Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kondom u vagini
PostPoslato: Pon Mar 28, 2005 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2005 11:14 am
Postovi: 4
Molim vas da mi pomognete. Od nedavno moram redovno koristiti kondom jer ne smem doszvoliti novu trudnocu supruge. Kako sam ga koristio par puta u zivotu i to pre 10 godina, potpuno sam neiskusan po pitanju takve zastite. Tokom odnosa sam ga samo iznad glavica navuko i on je ispao i ostao u vagini. Us...o sam se. Prstom sam ga izvuko i tako sacuvao zenu ali ne i zivce. Moze li mi neko reci ima li takva iskustva i koliko je to opasno.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ni prvi ni poslednji put
PostPoslato: Pon Mar 28, 2005 3:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Nije to nista, nekad kad se ne namesti dobro, ili je los kondom desi se da pukne pa pola ostane unutra. Obicno ispadne sam vrlo brzo nakon odnosa, a ako se to ne desi trebalo bi otici kod ginekologa da izvadi ono sto je ostalo u unutrasnjosti vagine.
Bolja varijanta je kad spadne ceo kondom, jer kad izvadis, znas da je sve napolju, ako pukne prilikom odnosa, nikad ne znas da li je sve ispalo, pa bi bilo dobro obratiti se lekaru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 28, 2005 3:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2005 11:14 am
Postovi: 4
Hvala ti puno. Mozes li mi samo rwci da li je to iz licnog iskustva ili su ti ljudi pricali ili si pricala sa ginekologom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kondom u vagini
PostPoslato: Pon Mar 28, 2005 3:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2005 11:15 pm
Postovi: 88
bilo ko je napisao:
Tokom odnosa sam ga samo iznad glavica navuko...


Verovatno je ovde problem...kondom se navlaci preko cele duzine penisa u erekciji i tada ne bi trebalo da spadne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 29, 2005 11:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Ja sam ti napisala iz licnog iskustva, desilo mi se nekoliko puta, ja sam pristalica da je kondom najbolja zastita, i zaista se pokazao kao takav, tako da ne brines cak iako se to ponovi.

Lidija je potpuno u pravu sto se tice namestanja, bilo bi dobro da ako nisi do sada koristio kondome, zamolis suprugu da ti pomogne kod namestanja dok ne naviknete na rutinu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 29, 2005 3:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2005 11:14 am
Postovi: 4
Hvala ponovo. Sto se tice namestanja,sa tim delom smo isti sto se tice iskustva tako da ostaje jedino sam svoj majstor. Samo mi reci, da li si mislila kako se mora odmah otici kod ginekologa na vadjenje, ili kondom moze da prespava noc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 29, 2005 4:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Meni se desavalo da sam ispadne tek ujutro, bez posledica, tako da verujem da moze da prespava, da ne mora da juri u pola noci ginekologa.
Bilo bi dobro kad sledeci put ode na redovnu kontrolu ispita svog lekara kako da se ponasa u takvim situacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 04, 2005 1:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 2:50 pm
Postovi: 72
Lokacija: lucern/ svajcarska/beograd
vrh kondoma se drzi izmedju dva prsta, od prilike za duzinu poslednje falange ( clanka) prsta ( taj prostor ce kasnije ispuniti sperma) , i tako se stavi na glavic penisa u erekciji. ostatak se odmota do kraja citavom duzinom penisa. savetujem da penis bude suv kada se stavlja kondom jer je tako smanjena mogucnost da sklizne. ako ljubavni cin duze traje treba povremeno proveriti da li je kondom krenuo da spada, tako da pri ejakulaciji moze da obavi funkciju zadrzavanja sperme. zaista nije za potcenjivanje da jednom probas na miru kako to sve funkcionise ili da vezbas na banani ili krastavcu. sto se tice pucanja pri odnosu, vrlo je mala verovatnoca da ce jedan deo da ostane unutra jer se kondom cesce pocepa tako da svi fragmenti izadju kao celina. u svakom slucaju mislim da bi jednim obilnim tusiranjem vagine, ne sa prejakim mlazom, izbacilo eventualne ostatke kondoma. ali kao sto je vec gore savetovano, najpametnije je pitati ginekologa za savet.

_________________
vrhunska, najnovija znanja i oprema, primenjena u medicini. pitajte sve sto vas zanima iz oblasti fizikalne terapije, inkontinecije, osteopatije, odnosno sve ono sto vam vas lekar nije znao ili nije hteo da odgovori.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: