Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2003 6:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 29, 2003 2:00 am
Postovi: 1
Moze li mi neko reci koji je zvanicni naziv za ovaj lek. Bilo bi jos bolje kada bi neko znao na engleskom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 14, 2003 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 14, 2003 2:00 am
Postovi: 8
Lokacija: nemacka
znam,ali verujem da bi ti to iskoristio za uzivanje,a za to ti necu reci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2003 9:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 06, 2003 2:00 am
Postovi: 19
diazepam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2003 3:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 17, 2003 2:00 am
Postovi: 12
diazepam je samo drugi naziv. mislim da proizvodi druga fabrika, pa zbog toga.
ispraviće me neko ako grešim

inache bensedin pripada grupi barbiturata. možeš o tome nešto naći na internetu, na svakom info sajtu o drogi.
i treba da znaš da se tolerancija na barbiturate razvija ekstremno brzo i da posle kratkog vreme doza koja je potrebna "da se uradiš" je jako bliska dozi koja dovodi do smrti. A ti nikad ne znaš koja je smrtonosna doza.

Znam priču da se jedan dečko nagutao bensedina i da se probudio nepokretan. Trač ili istina, stvarno ne znam.
Ali misli o tome, pre nego što pojedeš pilule.
Takođe te pilule sa alkoholom dovode do depresije disanja, što znači da jednostavno prestaneš da dišeš....i umreš...u snu uglavnom.

Ako bi neko nešto dodao, ili ispravio, bio bih mu jako zahvalan, jer sam ovo sve pokupio "usput" :smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2003 9:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 06, 2003 2:00 am
Postovi: 19
Cao ML.
Bensedin pripada grupi benzodiazepina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 19, 2003 1:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 17, 2003 2:00 am
Postovi: 12
hvala na ispravci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 06, 2004 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 01, 2004 2:00 am
Postovi: 5
Bensedin mozes naci pod imenom diazepam (to mu je hemijski naziv), pripada grupi lekova benzodiazepina. Nikako ne pripada grupi lekova kojoj pripadaju barbiturati, ne stvara tako brzu toleranciju a samim tim ni ovisnost. Ne treba ga koristiti u velikim dozama, nije iskljuceno da stvori zavisnost posle dugotrajne i visokodozirajuce upotrebe, apstinencija nije tako teska i moze se izbeci postepenim smanjenjem doze. Obicno ljudi grese pa ga koriste kao sedativ, diazepam jeste sedativ ali je to samo jedno od njegovih dejstava. Svakako je potrebno da ga koristis po savetu lekara i u propisanim dozama. Moze se naci od 2 mg, 5 mg i 10 mg u tabletama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 15, 2004 2:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 21, 2004 2:00 am
Postovi: 31
Lokacija: novi sad
Kazes da Bensedin nije samo sedativ da li mozes da napises koje jos njegovo dejstvo. Borim se sa anksioznoscu pa me interesuje da li bi ovaj lek mogao da mi pomogne. Nikad ga nisam koristila niti nesto slicno. Verovatno njegovo dejstvo moze da se procita na uputstvu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 25, 2004 2:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 01, 2004 2:00 am
Postovi: 5
Naravno Bensedin nema samo sedativno dejstvo, ima i ankioliticko, hipnoticko, amnesticko, miorelaksantno i antikonvuzivno.
Pises da imas problema sa aksioznoscu, tu ti pre moze pomoci Bromazepam ili Lorazepam. Bromazepam se proizvodi u dozama od 1.5, 3 i 6 mg a Lorazepam od 1 i 2.5 mg. Licno mislim da za tegobe koje ti imas bolji je Lorazepam a doza zavisi od jacine simptoma. Naravno moras se posavetovati sa svojim lekarom. Molim te nemoj preterati u doziranju. Tacno je da ovi lekovi izazivaju zavisnost ali apstinenciska kriza nije strasna i moze se izbeci na jedan vrlo lak nacin a to je postepeno smanjivati dozu i krize nema. Zavisnost se moze javiti posle duze primene leka. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 27, 2004 5:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2004 2:00 am
Postovi: 45


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 28, 2004 6:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 21, 2004 2:00 am
Postovi: 31
Lokacija: novi sad
Hvala na opsirnom odgovoru, nemam nameru da koristim bensedin bez saveta lekara cak se ni ne moze nabaviti u apoteci, ali pokusavam sto vise da saznam o njima. A takodje i da dobijem preporuku od nekog kojem psihijatru da se javim u Novom Sadu, vidim da se uglavnom na forum javljaju Beogradjani i da ima preporuka gde oni da odu pa se nadam da ce se neko javiti iz Novg Sada. Spremna sam kako jedan od prethodnika kaze da se cim dobijem adresu javim.
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 15, 2004 12:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2004 2:00 am
Postovi: 45
Bensedin je prvenstveno anksiolitik, znaci, smanjuje napetost. U drugom planu je "miorelaksantno i antikonvuzivno" dejstvo, sto znaci da smanjuje napetost u udovima i telu i opusta ga. Bensedin (dijazepam) je, drugim recima, "generalni trankilajzer", znaci opsti lek za umirenje sirokog spektra, koji se kod nas cesto zloupotrebljava i nepravilno koristi.

Nijedan savet preko Foruma oko izbora leka nije validan, vec moze biti vodic.

"apstinenciska kriza nije strasna i moze se izbeci na jedan vrlo lak nacin a to je postepeno smanjivati dozu i krize nema"

Benzodijazepinska apstinencijalna kriza nakon duzeg koriscenja i povecanja toleranije (kolicine neophodne da "zadovolji organizam") nije naivna i potrebno je vreme da se prevazidje, a njene manifestacije su neprijatne: kroz fizicke - znojenje, lupanje srca i psiholoshke - strah, napetost, nemogucnost koncentracije. Odvikavanje od Bensedina, s druge strane, mnogo je jednostavnije neko od nekih drugih benzodijazepina (recimo, Ksalola-Ksanaksa). Tolerancija (povecanje doze) kod Besnsedina prilicno je niska. Prekid terapije odvija se jedino i samo prateci instrukcije lekara.

Bensedin karakterise - opsta dobra podnosljivost! Niska cena, laka dostupnost, umerena nezeljena dejstva cine ga lekom prvog izbora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nesto u vezi banzodiazepina i diazepama koji tu spada
PostPoslato: Uto Mar 15, 2005 5:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 21, 2004 2:00 am
Postovi: 43
Citam kako olako pisete o ovim lijekovima koji su strogo znaci kazem samo u onim slucajevima kada su bas neophodni primjenjuju zato jer stvaraju ovisnost.Ja znam da covjeku treba medikamentalna podrska u ovakvim slucajevima i ja sada trenutno pijem neke iz te grupe ali to sve zavisi do lijecnika neuropsihijatra i njegovog odredjenja slova F koje cesto upotrebljavaju kao dijagnozu.Samo bi vam svima preporucio da dobro otvorite oci i procitajte malo vise o benzodiazepinima znaci oni ne lijece nego samo trenutno zaustavljaju i rjesavaju problem ali zato hvala Bogu ima lijekova koji ne stvaraju toleranciju naravno i vrlo brzo ih je lao otarasiti se,kako da kazem drugacije,recimo ja cu napomenuti neke nezavisne a sve zavisi do lijecnika koje ce dati i mnogo mnogo !!!!!! zavisi do dobrog doktora (neuro psihijatra) zato jer kao i svugdje ima laika,eto npr. Fevarin(fluvoksamin,aktivizirajuci lijek) zatim Thiorill, Akineton ima ih jos dosta ali najbolje udjite u google ako niste finansijski bas naj i provjerite o ovome recimo problemi i onda koji lijekovi se preporucuju ali ne igrajte se nije ovo zajebancija znaci ako ste u mogucnosti potrazite dobrog lijecnika za kojeg znate da pomaze ljudima a naravno ima i dosta centara koliko ja znam u SCG,jer poenta je zivjeti bez lijekova a biti sa njima onima nezavisnima samo dok je potrebno i potpuno se aktivizirati i promjeniti zivot prema Optimizmu i relaksiranju.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2005 11:03 am
Postovi: 47
vidim da je bilo mnogo dobrih odgovora gore, pa necu ponavljati, samo bih dala moje licno misljenje.
koristim s vremena na vrijeme i diazepam (bensedin, apaurin), a i bromazepam. imam problema sa anksioznoscu i sa panicnim napadima, a nekad ne mogu zaspati, pa onda pribjegnem tabletama.

oba lijeka djeluju dobro, samo sto mi se cini da me bensedin malo vise uspava/opusti od bromazepama. uzimam ih inace u slijedecim kolicinama:
bensedin: 2,5 ili 5 mg
bromazepam: 1,5 mg


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: