis obzirom na prethodnu istoriju bolesti i ocito najverovatnije panicne napade koje si imao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 8:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 02, 2007 8:12 pm
Postovi: 22
Garfilde, potpuno si u pravu, evo uradio danas UZ srca tj EHO i sve OK tj imam taj prolaps ali je jako mali i propushta mi krv ispod 1 shto kaze doktorica ta da je to nishta samo eto pregled jednom godishnje radi reda, a shto se tiche ruke doshao sam do zakljuchka jer me pitala doktorka jesam li imao povrede zglobova na toj ruci a ja sam levo rame zestoko sredio 2003 godine na fudbalu pa me 5 meseci bolelo i tada proshlo pa me sad na promene vremena verovatno od tog ramena boli tako ruka, jedino nisam pitao doktoricu za taj koksaki jer imam nalaze iz 2002 na koksaki al zaboravio pokazati, pishe ovako Influenza A < 1/4, Influenza B < 1/4, Adeno < 1/16, Mycoplasma pneumoniae < 1/4, Texoplasma gondii < 1/4, eto to su neki nalazi iz instituta za virusologiju ovde u Novom Sadu e sad sha je to < 1/4 i < 1/16 dal to imam ili nemam koksaki ne znam, uglavnom malo cu da obratim paznju malo na moje "tripove" koji dolaze iz naravno glave i to je to uglavnom nije strashno, pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 15, 2007 2:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Garfield je napisao:
ali se tipizacija (koja je jedina vazna za ocenu prisustva B4 tipa koji uzrokuje miokarditis u najvecem br slucajeva) radi SAMO na Torlaku.

Ispravka mala... B3 "voli" srce :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 15, 2007 1:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Hvala na dodatku (ne moze biti ispravak, no dodatak jeste): svih 6 tipova B grupe koksakija (ukljucujuci i tip B3) imaju afinitet za srce. Neki tipovi vise 'vole' mladju populaciju i decu, neki tipovi vise odrasle, svakako da daju razlicite posledice kada se radi o srcanim infekcijama (neki kao B4 izazivaju i propadanje pankreasa i posledicni dijabet, no i teska ostecenja miokarda koja nekad mogu da podsecaju na infarktno stanje, neki opet, kao B3 mogu biti potpuno bezopasni ali u nedostatku vitamina i minerala te pada imuniteta mogu MUTIRATI u tip B4 i izazvati teski miokarditis, neki cesce izazivaju parikarditis nego miokarditis, a neki miokardiopatije.

"...There are two forms of the Coxsackie viral infections, Coxsackie B3 and Coxsackie B4. Coxsackie B3 is presumed to be harmless but Coxsackie B4 is said to attack the myocardium and produce damage to the myocardium much like an infarction. Virologist Dr. Melinda Beck of the University of North Carolina has found that a deficiency of selenium will cause the Coxsackie B3 virus to mutate to the deadly form of the Coxsackie B4 virus...."

U jednom izolovanom slucaju u nekoj studiji pronadjen je B3 virus da je izazvao simptome i stanje slicno mononukleozi kod adolescentkinje, sto medjutim zaista spada u retkosti.

Tip B5 i 6, najredje daju infekcije srca, B5 je prvi put registrovan i kao jedan od retkih slucajeva zabelezen i pronadjen na srcu adolescenta koji je od miokarditis aumro cak daleke '69. godine!

Cak i A grupa moze 'uadriti' na srce, mada redje nego B grup[a koja je specificna po tome, dok je A grupa specificnija za nesto sto se zove "Hand and foot disease', herpanginu itd.

Obe grupe virusa 'prodju' kroz organizam tokom zivota, pa se naprave odredjena antitela. Zbog toga je tipizacija u referentnoj laboratoriji (u slucaju Bgda Torlak) neophodna kada se trazi specificni uzrocnik eventualnog miokarditisa, perikarditisa ili kardiopatije. Adekvatno odrzavanje higijene (virus se prenosi fekooralnim putem) i odrzavanje imuniteta na adekvatnom nivou dace svoje rezultate u prevenciji infekcije i razvoja stanja koje moze da bude zivotno ugrozavajuce kao sto je slucaj sa miokarditisom. Ukoliko se bolest ipak javi, indikovano je dugotrajno (i do godinu dana!) odmaranje, posteda od posla, nikakvi fizicki napori, velike kolicine Vitamina C, selena, vitamina E, i higijensko dijetetski rezim zivota. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: