Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: NADUTOST STOMAKA!
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 1:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 1:45 pm
Postovi: 10
Forumovci,

Interesuje me, moj momak ima problema sa cestom nadutoscu stomaka, tacnije, uglavnom posle obroka, tu je jos ucestala pojava pojacane kiseline, pa me interesuje na sta sumnjate, dajte neku ideju, sta bi to moglo biti?

Ja sam prvo mislila da mozda brzo jede, pa da se naguta vazduha, ali sam posle primetila da nije to u pitanju, vec rekla bih neki zdravstveni problem.
Stolicu ima redovnu, a bolovi kod nadutosti uglavnom prouzrokuju neke bolove u donjem delu stomaka, znaci nije u pitanju zeludac ili predeo oko njega.

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 1:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
dok ti se ne javi neko strucan da ti napisem da ne bi bilo lose da zapisuje sta jede, tj posle koje hrane mu se to javlja.
Ako to nekako poveze, onda bi bilo najjednostavnije da izbegava tu hranu
poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 6:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
moze biti i cir


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 29, 2007 12:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 29, 2007 12:33 am
Postovi: 1
decko neka da pregled stolice na Candidu Albicans,ona izaziva takve probleme a ako se ne leci jos gore simptome kao Anksioznost,iritabilno crevo,prostatitis itd...poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 29, 2007 11:03 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Prvo fizicki preged kod izabranog lekara, potom, ili gastrokinetici (Cisap i slicno), ili RTG gastroduodenuma. Ostalo naknadno.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nadutost stomaka
PostPoslato: Sre Jul 18, 2007 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 10:17 am
Postovi: 1
Kada je u pitanju nadutost stomaka veoma je vazno sta ste je li u toku dana, ali je i sa druge strane, veoma bitan stres. Hocu reci, stomak moze i izjutra da vam bude podujen ako prethodnu noc niste dobro spavali, ili ste imali stresove. Ja sam radila gastroskopiju i uzimala Cisap ali mi je posle jedan doca rekao da je on stetan, mnogo je vazno ko kako i na kojinacin podnosi stres, jer kod nekog se javlja potreba za hranom, a kadasmo pod stresom onda zeludac ne moze da funkcionise normalno. Mnogo je bitna fizicka aktivnost. Ja recimo uzimam caj od sene kada mi naidje takav problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 20, 2007 5:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 6:13 pm
Postovi: 32
Postoje biljne tablete Gasvan. Izgrickaju se posle jela. Lekar mi ih je preporučio, kad sam se žalila na naduvenost stomaka. Ponekad, posle nekog jela, stomak je umeo toliko da mi se naduje, da sam imala utisak da ću pući (tad sam imala i bolove). Kad uzmem Gasvan, on nekako smanji "napon", gasovi lako izađu. Meni pomaže.

I čaj od kima je dobar za nadimanje u stomaku. Ili da se u jelo koje nadima, stavi malo kima.

E, sad, ja nemam kiselinu, pa možda nije reč o istom problemu. U svakom slučaju, najbolje je to ispitati, da se vidi o čemu se radi. Ali, eto, setih se svog iskustva sa Gasvan-om - pa rekoh, možda će nekom biti od koristi...

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 01, 2007 9:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 10:25 am
Postovi: 6
da ne bih otvarao novu temu, da postavim pitanje ovde. Brat ima stalnu nadutost stomaka, otezano dise na nos(devijacija), pa kad jede verovatno "guta vazduh" kako mu je rekao doktor...da li je moguce, da li je dobro, da li je resenje njegovog problema, da uradi klistriranje? nasao je negde na netu to, ali izgleda to rade trudnicama??? :oops: :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: