Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Artroza kolena
PostPoslato: Pon Apr 23, 2007 6:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 01, 2005 12:33 am
Postovi: 4
Pozdrav svima i ako mozete da mi odgovorite

Operisao sam levo koleno dva puta izvadjena mi je skoro sva hrskavica i desno koleno sam operisao jedanput, konstatovana mi je artroza ( ili propadanje hrskavice ). Na levom kolenu mi je skracen debeli ligament ( tako su mi rekli da ga zovu ) i par milimetara casice. Posle 2 godine od poslednje operacija ja jedva hodam od bolova u oba kolena, skoro svakodnevno pijem lekove protiv bolova kako bih mogao nekako da funkcionisem, probao sam sa svim konvencijalnim i nekonvencijonalnim terapijama, primao sam i vestacku hrskavicu i pio sve moguce lekove za obnavljanje iste, do skoro mi je pomagalo i smirivalo bol odlazak na lasero i magnetnu terapiju, sada ni to vise. Radio sam sve moguce reumo testove i nemam nikakvu reumu, virusno zapaljenje ili bilo sta drugo sto moze to da izazove, na kraju su se uglavnom lekari slozili da je to nesto sa cime sam rodjen i to je to.
Interesuje me sta moze sledece da bude, jer mi je nelogicno da se operisem u nedogled, a bolovi ne prestaju, da li je izvesno u takvim slucajevima jos neka operacije ili jednostavno da predjem na trodone.
Inace imam 23 godine.

Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 23, 2007 8:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Dosta je neuobicajeno da kod nekoga tako mladog koleno toliko propadne, a da se ne radi o reumatizmu. Mozda bi nam bilo od pomoci da ispisete dijagnoze sa otpusnih lista kada ste lezali u bolnici, kao i nazive operacija sa otpusnih lista. Makar cemo znati koja ispitivanja da ne predlazemo i koje su bolesti tokom lezanja u bolnici iskljucene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 25, 2007 5:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 01, 2005 12:33 am
Postovi: 4
Pozdrav jos jedanput, hvala na odgovoru evo mojih dijagnoza sa otpusnih lista

1 operacija je bila na levom kolenu, 28.08.2001. godine na Banjici,

St. post arthoroscopiam genus sin, et debridement fasaetae mad, patellae pp osteochondritis patellae sin.

posle toga sam se jedva nekako oporavio skoro 4 meseca sam bio na stakama i tek u roku od nekih 7 meseci sam poceo da hodam normalno i naravno bolovi nisu prestali.

2 operacija je bila takodje na levom kolenu 27.09.2004.

Dg/ hondromalatio patellae 1 .sin. enthesitis apicis lig. patellae sin

operatio/ arthroscopia gen.sin
Debridement patellae et apicis lig. patellae sin

3 operacija je bila na desnom kolenu na decedri isto kod dr. Ganica 14.11.2005

dg/ chondromalatio patellae 1.dex

operatio/ arthoscopio genus 1.dex
debridement patellae 1. dex. artrhoscopica lavage

prosle godine u leto me ujede krprelj i dobijem lajmsku bolest pa su mi tada radjeni svi mogucu testovi na sve sto postoji izmedju ostalog i na reumu i reumatski artritis i sve je bilo negativno nista od toga nije.

unapred zahvaan Nenad Zivkovic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 25, 2007 8:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Iz ovoga sto ste napisali reklo bi se da je uklanjana samo hrskavica na casici. Obicno se posle toga preporucuju i vezbe za jacanje natkolenih misica cime se kontakt izmedju zglobnog dela casice i prednjeg zglobnog dela butne kosti smanjuje. Naravno, primenjuju se i ostale mere fizikalne terapije, ali su vezbe vrlo vazne. Jeste li vezbali i koliko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 25, 2007 10:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
U pitanju je upala hrskavice i kosti neposredno uz hrskavicu. Hrskavica Vam zbog ove upale propada, i to izaziva bolove koje imate. Ja bih tu preporucio preparate na bazi Glikozamin-glikana i Hondroitin-sulfata radi obnavljanja ostecene hrskavice, koliko je to vec moguce. Nadalje kao sto Vam je Veljko Jovanovic savetovao VEZBANJE koje je od izuzetne vaznosti. Ja bih Vam savetovao voznju bicikla koja je dosta dobra za koleni zglob i njegovo pravilno podmazivanje. U pocetku cete sigurno imati tegobe, ali ako istrajete, videcete da ce tegobe da se smanje, mozda cak i nestanu.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Škripanje kolena
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 12:42 pm
Postovi: 18
Molim nekoga da mi odgovori šta se dešava kada kolena škripe prilikom penjanja uz stepenice ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 11:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Grofice: kako mislite sta se desava? NISTA! Imate neke tegobe u vidu bolova, blokiranja kolena, osecaja nestabilnosti u istom...? Ako nemate tegoba, nemojte se sekirati.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 15, 2007 10:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
shone, registrovao sam se zbog tebe, baš mi je stalo da otkrijemo uzrok propadanja tvoje hrskavice i bolova.

Prvo pitanje: da li si koristio lek Ciprocinal ili neki drugi iz grupe hinolona? To su izuzetno toksični lekovi koji se, na žalost, masovno prepisuju, a jedan od štetnih efekata je unuštavanje hondrocita, osnovnih gradivnih ćelija hrskavice, usled čega ona propada.

Dalje, da li si merio debljinu hrskavice, ultrazvučno ili ili pomoću magnetne rezonance?

U kojim tačni trenucima i situacijama imaš bolove?

Reci nam to za početak, pa da vidimo dalje.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 22, 2007 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 01, 2005 12:33 am
Postovi: 4
pozdrav omega,

nisam bio tu par dana pa nisam ni pratio forum

nazalost jesam pio ciprocinal, i to bas zestoko, da li je i to uticalo vise ne znam, jos jedna stvar mi se dogodola koju ne znam da li sam naveo, a to je da sam prosle godine u ovo neko vreme imao i lajmsku bolest ujede me krpelj i haos mi napravi, inace radio u klinici centar u beogradu pregled nekim njihovim ultrazvukom i znam da nije bilo dobro, ali trenutno kod mene nemam taj nalaz. u poslednje vreme mi se javljaju sve cesci bolovi u predelu ramena i lakta tako da mi je frka zestoka da se to nesto nije prosirilo i na druge zglobove, a pri tome imam `` standardne `` bolove u kolenima, uz stepenice se penjem samo ako se drzim za gelender, krcka pucka skripi uzas. vise stvarno ne znam ni kome da se obratim ni gde da idem, poceo sam lagano da se mirim sa time da cu bolove i probleme da imam zauvek

hvala jos jedanput i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 23, 2007 12:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Da, toga sam se i plašio :(, samo što naši lekari ne znaju šta on radi, pa ga prepisuju kao salatu. On ti je uništio hrskavicu.

Jako si mlad, kod mladih osoba on deluje još agresivnije :( .

Nije ti se ništa, kako kažeš, proširilo, nego ciprocinal jednako uništava SVU hrskavicu u organizmu, i to tako što direktno ubija hondrocite, njene osnovne ćelije, čime se celokupna hrskavica razmekšava i propada.

Stradaju prvo najopterećeniji zglobovi, a to je u prvom redu koleno, pa onda i ostali.

Ako je za makar malu utehu, isto tako kao što naši doktori ne znaju šta ciprocinal radi, tako i ne znaju kako se mogu ublažiti bolovi u zglobovima, a u određenoj meri mogu.

Na žalost, hrskavica se povratiti ne može, ali se može koliko-toliko usporiti njeno propadanje.

Reci mi što preciznije koliko si pio ciprocinala i u kojim dozama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 23, 2007 3:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Shone fizikalni tretman, uz analgeziju, potom injekcije Hyalgana bi trebali da budu dobra prva pomoc. Nakon toga moze da se pokusa sa tabletama Perigona, ili Flex-a-Min osteo komplex. Za ovo potonje necu da tvrdim nista jer bez snimka ne mogu da kazem da li ce to nesto da vredi ili ne.
Omega pa jeste da Ciprocinal unistava hrskavicu, ali nije to jedini razlog. Pacijent je lepo na pocetku naveo da mu je hrskavica izvadjena, dakle odstranjena. Ne moze se ni sve svaliti na jedan jedini lek. A inace, potrebne su zaista megadoze, u trajanju duzem od 3 meseca da bi doslo do ozbiljnijeg ostecenja hrskavice. E sad, necu nista da tvrdim, ali nadam se da Shone nije mesecima pio Ciprocinal. Ja kada ga prepishem to je max 10 dana, 3x500 mg 5 dana, i potom jos 3x250.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: moja kolena
PostPoslato: Čet Jun 14, 2007 8:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 12:42 pm
Postovi: 18
Nemam nikakve tegobe , koje ste naveli. Jedino je neprijatno kad se penjem uz stepenice, onda se čuje kako škripe. Lekar opšte prakse mi je preporučio da skinem kilograme i nestaće neprijatnost .
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 18, 2007 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 04, 2007 1:09 pm
Postovi: 30
dragi shone, samo sto sam procitala tvoj post, pa zao mi je sto prolazis kroz sve to, ali ne brini mislim da alternativna medicina ti mozhe jako mnogo pomoci.
Postoi jedan aparatcic (AQUA SPA FOOT DETOX) koji radi na vodu i struju i u kome stavas svoje stopala. Na taj nacin ta kombinacije vode i struje stimulise meridijanske tacke stapala ( stopalo ima 2000 akupunkturnih tacka) i pomaze da organizam isfrli se toksine. Raspitaj se, sigurno kod tebe ima takvo nesto. Potrazi casopis Ljepota i zdravlje- vidi mislim da ima reklamu za ovaj aparatcic.
Inace kao posledica primanja jako silne hemoterapije, koske su me puno boleli a dijagnoza je bila asepticna nekroza. Ostecenje rskavice desnog zgloba kuka. Prvi doktor -ortoped kad je video snimke magnetne rezonace, rekao je hitno operacija i to vestacki kuk, jer kako je on reko- ako cekam mozda i na ulica tek tako da padnem i kuk da otkaze. Kad sam ga pitala jer postoi barem 1 % sanse za oporavak, rekao mi je : -ne, bice samo gore i gore i ovo ce se prosiriti na sva zgloba.....
Eto, ovo je bio vrlo poznat ortoped u moju zemlju, ali smnom je pogresio. Tako ja sam smenila ortoped i rekla mu da mislim da ce da mi bude bolje od ove alternatibve , on je rekao da probamo i tako ja sam isla na tu terapiju pola godine ( iako su svi bili skepticni) moja hrskavica se oporavlja. Evo bas sad pred neki dan sam opet radila magnentu i receno mi da se koska zacvrstila i da se stvorila neka nova hraskavica. Meni je jako bolje, vec normalno hodam mogu da radim se, da se penjem , da potrcim malo i tako.
Pisem ti ovo jer nasa situacija je slicna. Meni se ostetila hrskavica, zbog mnogo otrova u moj organizam koj sam nije mogao da ih izbaci. Ovaj aparatcic radi upravo to, cisti organizam od otrove i jaca imunuitet. Kod nas je ova metoda malo skuplja , jedan tretman je oko 13 eura, a trebas uraditi 14 tretmana. To ti je jedna sesija ja sam isla tako svaki drugi dan pola godine a mozda i vise., ali vredelo je pomoglo je. Za bolje rezultati svakako trebas i ti ici poduze vreme.
Budi pozdravljen i pokusaj, vidi za ovo, probaj, videces odmah olaksanje. Barem meni je mnogo pomoglo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 18, 2007 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 04, 2007 1:09 pm
Postovi: 30
dragi shone, samo sto sam procitala tvoj post, pa zao mi je sto prolazis kroz sve to, ali ne brini mislim da alternativna medicina ti mozhe jako mnogo pomoci.
Postoi jedan aparatcic (AQUA SPA FOOT DETOX) koji radi na vodu i struju i u kome stavas svoje stopala. Na taj nacin ta kombinacije vode i struje stimulise meridijanske tacke stapala ( stopalo ima 2000 akupunkturnih tacka) i pomaze da organizam isfrli se toksine. Raspitaj se, sigurno kod tebe ima takvo nesto. Potrazi casopis Ljepota i zdravlje- vidi mislim da ima reklamu za ovaj aparatcic.
Inace kao posledica primanja jako silne hemoterapije, koske su me puno boleli a dijagnoza je bila asepticna nekroza. Ostecenje rskavice desnog zgloba kuka. Prvi doktor -ortoped kad je video snimke magnetne rezonace, rekao je hitno operacija i to vestacki kuk, jer kako je on reko- ako cekam mozda i na ulica tek tako da padnem i kuk da otkaze. Kad sam ga pitala jer postoi barem 1 % sanse za oporavak, rekao mi je : -ne, bice samo gore i gore i ovo ce se prosiriti na sva zgloba.....
Eto, ovo je bio vrlo poznat ortoped u moju zemlju, ali smnom je pogresio. Tako ja sam smenila ortoped i rekla mu da mislim da ce da mi bude bolje od ove alternatibve , on je rekao da probamo i tako ja sam isla na tu terapiju pola godine ( iako su svi bili skepticni) moja hrskavica se oporavlja. Evo bas sad pred neki dan sam opet radila magnentu i receno mi da se koska zacvrstila i da se stvorila neka nova hraskavica. Meni je jako bolje, vec normalno hodam mogu da radim se, da se penjem , da potrcim malo i tako.
Pisem ti ovo jer nasa situacija je slicna. Meni se ostetila hrskavica, zbog mnogo otrova u moj organizam koj sam nije mogao da ih izbaci. Ovaj aparatcic radi upravo to, cisti organizam od otrove i jaca imunuitet. Kod nas je ova metoda malo skuplja , jedan tretman je oko 13 eura, a trebas uraditi 14 tretmana. To ti je jedna sesija ja sam isla tako svaki drugi dan pola godine a mozda i vise., ali vredelo je pomoglo je. Za bolje rezultati svakako trebas i ti ici poduze vreme.
Budi pozdravljen i pokusaj, vidi za ovo, probaj, videces odmah olaksanje. Barem meni je mnogo pomoglo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 22, 2007 11:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2007 5:59 pm
Postovi: 10
Pozdrav svima!
Neznam dali je tema aktuelna jos uvek,ali ja moram da pitam za savet.
Kao prvo, strasno me je uplasila, gore navedena konstatacija, da ciprocinal unistava hrskavicu.Zbog cestih urinarnih infekcija stalno sam pod terapijom antibiotika (gentamicin,ciprocinal,panklav i dr.)I bas nekako u usput,uz te silne terapije pocela sam da osecam strasno skripanje,zategnutost i bol u kolenima.Do sad nisam to povezivala sa upotrebom ovih antibiotika.Mislila sam prosto,godine, (imam 37 god.)lagano propadanje hrskavice zbog ko zna cega,valjda ce ici laksim tempom.Medjutim,sad sam u dilemi,dali sam zaista sama sredila svoju hrskavicu upotrebom ciprocinala,i sta dalje,kako da popravim ucinjenu stetu.Postoje li lekovi koje bih mogla uzeti sama,da izbegnem ona mucna cekanja i omalovazavanja, tipa,to nije nikakav problem,svaki drugi covek danas skripi i sl.I naravno,osnovna nedoumica:sta ako i dalje budem morala uzimati ciprocinal koji mi zbog eserihije coli ide redovno po antibiogramu.Cime da ga zamenim?
Mozda zvucim konfuzno i nabacani,ali do sada nisam ovom problemu pridavala znacaja,nemam nikakvog iskustava niti saznanja o uzrocima i posledicama ove bolesti,te vas najlepse molim da barem pokusate da razjasnite moje dileme.
Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: