Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 18, 2007 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:17 pm
Postovi: 9
doktore Ivice hvala puno na ovom upucivanju u strukturu problema.(izvinjavam se tek sam sad procitao vas odgovor) Meni je dokotrka opste prakse rekla da uradim ultrazvuk, pa ce mi ona reci svoje misljenje zbog cega mi je stomak nadut. Da li mi je uopste potreban ultra zvuk?(moracu da cekam na njega jos DOOOSTA, u domu zdravlja su mi zakazali tek za 16.maj)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav!
PostPoslato: Čet Apr 19, 2007 11:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 25, 2006 3:09 am
Postovi: 107
Cemu nagadjanja? Potrebno je uraditi ultrazvuk i gastroskopiju. Ako je problem cekanje, platite pregled i znacete na cemu ste. KBC „Bezanijska kosa“ ima dobre gastroenterologe.

Nadimanje moze da bude posledica povecanje zeludacne kiseline, disfunkcija nekog unutrasnjeg organa (pr. pankreasa, zucne kese), problema vezanih sa crevima (dvanaestopalacno, tanko, debelo). Na pr. cir na zelucu, ili 12-palacnom crevu, mogu da izazovu nadimanje.

Kao prva pomoc, najbolje je umereno jesti i izbegavati sve ono sto moze da izazove iritaciju (vrelo, previse hladno, slano, ljuto, kiselo). Izbegavati pretovarivanje stomaka. Jesti manje, a cesce.

Posle jela (30 min) pojesti jedan badem (ne indijski) - radi smanjenja kiseline.

Napomena: jedini pravi nacin za utrvrdjivanje uzroka problema je odlazak kod lekara specijaliste (gastroenterologa). Na forumu cete dobiti savete, ali ih nemojte prihvatati kao konacna resenja, pa da vam kasnije neko drugi bude kriv sto ste sve radili na svoju ruku.

Pozdrav,
mr M.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 17, 2007 11:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:17 pm
Postovi: 9
evo mene posle odradjenog ultrazvuka abdomena....prepisujem kako pise:

Eho abdomena:

Jetra je homogena, glatkih ivica uobicajene ehogenosti, velicine (AP:12.3cm)Fokalne promene ne uocavam, intra i ekstra hepaticni z putevi b.o. Z.kesa presavijena,balonirana, normalne debljine zida, malo taloga na dnu. Levi lobis jetre 6 cm. V porte 12 mm. Pankreas prekriven gasovima. Slezina uobicajene ehogenosti, granicne velicine (12,3 cm X 7,3 cm). AOi VC b.o.
Desni bubreg normalnog polozaja, velicine (10,8cm X 4,3 cm) debljine parenhima do 14 mm. PK b.o.U bubreznom sinusu zrnaste hiperehogene senke sa farom (microcalc)
Levi bubreg normalnog polozaja, velicine (10.6cm X 4.6 cm) debljine parenhima do 17 mm, na slici izgled fetalne lobulacije. PK do 15 mm. U bubreznom sinusu zrnaste senke sa farom (microcalc.)
M. besika puna lako zamucenog urina debljine zida do 5 mm.(sad ide jedna rec otkucano slovo preko slova) Doulgas prazan

Zakljucak: nalaz u fizioloskim granicama
Kontrola: po potrebi




evo dakle to je nalaz pregleda. Mene sad interesuje da li je nalaz normalan, iako pise da je u fizioloskim granicama, ta doktorka sto mi je radila eho mi je rekla da imam pesak u bubrezima(da li je to normalno???!!??)..i sta znaci ta fetalna lobulacija...rekla mi je da to bebe imaju...da li je to normalno.....

Pankreas se nije video od gasova, trebo sam izgleda da pijem tablete za gasove pre ultrazvuka...A kad razmislim,laik sam totalni, mozda mi je zbog toga stalno nadut stomak????Nadam se samo da nemam neke poremecaje na pankreasu...ali valjda bi se to videlo na ultrazvuku...

bio sam danas kod doktorke opste prakse, ona mi je rekla da se bavim sportom, da sto vise ispustam gasove i podrigujem(naravno ne kada sam u drustvu :) )....mada posto sam kao sto sam rekao totalni laik, ne znam da li je to stvarno istina da trebam sto vise da radim gore navedene radnje da bi izbacio vazduh iz stomaka......

E sad...ne znam da li mi je neophodna ta gastroskopija koju spominje mr M???
I...ako trebam da pijem neke tablete, da li je bolje da pijem taj gasvan ili cisap???kao sto je napisao dr. Ivica.......Dakle kao sto sam napisao u nekom od prethodnih postova...otkad znam za sebe disem na usta zbog problema sa devijacijom nosa..brzo jedem..navika....verovatno da nesvesno gutam vazduh(aerofagija, jel se tako to zove?mislim da da)
Da li ce mi pomoci te tablete zbog nesvesnog gutanja vazduha...
Molim za strucnija misljenja...svaki odgovor dobrodosao :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 17, 2007 11:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:17 pm
Postovi: 9
evo mene posle odradjenog ultrazvuka abdomena....prepisujem kako pise:

Eho abdomena:

Jetra je homogena, glatkih ivica uobicajene ehogenosti, velicine (AP:12.3cm)Fokalne promene ne uocavam, intra i ekstra hepaticni z putevi b.o. Z.kesa presavijena,balonirana, normalne debljine zida, malo taloga na dnu. Levi lobis jetre 6 cm. V porte 12 mm. Pankreas prekriven gasovima. Slezina uobicajene ehogenosti, granicne velicine (12,3 cm X 7,3 cm). AOi VC b.o.
Desni bubreg normalnog polozaja, velicine (10,8cm X 4,3 cm) debljine parenhima do 14 mm. PK b.o.U bubreznom sinusu zrnaste hiperehogene senke sa farom (microcalc)
Levi bubreg normalnog polozaja, velicine (10.6cm X 4.6 cm) debljine parenhima do 17 mm, na slici izgled fetalne lobulacije. PK do 15 mm. U bubreznom sinusu zrnaste senke sa farom (microcalc.)
M. besika puna lako zamucenog urina debljine zida do 5 mm.(sad ide jedna rec otkucano slovo preko slova) Doulgas prazan

Zakljucak: nalaz u fizioloskim granicama
Kontrola: po potrebi




evo dakle to je nalaz pregleda. Mene sad interesuje da li je nalaz normalan, iako pise da je u fizioloskim granicama, ta doktorka sto mi je radila eho mi je rekla da imam pesak u bubrezima(da li je to normalno???!!??)..i sta znaci ta fetalna lobulacija...rekla mi je da to bebe imaju...da li je to normalno.....

Pankreas se nije video od gasova, trebo sam izgleda da pijem tablete za gasove pre ultrazvuka...A kad razmislim,laik sam totalni, mozda mi je zbog toga stalno nadut stomak????Nadam se samo da nemam neke poremecaje na pankreasu...ali valjda bi se to videlo na ultrazvuku...

bio sam danas kod doktorke opste prakse, ona mi je rekla da se bavim sportom, da sto vise ispustam gasove i podrigujem(naravno ne kada sam u drustvu :) )....mada posto sam kao sto sam rekao totalni laik, ne znam da li je to stvarno istina da trebam sto vise da radim gore navedene radnje da bi izbacio vazduh iz stomaka......

E sad...ne znam da li mi je neophodna ta gastroskopija koju spominje mr M???
I...ako trebam da pijem neke tablete, da li je bolje da pijem taj gasvan ili cisap???kao sto je napisao dr. Ivica.......Dakle kao sto sam napisao u nekom od prethodnih postova...otkad znam za sebe disem na usta zbog problema sa devijacijom nosa..brzo jedem..navika....verovatno da nesvesno gutam vazduh(aerofagija, jel se tako to zove?mislim da da)
Da li ce mi pomoci te tablete zbog nesvesnog gutanja vazduha...
Molim za strucnija misljenja...svaki odgovor dobrodosao :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 17, 2007 11:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:17 pm
Postovi: 9
izvinjavam se na dva uzastopna istovetna posta, nesto mi je zablokirao internet, pa sam dvaput klikno posalji.Jos jednom...izvinjavam se... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 17, 2007 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:46 pm
Postovi: 13
E pa ako ovo nesto moze da pomogne:
ja sam isto bila vecito nesto naduta, a da ne kazem da se bavim sportom, jedem zdravu hranu, ne pijem gazirano, ne pusim itd.
I onda kada mi je dosadilo, napravila sam sebi samoj test netolerancije na hranu tako sto sam eliminisala na neko vreme jednu po jednu namirnicu iz ishrane. Posto jedem puno voca, naravno da sam prvo mislila da je od toga, ali nije. Uglavnom eliminisala sam voce, slatkise itd i kada bi se ispostavilo da sam jos uvek naduta, to bih vratila u ishranu i eliminisala nesto drugo.
I pogodi sta?
Mlleko i mlecni proizvodi. Od njih bukvalno nakvasam.
Sad ne znaci da je i kod tebe ista stvar u pitanju, ali eto predloga. Napravicu novu temu o nadutosti stomaka ( cisto da se brze pronalazi ) sa neccim sto sam nasla na netu. Odstampaaj i citaj dok ne nastrebas :lol:
I ah da...prebrzo jedenje.Za to treba kontrole da se eliminise ali i to je ozbiljan problem...bar meni bio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 17, 2007 11:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Videla sam da je pomenuta kombuha i da ima dosta dobrih aspekata njene upotrebe. Mene interesuje kako je najbolje da se koristi - ima li da se kupi npr u tabletama, kao caj, kako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 08, 2007 1:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 8:53 pm
Postovi: 12
Kombuha ima da se kupi kao litar soka ili pola litra po izboru u svim prodavnicama zdrave hrane.

Sto se tice nadutosti :biljna apoteka josip pancic u bgd, cajna mesavina za zeludac, posle nedelju dana potpuno resen problem nece vam se naduvavati zeludac ni od gaziranog... pije se litar dnevno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 29, 2007 11:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2007 11:28 am
Postovi: 79
Između ostalog postoji i ekstrakt kombuhe. Nema ga u slobodnoj prodaji, ali na temi o kombuhi sam pisala o karakteristikama i prednostima u odnosu na sokove ili čaj. Ukoliko Vas još nešto interesuje slobodno me kontaktirajte.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 11, 2007 8:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 03, 2002 2:00 am
Postovi: 77
Da li pod naduvenoscu podrazumevate oblik stomaka kao da ste progutali loptu ili neki drugi vid? Posto ja imam tu vrstu problema, znaci visok sam nekih 182cm i imam oko 74kg, idem u teretanu ali i pored toga stomak mi nije ravan, cak mi se ponekad i vidi preko majce. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 8:04 pm
Postovi: 9
moze li mi itko ziv pomoc?imam kampilobaktery coli i kampilobaktery pilory.i kako se resiti tih napasti?
imam podrigivanja i nadimanja.
hvala za odgovore


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 25, 2008 11:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 19, 2006 9:40 am
Postovi: 4
pozdrav dr iki, :roll:

da li ste pomislili kakav ce biti nas stomak od silnih tih hemija . Zar ne mislite da bi se i nasa jetra pobunila - pa bi onda sem nadutosti stomaka ne daj boze imali i problema sa jetrom. :evil:
Nisam lekar, ali sam dovoljno intelektualac da pokusam da spasem sebe i svoj organizam kad gospoda lekari zabrljaju.
Ponavljam, ono sto je mene spasilo je EXTRAT OD KOMBUHE - proizvod koji se moze nabaviti ovde, kod nas u Beogradu -koji ce poboljsati nas energetski i imuni sistem i omoguciti mu da normalno funkcionise i da svakodnevni maksimum na svim zivotnim poljima.
Extrat od kombuhe sadrzi proteine, saharozu,glukozu,fruktozu,ph 3, vitamine b1, b2, b6, c, niacin, mlecnu kiselinu, folnu kiselinu, kalcijum, magnezijum, kalijum, gvozdje, bakar, cink, sircetnu kiselinu, i dr...

extrat od kombuhe se preporucuje za
-detoksikaciju organizma,
-podizanje imuniteta,
-regeneraciju jetre / hepatitis A, B, C, mononukleoza/
- ciscenje i stvaranje zdrave krvi
- povecanje elasticnosti vena i arterija
- regulisanje krvnog pritiska
- upalne procese
- jacanje funkcije bubrega
- ciscenje crevnog trakta
-osteoporozu / idealan odnos Ca i Mg/
- opustanje nervnog sistema
- izgradnju kvalitetne misicne mase
- cisti pluca od sluzi, katrana kod pusaca i olaksava disanje
- otklanjanje grceva i upale u misicima


[email protected]

_________________
Ekstrat od kombuhe jedinstven u svetu,energetska bomba, podize imunitet, opusta nervni sistem, jako antikancerogeno dejstvo, cistac krvi. Ucinite nesto i za vase zdravlje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 25, 2008 4:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Gde se moze nabaviti taj ekstrakt i kako se koristi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 25, 2008 7:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
ja sam ga kupila u maxiju,nije skup,ima ga i u radnjama zdrave hrane,mislim da ga nije tesko naci,samo zavisi kakvih sve proizvođača ima

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 25, 2008 9:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Zmajce, hvala, kako i kada se upotrebljava? Svidja mi se tvoj novi avatar i ovo sto pise ispod-ko je M. A, jaaaaako je lepo!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: