Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sluz u stolici
PostPoslato: Sub Maj 12, 2007 4:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 3:25 pm
Postovi: 6
Pozdrav! Imam 20 god. i pre neku nedelju sam uochio sluz oko tvrde stolice. Inache povremeno sam imao bolove u zhelucu (gastritis), a pre 3 god. sam spazio da mi je izashao hemoroid koji me je boleo u tom trenutku, ali veshe nemam problema sa tim. Imam relativno normalnu stolicu, shto uglavnom zavisi od toga shta jedem. Uposlednje vreme imam problema i sa nedovoljnim prazhnjenjem creva. Nemam dijareju, niti primetnu krv u stolici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 8:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Potrebno je da se javis hirurgu koji ce ti pregledati debelo crevo.Postoji jos jedna stvar,ako si bio prehladjen pa smrkavio i gutao tu sluz iz nosa,ona se tako izbacuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 3:25 pm
Postovi: 6
Pa nisam bio prehlađen. Šta bi inače moglo da bude? Sluz mi se ne javlja stalno, samo ponekad...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 1:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
Mislim da bi bilo najbilje da se javis lekaru...Verovatno je u pitanju kolitis, nista za paniku ali najbolje da se ipak javis doktoru...

_________________
Andrija 24.05.2005
Andjeo moj..misic mali i sreckica moja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 30, 2007 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 3:25 pm
Postovi: 6
Bila si u pravu Marija. Imam hronicnu upalu debelog creva, neku vrstu colitisa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 30, 2007 10:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 12:12 pm
Postovi: 424
Jesi li bio na kolonoskopki, generalno se sve to zove enterokolitis ali su Morbus Crohn i Ulcerozni Kolitis teske, ozbiljne i opasne bolesti. Sta ti je konkretno receno da imas i kakvu si dijagnostiku radio???


cannibaliser je napisao:
Bila si u pravu Marija. Imam hronicnu upalu debelog creva, neku vrstu colitisa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 31, 2007 4:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 3:25 pm
Postovi: 6
Kicha je napisao:
Jesi li bio na kolonoskopki, generalno se sve to zove enterokolitis ali su Morbus Crohn i Ulcerozni Kolitis teske, ozbiljne i opasne bolesti. Sta ti je konkretno receno da imas i kakvu si dijagnostiku radio???


cannibaliser je napisao:
Bila si u pravu Marija. Imam hronicnu upalu debelog creva, neku vrstu colitisa.


Radio sam rektoskopoju, hirurg mi je tada uzeo isečak i rezultati biopsije su pokazali da imam ''hroničnu upalu debelog creva'', kako me je on rekao + rekao mi je da nije ništa ozbiljno, a inače me je uputio na dalje lečenje kod gastroenterologa. Koja je vrsta kolitisa nisam još uvek sasvim siguran pošto ne mogu da pročitam rukopis specijaliste :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 31, 2007 4:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 12:12 pm
Postovi: 424
To sto ti je on rekao je suvise povrsno i laicki. Dakle, ukoliko imas bolove i mukus treba uraditi KKS (posebno obraititi paznju na: sedimentaciju, fibrinogen, leukocite, eritrocite, limfocite, trombocite, alkalnu fosfatazu, hemoglobin) uraditi test na okultno krvarenje i ciljane upalne markere na IBD (UC i MB) CRP, tumor markere CEA i CA19.9. Ako je sve ovo OK ne moras brinuti. Taj pregled je suvise rigidan (rektoskopija) i zahvata duzinu od svega 30cm. Kolonoskopijom se nakonn dobre pripreme radi pregled celog kolona i pocetka ileuma...i vrse eventualne intervencije ako ima ragada, fisura, polipa, ranica...uzima eventualna biopsija. Koloniskopija i irigografija su jedini merodavni, isto tako i gastrospoija za zeludac i tanko crevo. Bitno je da se utvrdi da nemas UC, MB ili TU...sve ostalo "super"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 31, 2007 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 3:25 pm
Postovi: 6
Informaciju koja je "površna i laička" je i normalno da dobiješ od čoveka koji nema veze sa medicinom. Ja sam ti preneo samo ono što je i meni hirurg rekao, takođe nisam imao bolove, već sam samo primetio sluz oko stolice. Naravno, ja ne mogu tražiti od lekara da mi on uradi preglede koje ja zahtevam, već to on određuje na osnovu opisanih simptoma. Znam da bi bilo dobro da odradim sve to kako bi tačno utvrdio uzroke mojih tegoba, ali za sada nisam. Uostalom, prebacio me je kod gastroenterologa, pa se nadam da ću dalje uraditi potrebne preglede.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 31, 2007 9:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 3:25 pm
Postovi: 6
E da, zaboravio sam da kažem da sam odradio analizu krvi prošle nedelje i nalaz je bio OK


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 03, 2007 3:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 12:32 pm
Postovi: 3
Kicha je napisao:
To sto ti je on rekao je suvise povrsno i laicki. Dakle, ukoliko imas bolove i mukus treba uraditi KKS (posebno obraititi paznju na: sedimentaciju, fibrinogen, leukocite, eritrocite, limfocite, trombocite, alkalnu fosfatazu, hemoglobin) uraditi test na okultno krvarenje i ciljane upalne markere na IBD (UC i MB) CRP, tumor markere CEA i CA19.9. Ako je sve ovo OK ne moras brinuti. Taj pregled je suvise rigidan (rektoskopija) i zahvata duzinu od svega 30cm. Kolonoskopijom se nakonn dobre pripreme radi pregled celog kolona i pocetka ileuma...i vrse eventualne intervencije ako ima ragada, fisura, polipa, ranica...uzima eventualna biopsija. Koloniskopija i irigografija su jedini merodavni, isto tako i gastrospoija za zeludac i tanko crevo. Bitno je da se utvrdi da nemas UC, MB ili TU...sve ostalo "super"




Izvinjavam se,ali ja bih upitao,sta je to UC,MB,TU?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: