Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ERYTHEMA NODOSUM
PostPoslato: Sre Mar 28, 2007 10:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 23, 2006 10:42 pm
Postovi: 5
Mi smo iz Apatina....
moja supruga ima vec od ranije dijagnostikkovan problem
erythema nodosum (alergija na belancevine koje sopstveni organizam proizvodi??????)

Pre nekih 15-tak godina pojavilo joj se navedeno oboljenje.
Veoma bolne modrice kao fleke na podrcju nogu, tj oko zglobova, uglavnom na potkolenici.
Pojavljivalo joj se obicno u prolece ili u jesen
Tom prilikom obisli smo sve moguce lekare, od reumatologa, do.......
Pila je svakojake lekove....... osecali smo se ko pokusni kunici.
Iz razgovora sa mojism stricem iz Banja Luke (hirurg dr.med. Zigic Bogdan) saznali smo otprilike kakva je to bolest, i da moze da povadi sve zube i ma ternicu,...........ma sve, a da bolest ostane ili da se povuce sama od sebe....
kako se uostalom i dogadjalo dve godine.......pojavi se traje nekih dva tri meseca i sama od sebe se povuce....
Jednom prilikom na tv. je u to vreme bio neki lekar iz n.sada sa saradnicom mislim da je bila kineskinja, ...... uglavnom zuta.....kako lece reumatoloska obolenja... posto su lekari bili misljenja bez obzira na nalaze da to ipak ima veze sa reumom.
Zakazali smo pregled kod njih i nakon prvog pregleda g-dja zuta mislim kineskinja je rekla aaaa to je reuma..... prepisali su mojoj supruzi akupunkturnu terapiju sa jos nekim cajem od nekih algi navodno iz nekih sibirskih pecina....... Posto je taj caj bio odvratan, a i sumnjicavi smo prema istom to nije pila..... ali je isla na akupunkturu svaki drugi dan nekih 20-tak dana........ nakon toga obolenje se povuklo... i nije ga bilo sve do sada........
U medjuvremenu dobili smo predivnu cerkicu koja sad ima 13 godina.......
Pre nekih dve nedelje suprugu (inace pusaca) je pocelo da probada sa leve strane u grudima pri ramenu........ i ubrzo su se pojavili opet dobro nam poznati modri bolni pecati po nogama a naravno i oteceni zglobovi........Naravno poklapa se sad ce i prolece..... vreme za poznatu nam bolest....... za koju smo mislili da je za nama i da je nestala.........
Ici kod raznih lekara, joj se vec po istom pitanju zaista "gadi" jer zna da ovi ovde kod nas, i u somboru i n. sadu ce konstatovati isto....... i bez resenja....

Veoma sam zabrinut za suprugino zdravlje!

U ocekivanju Vaseg odgovora srdacno Vas pozdravljam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 18, 2007 11:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 18, 2007 10:37 pm
Postovi: 7
mozda imam sličan problem. A da li se javljaju crveni cvorici na potkolenicama koji posle buknu i upali se citava potkolenica, a kad pocne da prolazi pomodri? Opisi detaljnije kako izgleda?! Meni je postavljena ista dijagnoza, ali kazu da ona znaci "crveni cvorovi"- odnosno nista konkretno jer je bitno otkriti uzrok, kod mene ga nazalost niko nije otkrio jer su sve analize u proteklih 7 godina uvek bile normalne ili u granicama normale (nista sto bi ukazalo na bilo kakvo zariste u organizmu)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: