Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: CRNA MAST
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 11:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 24, 2007 11:31 am
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Da li moze neko da mi detaljnije pruži obaveštenje o primeni , delotvornosti i upotrebi crne masti, ili konjske masti kako je neki još zovu.
Čula sam da ima i treći naziv "Mikuliceva mast." I naravno, u kojim apotekama može da se nadje.
Hvala unapred, Bonizaro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 1:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ako me ne vara secanje, ta mast je odlicna za cireve. Moze se kupiti u bilo kojoj apoteci i slobodno traziti kao "crna mast"!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 24, 2007 11:31 am
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Vidim da ste veoma aktivni kao član. Znate li onda, vi ili neko drugi, gde može da se kupi Kirkulina. Proizvod je fabrike KIRKA i uzima se za mršavljenje. Devojke kažu da je apsolutni hit i nevidjeno efikasan. Ove damice oko mene svuda ga traže ali bez uspeha. Ko zna gde toga ima neka hitno javi. Još ako može da se nadje na Vračaru, u okolini Kalenić pijace, bilo bi odlično. Ne znam ni da li se prodaje po bio špajzovima, samoposlugama ili apotekama. Znam da je Kirka svojevremo izbacila neku kolekciju krema i čajeva, ali ih odavno nisam videla po rafovima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 4:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Jesam aktivna kao clan, ali to ne znaci da znam sve :lol: , a narocito nemam pojma o takvim proizvodima, em sto mi licno ne trebaju, em sto u te stvari ne verujem i mislim da mogu imati vise stete nego koristi.

Bolje ti preporuci svojim damicama (od jedne extra mrsavice :lol: ) da je pametnije da smanje svoje apetite, nego da se kljukaju raznim preparatima koji mogu da im naruse zdravlje i unutrasnju ravnotezu.

Najbolji recept: Neka jedu sve, ali u ogranicenim kolicinama. Tako da mogu sebe i u 3 ujutru da pocaste i pizzom i palacinkama, ali neka to bude parce pizze (a ne cela) ili jedna palacinka (a ne 3 ili vise), ili jedan red cokolade (a ne cela cokolada)........i tako do u nedogled!!

Pozz i sve najbolje, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 4:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Pozdrav, Vračarki :lol: .......od Vračarka(iima nas više)

Elem, tu Kirkolinu ,sam slučajno videla gledajući čajeve u Tempu,što znači (pretpostavljam) da ih ima u samoposlugama, marketima,biošpajzevima i sličnom.
Za dejstvo ne znam jer se ni neinteresujem za takve stvari.To ipak mora da posvedoči nekko drugi. :lol:
Pozzdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 24, 2007 11:31 am
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Kirkolina je čaj za mršavljenje i znam da toliko toga ima u opticaju ali za ovaj kažu da je veoma efikasan. I za 3 do 4 kg koliko svakoj treba pred odlazak na more zaista nije potreban doktor, a što se tiče unošenja manje količine hrane ...to važi samo za mlade dok je još metabolizam ubrzan, dok za starije to ne važi. Ja mogu danima da se izgladnjujem i više od 2 kg ne mogu da skinem, a i to je u suštini sama tečnost, ništa masa. Verovatno je potrebno i odradjivati neke vežbe što je po ovoj vrućini prilično zahtevno.
Tempo baš i nije blizu, u svakom slučaju hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 1:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 17, 2007 9:52 am
Postovi: 92
Crna mast nije isto što i Mikulićeva.
Crna mast, kao aktivnu komponentu sadrži ihtiol i ima je u svim apotekama. Mikulicevu mast danas retko ko pravi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 1:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 24, 2007 11:31 am
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
E pa u tome jeste problem. Na Prvoj hirurškoj mi je medicinaska sestra rekla da koriste Mikulićevu mast koja se može naći u svim apotekama i da se do skoro uglavnom koristila za zaceljivanje rana kod konja. Uz sve to mast je crne boje i doktor kad previja traži da mu se da "crna mast."
Zato su me i bacili u nedoumicu pa sad ne znam jesu li to dva potpuno različita naziva za dve vrste leka, ili su nazivi različiti a u pitanju je ista mast. I dealje ostajem u zabezeku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 8:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 09, 2007 10:20 pm
Postovi: 32
Koliko ja znam, Ihtiol kamfor se zove jedna crna mast (možd aima i neka druga), i koliko znam dobra je za reumatske bolove, otoke pri iščašenjima i sl. MOŽDA je delotvorna i kod rana. Košta oko 70-80 dinara, na kraju nije skupo da se kupi, pa pročita uputstvo.

Za gnojenje rana i sl., kad smo već na terenu masti iz veterine koje se koriste (nezvanično?) u humanoj medicini može se pomenuti Flogocid - iz nekih iskustva u porodici mogu da kažem da čini mala čuda...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 138 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: