Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 154 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Tumor na mozgu
PostPoslato: Pon Apr 30, 2007 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 11:44 pm
Postovi: 48
Tata mi je pre neki dan operisao po drugi put tumor na mozgu (anaplasticni astrocitom gr.III), prva operacija je bila pre 6 godina. Posle operacije ima problema samo sa govorom, sto me navodi da je tumor mozda zakacio centar za govor.
Zanima me sledece:
1. Kakve su sanse da mu se govor vrati u normalu?
2. Sta mi preporucujete kao mogucu terapiju? Cuo sam za makrobiotiku, ali ako neko zna jos neki nacin kako bi mozda mogao da se spreci dalji rast tumora neka napise.

Hvala unapred svima koji ste spremni da mi pomognete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 01, 2007 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 01, 2007 11:16 pm
Postovi: 8
ja nisam neki xpert da ti sada tacno kazem sta i kako, ali evo primera; od mog najboljeg drugara njegova majka je u istoj situaciji i bila je na toj drugoj operaciji, ali nazalost govor kakav je nekada imala nije joj se vratio. Znam da ti je otac i nije lako prihvatiti neke stvari, ali moras biti pripremljena na sve. Kazem ti iz licnog iskustva. Tumor je veoma teska stvar. Opet kazem ti nemoj da se oslanjas na moj odgovor, ima sigurno mnogo ljudi koji imaju bolja iskustva od mene. S druge strane, kada je meni majka obolela od raka dojke, probala sam i sa makrobiotikom, ali to je za nju bilo veoma tesko da prihvati sav taj nacin ishrane. Nazalost ni makrobiotika nije pomogla. Mozes da probas da odes na konsultaciju kod nekog makrobioticara da odneses nalaze, i da se konsultujes.
Toliko od mene,
sa srecom. Poz

_________________
Snaga bez kontrole ne znaci nista


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 06, 2007 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 11:44 pm
Postovi: 48
Molim tartufu, posto vidim da je onkolog, da mi odgovori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 06, 2007 11:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Astrocitom gr.III ima veoma veliki maligni potencijal, i ovaj "free disease" od 6 godina je uspeh.Poremećaj govora(nakon operacije, koliko sam shvatila) je verovatno posledica njegove lokalizacije u mozgu i zahvahtanja centra za govor.U tom slučaju govor se neće popraviti.
Što se tiče makrobiotike, ne mogu ti ništa savetovati jerto nije zvanična medicina. Ono što se zna jeste da nema nekih posebnih ograničenja u ishrani za obolele od karcinoma(pa i na mozgu), savetuje se raznovrsna , zdrava i uravnotežena ishrana.
Od specifične onkološke terapije, nakon operacije dolaze u obzir hemio i/ili radioterapija.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 07, 2007 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 11:44 pm
Postovi: 48
Hvala puno na odgovoru. Samo ako biste mogli da mi napisete da li postoji mogucnost da problemi sa govorom mogu biti jos zbog necega pa da onda postoji sansa da se vrati. Jer tata moze kad mu se nesto kaze normalno da ponovi, bez prekida, ali ima problem da ono sto zamisli izgovori, nekad uspe, ali uglavnom ne. Shvata ono sto mu se kaze, moze da cita novine, titl na tv-u...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 07, 2007 11:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Mogu biti i drugi razlozi (npr. cerebrovaskularni inzult ili "šlog") ali u ovom slučajuje uzrok tumor. pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 07, 2007 1:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
filipos je napisao:
ali ima problem da ono sto zamisli izgovori, nekad uspe, ali uglavnom ne. Shvata ono sto mu se kaze, moze da cita novine, titl na tv-u...


To samo ukazuje na ostecenje Brokinog centra za ekspresivni govor. Koji se nalazi u frontalnom reznju. Ako pogledate izvestaje, ili magnet, videcete da se tumor verovatno tu nalazi. Drugi centri za govor su sacuvani, zato on moze da razume tudj govor, i da automatski ponavlja tudj govor.
Svako dobro
poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 05, 2007 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 05, 2007 7:26 pm
Postovi: 2


Poslednji put menjao wickedangel dana Uto Jun 05, 2007 7:32 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 05, 2007 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 05, 2007 7:26 pm
Postovi: 2
Moja tetka je operisala dve metastaze na mozgu u Beogradu,operisao je dr. Samardzic ,no s'ozirom na to da su bile na lijevom temporoparijetalnom reznju pritiskale su centre za govor i koordinaciju desne ruke i noge,ali to je valjda prolazno jer ona pomalo govori,a i sama ide do wc-a. Moguci rizici su bili da ostane nepokretna ili nijema,ali hvala Bogu pa smo ipak to napravili. Za primarno zariste sumnjaju na izraslinu na licu (koju je ona vec godinama imala i nikad joj nije stvarala smetnje-mada je u zadnje vrijeme prilicno rasla) to je parotidna-pljuvacna zlijezda i oni vjeruju da se tu desavaju neke promjene.Eh,sad cekamo da se ona malo oporavi od operacije ,pa biopsiju tkiva zlijezde a onda i ako Bog da njeno odstranjivanje..
Posle neznam sta slijedi-mozda hemo i zracenje..neznam..
Uzima Biocil-culi smo dosta dobrih stvari o njemu,i Tahitian Noni-koga proizvodi Calivita..ne jede meso,uglavnom integralne namirnice,povrce,jako malo voca i makrobioticku hranu..na uputstvu za Biocil pise da oboljeli trebaju apsolutno izbjegavati namirnice bogate B-komplexom vitamina tipa banana..eto pa da znate..
Saljem vam puno ljubavi i podrske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 08, 2007 9:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 08, 2007 8:52 pm
Postovi: 2
supruzi mi je prije 15 dana odstranjen tumor *PNET* iz zadnje lobanjske jame uskoro treba da ide na zracenje . Dje mogu naci korisne informacije o : PNET-u (vrsta mal. tumora), o zracenju i o alternativnim sredstvima i nacinima borbe protiv tumora. Takodje bih bio zahvalan na korisnim savjetima ili necijim iskustvima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 11, 2007 2:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Probaj ovde http://216.239.59.104/search?q=cache:ew ... lr=lang_sr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 19, 2007 6:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Jos jedno pitanje za tartufu :) Koliko vremena bi trebalo da prodje od operacije tumora na mozgu(astrocitom-sa vrha teme) pa do pocetka radioterapije? Proslo je mesec i po dana a terapija jos nije zapoceta. Da li je to lose u smislu da tumor raste za to vreme ili je pozeljno da bude ovoliki raznak zbog podizanja imuniteta? I ko zna koliko ce se jos cekati...
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 7:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Do dva meseca je optimalno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 11, 2007 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2007 10:05 pm
Postovi: 1
Lokacija: promenljiva
da li neko zna da mi odgovori kako se manifestuje metastaza na mozak,primarni rak je na plucima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 10, 2007 7:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Evo mene ponovo. Uradjena je radio terapija (15 puta), zavrsena pre 7 dana, mada je zapoceta 3 meseca posle operacije.
1. Zakazana je hemoterapija za 24.9. Zbog cega? Posle prve operacije pre 6 godina ona nije sprovedena. Da li to znaci da radio terapija ovog puta nije unistila ono sto je trebalo?
2. Na osnovu cega lekar odlucuje da li ce se ostati na radioterapiji ili preci na zracenje?
3. Sta uraditi pre hemoterapije? Cula sam da treba podici imunitet. Da li je potrebno jos nesto?
4. Da li je tacno da se ova vrsta tumora dobija zbog udarca u glavu?
5. Ovo pitanje mi je najteze da postavim... Kakve su prognoze za taj tumor s obzirom na situaciju (2. operacija, zracenje, hemoterapija, los govor, slabost...)?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 154 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 61 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: