Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Svrab izmedju prstiju na nogama.
PostPoslato: Ned Maj 13, 2007 8:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2007 7:41 pm
Postovi: 2
Od nove godine imam svrab na desnoj nozi i pomalo na levoj izmedju prstiju.Na levoj je mnogo manje izrazeno,dok na desnoj ima svrab izmedju malog prsta i domalog i to bas dosta.Na oba stopala mi se u prednjem delu ljusti koza i to bas dosta.Koza mi se ljusti samo kad nosim radne cipele,radim u gradjevinskoj firmi tako da ih moram nositi zbog propisa.Noge obavezno perem posle posla sapunom i mazem ih rakijom,ali to nista ne pomaze.Imate li neki savet sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 13, 2007 9:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 1:34 am
Postovi: 90
Lokacija: nis
Verovatno je neko gljivicno oboljenje.Potrazi u apoteci neku kremu protiv gljivica(daktanol,nistatin,kansen,...).Noge moraju da ti budu uvek suve.Znaci da ti treba i neko sredstvo potiv znojenj nogu i obavezno puder ili talk posle pranja . :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 12:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
To je je karakteristicno za gljivicnu infekciju. Ali mozda nije uopste. To moze biti i mehnicki ozleda usled habanja izmedju prstiju. Najcesce se javlja usled znojenja. Ili s druge strane prosto, usled zuljanja cipela...


....u slucaju da je gljivicna inefkcija, takodje i trljanje jodom dva tri puta moze pomoci. Postoji jos i pantenol mast koja ne deluje bas direktno na infekciju ali mozda moze pomoci, jer deluje regenarativno...

Nikako ne bi trebalo nositi cipele bez carapa, savetujem lagane cipele sa pamucnim carapama. Ako propis nije izricit, savetujem da se obratite odgovarajucoj zdravstvenoj ustanovi koja ce vam dati savet kako mozete naruciti specijalne medicinske cipele po tacnoj meri.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:48 pm
Postovi: 6
Ja se slazem sa time da treba nositi uvjek u cipelama pamucne carape i da treba izbjegavati nositi obucu bez carapa. Noge treba redovno prati a ko ima takve probleme noge treba susiti nakon pranja fenom i za svaki novi dan nove carape! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 1:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Milutinj je napisao:
Ja se slazem sa time da treba nositi uvjek u cipelama pamucne carape i da treba izbjegavati nositi obucu bez carapa. Noge treba redovno prati a ko ima takve probleme noge treba susiti nakon pranja fenom i za svaki novi dan nove carape! :wink:


E za ovo sa fenom si me stvarno nasmejao..............tacno zamisljam tamo nekog lika koji ukljucuje fen i pocinje da susi noge i valjam se od smeha.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A i Boki me nije ostavio ravnodusnom :lol: :lol: :lol:
.....znaci koje su to medicinske cipele protiv gljivica i znojenja nogu??

E stvarno ste likovi!! :lol:

@Bond_boy

Ja ti savetujem da probas ono sto ti je rekla baki78 uz jednu dopunu da se aktivni kiseonik pokazao isto dobrim u saniranju ovakvih problema.
Moja mama je imala maltene rane izmedju prstiju godinama i aktivni kiseonik joj je jedini pomogao u tom problemu i sami efekti su bili brzo vidljivi.
Mozes ga kupiti u svakoj apoteci, a najprakticnija je bocica sa sprejom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 5:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Cipele : Ti se sestro ne razumes :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 15, 2007 11:18 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Za Boga miloga, ljudi moji! :o
A da li bi mu neko posavetovao da se obrati adekvatnom strucnjaku - odnosno dermatologu?! Boze dragi, ovaj forum je cudo..... :-? :-? :-?

Da li ovde uopste ima nekog lekara koji ovo uredjuje ili se sajt zove doktor.rs iz prirodne zelje osnivaca da bude doktor????!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 15, 2007 3:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Svrha foruma nije da se na svako pitanje da univerzalni odgovor: Idi kod lekara! Sta vise niko kome se da takav odgovor nece ovde biti zadovoljan, sem ako mozda nije pitao konkretno gde treba da ide, ili da li treba da ide.
Da li treba da ide kod lekara, to svakako treba, ako hoce.

Svi ljudi su dobro upuceni u to, nego lekari bi trebalo kad im se dodje u ordinaciju da malo upute ljude da postoji i ovaj forum :D , gde imaju drugu priliku da rese svoj problem.

Ko ovde postavlja svoje pitanje, pretpostavlja se da je vec isao kod lekara i nije dobio odgovarajuci tretman ili nije resio problem. Jer pacijenata ima mnogo, i lekari ne mogu da posvete dovoljno paznje svakom pojedincu za vreme radnog vremena.

Pozdrav !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 23, 2007 5:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2007 11:25 am
Postovi: 16
Bitno je da dobro sušiš noge posle pranja. Al ne fenom :D . Čarape peri na 60 stepeni najmanje.
Canesten prašak u cipele.
Canesten rastvor na promene pa preko Canesten krem. Verovatno se radi o gljivičnom oboljenju i ovo će pomoći.
I budi uporan. Nemoj čim prodju simptomi da prestaneš sa terapijom. Maži još 2 nedelje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 91 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: