Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 06, 2007 8:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
probacu i ja taj seba med :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ?
PostPoslato: Pon Jul 09, 2007 11:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 3:38 am
Postovi: 29
Ovde se niko nije zvanicno odrekao klistiranja ili irigatora. Konkretno moja doktorka kaze da je uredu raditi to svremena na vreme...Da ne moze da skodi...Mada cula sam da kad god se oseti neko peckanje nije lose ni koristiti te vaginalete (povidon jod ili koje druge) e sad da li se to moze nabaviti bez recepta to jos nisam pitala, mislim da ne moze...ako neko zna dugacije nek mi kaze...da znam...!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 10, 2007 8:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
Niko nije rekao da smo se odrekli bilo čega, ja samo govorim da je korišćenje irigatora, bez prethodne preporuke lekara, nepotrebno. Kao i povidon vaginalete, kao i većina kojekakvih sredstava koja menjaju vaginalnu floru. Da li može da škodi je sasvim druga tema, a mišljenja su oprečna. Ne vidim zbog čega bih (makar i preventivno) menjala floru i ph vrednost koju je priroda smišljala toliko godina i koja je sve stepene evolucije pregurala nepromenjena.
Peckanje je razlog da se poseti ginekolog, da se pronađe uzrok istog, a ne da eksperimentišemo same sa sobom ko da smo u devetnaestom veku.
Kod nas se SVE može nabaviti bez recepata i tu i leži problem, svima je sve dostupno, pa misle da mogu i bez lekara.

Sredstva za održavanje higijene su jedno (i tako su i kategorisana), vaginalete su potpuno druga stvar i ne služe za održavanje, nego izmenu nečega.
Dosadna sam i trubim o ovome zato što sam naivno mislila da je "malo ispiranja" tu i tamo neškodljivo. Nije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 10, 2007 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 3:38 am
Postovi: 29
neverending je napisao:
Niko nije rekao da smo se odrekli bilo čega, ja samo govorim da je korišćenje irigatora, bez prethodne preporuke lekara, nepotrebno. Kao i povidon vaginalete, kao i većina kojekakvih sredstava koja menjaju vaginalnu floru. Da li može da škodi je sasvim druga tema, a mišljenja su oprečna. Ne vidim zbog čega bih (makar i preventivno) menjala floru i ph vrednost koju je priroda smišljala toliko godina i koja je sve stepene evolucije pregurala nepromenjena.
Peckanje je razlog da se poseti ginekolog, da se pronađe uzrok istog, a ne da eksperimentišemo same sa sobom ko da smo u devetnaestom veku.
Kod nas se SVE može nabaviti bez recepata i tu i leži problem, svima je sve dostupno, pa misle da mogu i bez lekara.

Sredstva za održavanje higijene su jedno (i tako su i kategorisana), vaginalete su potpuno druga stvar i ne služe za održavanje, nego izmenu nečega.
Dosadna sam i trubim o ovome zato što sam naivno mislila da je "malo ispiranja" tu i tamo neškodljivo. Nije.


Nema potrebe za nervozom...Moram da pitam da li si doktor ili ginekolog (jos bolje) da znam sa kim pricam...mada ni to nista ne znaci jer hvala Bogu pa svaki doktor ima svoje vidjenje... Konkretno oko irigatora ...ja sam napisala da mi je DOKTORKA rekla da NIJE LOSE da se koristi S'VREMENA NA VREME (posto ocigledno se prelece preko postova koristim ove velike reci da bih istakla ono sto su izgleda propustili) a i znam zene koje kazu da se osecaju daleko prijatnije i cistije tamo "dole". Sto se tice povidon joda mozda nisam istakla da trazim misljenje drugih ako je moguce strucnih lica, znaci lekara iz te oblasti. Ako se on koristi iskljucivo radi lecenja odredjenih bolesti onda nek kazu to ovde ginekolozi... Niko ovde ne propagira nadrilekarstvo ali ako pojedinac moze nesto sam da uradi recimo u prevenciji (zasta se smatra irigator i sl) ili u higijeni onda to i treba uraditi...znate ono "ne moze da skodi" . Prema tome ovde se ne radi o propagiranju nekog ponasanja nego o trazenju, razmeni misljenja. To "zasto bih ja menjala svoju floru "...pa ona se promeni i ako nista ne uradis zar ne?! Gresim li? I naravno da ovde ne svrstavam vaginalete ili irigator u neke kategorije, to me ne zanima...mene zanima koliko ja mogu da ucini za svoje zdravlje, higijenski ,preventivno...Tako je lakse i lekarima, kad imaju savesne potencijalne pacijente...
Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 10:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
Nisam lekar, niti sam igde to tvrdila, rekla sam da sve ovo znam zahvaljujući svojim iskustvima i razgovorima sa ginekolozima (množinu koristim jer sam sa više njih pričala o ovome).
Citiraj:
To "zasto bih ja menjala svoju floru "...pa ona se promeni i ako nista ne uradis zar ne?! Gresim li?

Pa, recimo da grešiš. Flora se menja i ukoliko je promena osetna onda je to znak da nešto ne valja, a to nije ovde tema. Ovde govorimo o održavanju higijene i ništa više. Sve mimo toga zahteva posebnu temu na koju će ti odgovarati lekari, a ne korisnici jer tada iskustva mogu samo da budu podrška, a nikako smernica u lečenju.

Moja prethodna lekarka mi je takođe preporučila da preventivno koristim irigator i Tantum rosu za ispiranje, a povremeno i vaginalete Makmirora. Posle određenog vremena takvih primena shvatila sam da uslugu činim njoj, a ne sebi. Kada sam potpuno prestala da koristim preporučeno, tek tada sam dobila i stvarnu sliku o svom "stanju". Korišćenjem sredstava za ispiranje možes privremeno izmeniti sliku nečega i pri npr. analizama dobiti pogrešne rezultate.
Na stranu to, ako si zdrava, prava nikakva ti ispiranja nisu potrebna, jer se tvoj organizam brine o ph vrednosti i flori. Ispiranjima možeš samo da izmeniš postojeću ravnotežu.

PS: nisam nervozna ni najmanje, samo ponavljam ono što je već mnogo puta rečeno (čak i na ovom sajtu), a sve radi izbegavanja uobičajenih grešaka koje sam i sama pravila.
Pozdrav i sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 19, 2007 1:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 2:51 pm
Postovi: 68
Prvi put cujem da se bez (konkretnog) razloga koristi bilo koji rastvor ili sta god za ispiranje vagine.

Ne kapiram, jedni apeluju kako je stetno koristiti sapune, kupke itd. za intimnu higijenu (svakodnevnu), a ovde zene, devojke pricaju o ispiranju vagine tim sredstvima!!! :o :o :o

Zar za nase zdravlje ne bi bilo najbolje da poslusamo pametan savet obgyn:
Citiraj:
Ne ispirajte vaginu nikakvih rastvorima, ako imate neki sekret i ako je neprijatnog mirisa, onda to zasluzuje ginekoloski pregled.
.

Dakle, hajde da neko odgovori na pitanje iz teme...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 19, 2007 8:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
nikki03 je napisao:
Dakle, hajde da neko odgovori na pitanje iz teme...

Odgovoreno je na pitanje, ovo dalje se samo razvila diskusija o tome ima li smisla korisitti neke od proizvoda i za ispiranje,i preventivno ili po preporuci.

Na početku još piše da radi higijene treba koristiti samo vodu ili blage proizvode namenjene toj nameni, niskog PH, a jedan od pominjanih preparata, odnosno gel za tuširanje, jeste Sebamedov 3.8.
Osim na ovoj, bilo je i ranijih tema na kojima se o ovome govorilo i čini mi se da je i tada pomenuto da ispiranje treba izbegavati... itd.

Sredstva se verovatrno razlikuju po dostupnosti, pa je insistirati na samo jednom proizvodu verovatno bezveze, ali sigurna sam da u svakoj apoteci možeš pitati farmaceuta da ti preporuči neki "pošten" proizvod ove namene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 20, 2007 8:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 2:51 pm
Postovi: 68
Citiraj:
Na početku još piše da radi higijene treba koristiti samo vodu ili blage proizvode namenjene toj nameni, niskog PH,


Ok, to sam znala, nego

Citiraj:
a jedan od pominjanih preparata, odnosno gel za tuširanje, jeste Sebamedov 3.8.


to me interesovalo. Nisam pitala u apoteci, sorry, bilo mi lakse da postavim ovde pitanje, kad je vec otvorena tema. :lol: Sorry

I hvala! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 30, 2007 10:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Ista prica, doktorka mi je preporucila samo toplu vodu (za spoljasnju upotrebu) i nikakvo unutrasnje ispiranje ako ne postoji medicinsko opravdanje za to.

Dve stvari koje uvek imam na umu:

1) Vagina je samocisteci organ kao i oko, ne ispiram oci da bih ih ocistila, niti ih spolja cistim bilo kakvim preparatom osim vode

2) Izreka: "ako se nalazi na polici za intimnu higijenu, nije vam potrebno" :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 02, 2007 10:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
donka je napisao:
...2) Izreka: "ako se nalazi na polici za intimnu higijenu, nije vam potrebno" :D

Ovo do sada nisam čula, no je jako simpatično :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: najbolje sredstvo za odrzavanje intimne higijene?
PostPoslato: Ned Apr 08, 2012 5:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Sta znaci kad je ph 6,8?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: