Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Koliko meseci do trudnoce?
PostPoslato: Pon Dec 18, 2006 5:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
Imam 31 godinu i sa ginekoloske strane sve je u redu, ali mi vec 9 meseci (11 ciklusa) pokusavamo da "zabebimo" i ne ide. :o :(
Da li da insistiram na nekim drugim analizama (osim papa testa, briseva, hormona - sve je u redu) ili jos uvek nije zabrinjavajuce?
Stvarno sam ocajna kad svakog meseca dobijem, tacno u sat!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 18, 2006 4:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
Svi smo prosli (ili jos uvek prolazimo) kroz taj ocaj dobijanja menstruacije, a trudili smo se da je ne vidimo nekih godinu dana...
Sto se tice perioda cekanja, ako nema nekih bolesti, mislim da svi cekaju oko godinu dana da se proba prirodnim putem, tako da imate jos 'fore'. :) Nije, mozda, lose uraditi UZ ako niste do sada (nije navedeno).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 18, 2006 8:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
Godinu dana ili dvanaest ciklusa (moji ciklusi su 23/24 dana)? :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 19, 2006 1:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Meni je rečeno do dve godine .......a posle tražiti ''pomoć''.


Ali da ne licitiram ,valjda će se javiti neko od lekara.......pa će vam dati odgovor.

I srećno .....od nekog ko još pokušava isto.Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 19, 2006 3:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
pozdrav Sofija,
kazu ljudi postoje tri lazi: mala, velika i STATISTIKA Slika

a po statistici...
U prvoj godini redovnih nezasticenih seksualnih odnosa zatrudni oko 60% parova. U drugoj godini zatrudni izmedju 20-30 %, tako da morate da budete strpljivi. Vasi redovni ciklusi govore da najverovatnije / 90 % / se radi o ovulatornim ciklusima, tako da nema razloga da se radi hormonalni profil.
....u ovom slucaju - prognoze su ohrabrujuce!!!


....a dr-i sa ovog foruma su ranije pisali i to:
  • da ponekad prevelika zelja, nestrpljenje i fokusiranost na pravljenje(!!!) bebe mogu srecan trenutak malo da odloze... pa je zgodno prepustiti se ljubavi i partneru, bez opterecenja da li ce se sledeceg meseca desiti trudnoca ili menstruacija, barem godinu-dve dana.....
  • da se ni u kakve posebne pretrage (osim redovne godisnje kontrole) ne ulazi pre MINIMUM godinu dana redovnih, nezasticenih seksualnih odnosa... imajuci na umu naravno godine zene, a 31-a (pretpostavljam) nije kriticna, ako prethodno nisi imala nikakvih zdravstvenih/ginekoloskih problema
a o tome koje se pretrage rade ako i posle tog perioda ne dodje do trudnoce mozes procitati ovde:



p.s. da bi dobila sto potpuniji i kvalitetniji odgovor nekog od dr-a sa foruma trebalo bi da svoje pitanje postavis onako kako je navedeno u topiku lepljiva (na pocetku foruma "ginekologija")... znaci, sa kompletnom medicinskom istorijom


Slika i svako dobro, jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 19, 2006 11:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
:D
Hvala vam!
Odoh sad da gledam "Harija Potera", poceo je da pada sneg, pa mi to nekako ide zajedno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 26, 2006 9:22 pm
Postovi: 20
Draga Sofia,znam koliko te to muci i da nikako ne mozes da se opustis,ma koliko to zelela.Ali,ima dosta i nas koje mozemo svojim primerom da ohrabrimo i tebe i ostale koji tako pokusavaju,pokusavaju...Moj suprug i ja smo u julu poceli da pokusavamo.Oboje smo zdravi,28 god.Ja sam imala abortus pre 7 god,ali je posle sve bilo ok.I tako smo pokusavali,ali posto sam ja jako nestrpljiva,nisam htela da cekam godinu dana pa sam krenula sa najprostijom metodom,folikulometrijom.Pritom,ciklusi su mi tacni maltene u sat,na 28 dana.Ovulacija 12 dan,tada smo i napravili bebicu,pa sam sada,hvala Bogu u 8 nedelji :D.Eto cisto da te ohrabrim,pa mozda i tebi treba samo da pogodis dan...Mozda i da uradite postkoitalni test,mozda da suprug uradi spermogram,ako nije do sad,pa ce ti posle biti mozda lakse da se opustis kad znas da je sve ok.U svakom slucaju,zelim ti srecu i da nam uskoro javis lepe vesti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 15, 2007 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 5:40 pm
Postovi: 1
Draga Sofija, nisi usamljena..moj suprug i ja pokušavamo od decembra prošle godine...on je radio spermogram, sve je u redu, ja imam redovne menstruacije ( doduše bolne, zbog displazije na grudima ), testovi na ureaplazmu, mikoplazmu, hlamidiju su negativni, jajnici ok ( bez priraslina )..neutešno je kada vidiš da nema one druge crtice na rapid testu :cry: ...i danas mi se to desilo, a kasni mi 4 dana, što je veoma retko jer dobijam na 29 dana...
ali ja sam optimista, sigurna sam da će i nama roda uskoro doneti neke lepe vesti.... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ooo, zdravo, " koleginice "
PostPoslato: Sub Jun 16, 2007 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 16, 2007 9:48 am
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
ako ce da te uteshi, ochigledno da nas ima zaista puno - nas nestrpljivih, koji hocemo bebu sad i odmah, iako smo svesni da bash ta zelja mozda sprechava da nam se beba zaista i desi.
I mi pokushavamo da nadjemo nachin da, kao , ne mislimo na to da li ce (svakog meseca) doci ciklus ili trudnoca. Izmedju dva ciklusa smo, kao , opushteni i kao ne razmishlajmo o tome, ali krishom oboje izbrojimo kad treba da stigne ciklus ( jer je poprilicno redovan, jedan dan gore-dole) i kako se taj dan blizi, mi sve vishe krenemo da se tripujemo - te uvecale mi se grudi, te muka mi je , te mnogo vishe sam gladna, te menja mi se boja bradavica, te mnogo vishe mi se spava ( a moram reci da smo dobro prostudirali sve moguce simptome trudnoce, a nedelju dana sam ih zaista i imala, kad mi je beta-test bio pozitivan - uuuh, osecala sam se kao kraljica ! ). Onda stigne ciklus - na vreme, i mi odlepimo ! Nismo nizashta naredna 2 dana. Onda se opet malo " pridignemo" ( kad prodje ciklus), UVEK sa nadom da nece doci sledeceg meseca. Tako u krug, svakog meseca, osecamo da zaista preterujemo, ali ne znamo kako da se borimo sa tim . Ako neko zna dobre cake, neka nam javi, please !

_________________
Beka i Beka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 2:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
:D
Evo, posle 15 meseci pokusavanja, KONACNO se dogodilo!
:D :D :D

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 2:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
Danas sam uradila test, jedan dan po kasnjenju menstruacije. Kad je najbolje da odem kod ginekologa? Odmah sutra?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 9:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Čestitam!

Pa ne moraš odmah ali možeš da odeš da objasiš sve, kaže ti koje vitamine da piješ i kad da odeš na prvi UZ.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 9:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Kako su lepe te dve crtice!

Hoću i ja još jednu (bebu)!!!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 11, 2007 6:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
Samo da se pridruzim cestitkama! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 12, 2007 1:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
:D
Hvala.
Evo sutra idem u DZ Vracar. Da li neko zna kad tamo zakazuju ultrazvuk, da li se ceka? Ili da na uz odem kod privatnika?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: