Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: beo jezik
PostPoslato: Čet Apr 26, 2007 10:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 16, 2006 8:17 pm
Postovi: 8
Lokacija: subotica
Molim za pomoc! Pre godinu dana mi je ustanovljena Chlamidia u brisu uretre i lecio sam se antibioticima. Pio sam Ciprocinal i Runac po deset dana. Nakon tri meseca posle uzimanja lekova sam radio prvi bris uretre i bio je negativan. Negativan bris sam dobio i jos nekoliko puta (mozda jos 4 puta) u narednih po dva meseca. Dao sam i urin i spermu na analizu i prvi put, kao i nakon pola godine posle tretmana lekovima. Analizirali su mi i ureaplazme i mikoplazme i sve je bilo negativno...

Posle par meseci od uzimanja lekova su mi se pocele pojavljivati bele naslage na jeziku.
One se lako skidaju pranjem jezika, ali ne u potpunosti, posto mi jezik vise nije crvenkast kao sto je bio pre lekova.
U zadnje vreme sam primetio blago pogorsavanje i da su mi naslage cesce na jeziku i upadljivije, odnosno i da mi je jezik bled. I dalje se naslage mogu delimicno ukloniti pranjem (ribanjem cetkicom) jezika.

Nakon ovoga sam ponovo otisao da dam bris jezika na bakterije i gljivice i nisu ustanovili postojanje gljivica, a bakterijska flora kaze test da je normalna. Dao sam i krv na analizu na helicobacter, a i to je negativno.
Drugu analizu krvi nisam radio.

Inace se dobro osecam i nemam drugih tegoba tipa varenjeili bolovi, kao ni temperature povisene...

Jedino sto imam problema sa desnima koje krvare kada perem zube.
Kada sam pazljivo posmatrao usnu duplju vidim da je ona isto neprirodno blede (cak malo i zuckaste) boje. Ispod jezika je takodje sluzokoza bleda, kao da je neprokrvljena, a vide se tamne zilice(vene) odnosno kontrast izmedju boja.

Ovo sa naslagama na jeziku mi se prakticno pogorsalo u zadnje vreme, a bledilo usne duplje sam primetio tek nedavno (mozda ranije nisam zagledao).

U ustima nemam nikakvih fleka belih ili crvenih, nemam zadah iz usta, a pljuvacka mi se cini da se normalno luci.
Desilo mi se par puta nocu da mi budu suva usta, ali ne stalno.

Imam blagi osecaj da je jezik "presvucen", ali osecam ukuse.
Usne su mi normalne boje.

Pre lecenja lekovima mi je boja jezika i usne duplje bila normalna.

Nikakve lekove nisam pio vec skoro godinu dana, (11meseci) odnosno ti lekovi za lecenje chlamidie su bili zadnji koje sam pio.

Da li neko zna sta se ovo dogadja sa mnom i kojem doktoru da se obratim. da li preporucujete neke dodatne analize ili tretmane?

P.S. sve mi se cini da bolest dolazi "iznutra" mozda nekom bakterijskom ili virusnom infekcijom ili disfunkcijom organa (jetra, bubrezi...)!???


Molim Vas da mi odgovori ukoliko neko prepozna sta ovo moze da bude, posto sam naravno izuzetno zabrinut...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 7:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
ponovite pregled brisa jezika na gljivice, u medjuvremenu uzmite Nistatin drazeje 3x1 i upotrebljavajte ih tako da ih trljate jezikom o gornje nepce dok se ne istope.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 28, 2007 9:49 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 17, 2007 9:52 am
Postovi: 92
Odličan prirodni lek:
Propolis kapi za bebe (uljani,ali nije uljani već propolis u glicerolu).
2x dnevno kafena kašičica,mućka se u ustima oko minut-dva i ispljune.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: