Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: OTOCI NA ZGLOBOVIMA NOGU
PostPoslato: Pet Maj 18, 2007 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 18, 2007 11:23 pm
Postovi: 26
Lokacija: srbija
Pomozite,jako sam uplasena.Naime u zadnjih mesec dana poceli su da mi oticu zglobovi nogu..Ugojila sam se za par meseci 15 kg,a menstruaciju imam jedino kad pijem endomertril.Radila sam sve analize hormona,sve je u redu cak sam i hormone stitne zlede radila u redu su..Krvna slika i internisticki pregled u redu..U zadnjih par meseci se slabo krecem,pa me zanima,sta je uzrok stvaranja otoka na zglobovima i samih nogu?Doktor mi je preporucio tablete za izbacivanje vode i to neke najblaze jednom nedeljno.Juce sam popila prvi put,malo mi je pao pritisak inace je nizi.Da li sam dobila vodu u nogama?Ili sta bi moglo biti u pitanju?Trebam jos uraditi UZ bubrega,u mokraci su mi nadjene belancevine.Em sto mi oticu jos pocinju da me bole noge,ali ne klasika vec nekako cudno..Danas posle vece fizicke aktivnosti i one tablete od juce otoci sa unutrasnje strane zglobova su se povukli skroz a sa spoljnje strane smanjili ali ih ima malo.Da li je ovo voda,od cega?Strah me da ne ode na pluca i srce..Sta mi je zapravo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 30, 2007 7:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2007 4:18 pm
Postovi: 9
vidite da vam nije u pitanju limfa.ukoliko jeste moze da se uradi drenaza...da li vam je otok poput zelea tj.kad ga pritisnete vraca li se?poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 30, 2007 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 18, 2007 11:23 pm
Postovi: 26
Lokacija: srbija
Nije poput zelea.Ne vraca se .Kod spoljenjeg zgloba on je vise izpod zgloba kao neke kesice dok kada
mi oteknu unutrsanji zglobovi to se bas vidi da je zglob otekao/Mada sam primetila recimo kada obujem patike carape mi se uvek useku u nogu,a na stikle sam i zaboravila jer nakon toga noge su uzasne.U zadnje vreme me cak i bole noge a moram da napomenem da se u zadnje vreme jako slabo krecem vise provodim vreme u sedecem polozaju.Sta bi ste mi vi preporucili.Da li da pijem "diunorm "sto mi je jedan internista preporucio jednom nedeljeno pa posto imam nizak pritisak padane mi posle skroz ili da ne pijem kao sto drugi kaze da ne opterecujem bubrege.Drugi kaze da su mi malo prosireni krvni sudovi tu,ali otkud onda oticanje unutrasnjih zglobova?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 30, 2007 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 18, 2007 11:23 pm
Postovi: 26
Lokacija: srbija
Nije poput zelea.Ne vraca se .Kod spoljenjeg zgloba on je vise izpod zgloba kao neke kesice dok kada
mi oteknu unutrsanji zglobovi to se bas vidi da je zglob otekao/Mada sam primetila recimo kada obujem patike carape mi se uvek useku u nogu,a na stikle sam i zaboravila jer nakon toga noge su uzasne.U zadnje vreme me cak i bole noge a moram da napomenem da se u zadnje vreme jako slabo krecem vise provodim vreme u sedecem polozaju.Sta bi ste mi vi preporucili.Da li da pijem "diunorm "sto mi je jedan internista preporucio jednom nedeljeno pa posto imam nizak pritisak padane mi posle skroz ili da ne pijem kao sto drugi kaze da ne opterecujem bubrege.Drugi kaze da su mi malo prosireni krvni sudovi tu,ali otkud onda oticanje unutrasnjih zglobova?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 03, 2007 10:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
A kako se radi ta drenaza? Imam isti problem samo sto je otok samo na jednom zglobu. Kod mene je kao zele tj. vraca se posle dodira. Isla sam par puta kod lekara i prepisao mi je carape za vene, ali ja stvarno ne mogu da ih nosim na 43 stepena. zimi ih nosim, ali mi je otok zimi i sam manji. TU sam nogu polomila i pokidala ligamente (pre 6 godina). Posle 6 nedelja gipsa noga mi je oticala jos otprilike godinu dana, a onda je do pre dve godine bila mirna i normalna. Onda je opet pocela da otice, tako da svako leto provedem sa otecenim zglobom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 16, 2007 6:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2007 4:18 pm
Postovi: 9
ne znam tacno kako se vrsi ta drenaza.ali nije nista komplikovano.doktor je prvo pomislio (mojoj majci) da je limfa ali njoj se ne vraca a takodje joj i od najlaganijih carapa ostaje urez.prije par dana joj je pogledao i rekao da je to nesto u vezi cirkulacije,vena ali ga ona nije shvatila bas najbolje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 2:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 18, 2007 11:23 pm
Postovi: 26
Lokacija: srbija
Pa i meni nakon carapa ostaje urez i najverovatnije da cu sutra da posetim dr Ivicu da mi kaze sta da radim :o Pijem jednom nedeljno diunorm,Primetila sam kada se probudim noge su mi u redu ali zatim zglobovi pocinju da oticu,ako neko imaslican iskustva neka se javi :o Ovo je uzasno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OTOCI NA ZGLOBOVIMA NOGU
PostPoslato: Sre Jul 27, 2011 9:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 9:43 am
Postovi: 1
Ako i dalje imate problem a i uopšte, moj savet vam je da pijete što više vode. Znam da lekari daju lekove za izbacivanje vode iz organizma ali to je pogrešno i neverovatno pošto to stanje(voda u zglobovima) nastaje zato što osoba ne unosi dovoljno vode pa organizam pravi zalihe za slučaj dalje nestašice vode. Probajte, ne košta vas ništa i uverićete se sami. Moj kum se skoro tako izlečio.
Pozdrav i sve najbolje :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OTOCI NA ZGLOBOVIMA NOGU
PostPoslato: Sub Avg 03, 2013 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 4:19 am
Postovi: 38
Мој савет је мало детаљнији преглед. Често вода у ткивима настаје због слабе циркулације. Проверити такође и рад бубрега.
Проблем не мора да буде озбиљан али га свакако не треба запуштати.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OTOCI NA ZGLOBOVIMA NOGU
PostPoslato: Sre Nov 13, 2013 8:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 7:59 pm
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
Drazenbg je napisao:
Мој савет је мало детаљнији преглед. Често вода у ткивима настаје због слабе циркулације. Проверити такође и рад бубрега.
Проблем не мора да буде озбиљан али га свакако не треба запуштати.
Drazenbg je napisao:
Мој савет је мало детаљнији преглед. Често вода у ткивима настаје због слабе циркулације. Проверити такође и рад бубрега.
Проблем не мора да буде озбиљан али га свакако не треба запуштати.

SLAZEM SE! IMam isti problem ipijem diuretik,

_________________
Opasnije je svako sveznanje od svakog neznanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OTOCI NA ZGLOBOVIMA NOGU
PostPoslato: Sre Jan 15, 2014 6:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 15, 2014 5:52 am
Postovi: 1
ispod zgoba sa spoljasne srane imam jedan krug welicine oraha vodenast i ja sam to cackala i sa unutrasnje strane ispod zgloba mi je swe poplawelo i nemogu da stanem na nogu...sta da radim? :o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: