Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Trudnoca, ranica ikondilomi!!!!
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 14, 2005 12:43 pm
Postovi: 39
Kasni mi mentruacija desetak dana uradila sam test i bio je pozitivan, :lol: udata sam i imam 24 godine. Ukoliko niste pratili neke moje poruke imala sam ranicu i kondilome, koji su spaljivani laserom i ranica termokauterom, ali se posle dva meseca grlic opet upalio i postoji opet neka ranica, i bakterije su mi nadjene u cerv. i vag. brisu, streptokoke. I oko klitorisa imam par kondiloma. Bas sam se zabrinula oko svega ovoga pogotovo zbog trudnoce. Pa bi bila zahvalna ako bi mi odgovorili kako i kojim redom bi islo lecenje sad kad su se stvari jos vise zakomplikovale zbog trudnoce, presrecna sam zbog trudnoce ali se bojim da sve ovo stvori komplikacije bebi?????!!!!!!!! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 10, 2005 6:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Prvo simptomi...sta Vas smeta, koji su Vam problemi, na sto se zalite ?
Ako imate peckanje, pecenje i izrazeno pojacan neprijatnog mirisa vaginalni sekret, onda bi Vam trebalo propisati antibiotike prema nalazu cervikalne kulture i osjetljivosti izolovane bakterije na antiobiotike.]
Ako nemate simptome nema potrebe za lijecenjem !
Nalazim da su neke kolege vrlo uzbudjene oko cak i vaginalnih briseva...zasto to raditi ? svi znaju da vagina nije sterilni medij i da je nepotrebno raditi VAGINALNE BRISEVE !

Ranica u trudnoci ? Vratite se na jedan od mojih prethodnih odgovora...to je opisni nalaz, nije dijagnoza...i u trudnoci je normalno da se viseredni cilindricni epitel, koji oblaze cervikalni kanal spusta na grlic i daje sliku crvenila vidjenu golim okom. Vec ste imali jednu intervenciju-termokauterizaciju, i ne radite to ponovo !!! a nikada u trudnoci nikakve procedure na grlicu ukljucujuci i biopsiju !!!
Sto se kondiloma tice, mozete ocekivati da ce se u trudnoci pogorsati, ali isto tako da se poslije porodjaja potpuno povuku ! Ne koristite nikakvu terapiju u trudnoci.
Plan porodjaja...vaginalni, ukoliko nisu toliko prosireni po vaginalnom zidu da bi vaginalni porodjaj izazvano rutpure kondiloma, vaginalnog zida i onemogucio postizanje optimalne hemostaze poslije porodjaja. A ako imate samo nekoliko oko klitorisa, samo redovne kontrole, kao i u normalnoj trudnoci. Vjerujem da ste imali Papa nalaz prije trudnoce i da je bio normalan.
puno pozdrava i opustite se i uzivajte u trudnoci !
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 13, 2005 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 14, 2005 12:43 pm
Postovi: 39
Hvala puno na ogovoru, osecam peckanje pri mokrenju pojacan je sekret ali nije neprijatnog mirisa. Inace kad sam bila na ultrazvuku oko 7 nedelja je trudnoca, ja sam trebala da dobijem menstruaciju oko 1 marta, poslednja mi je bila 25 januara, a 19 februara sam zbog bakterija u cerv i vag brisu pila VISIREN!!!!!!!! Dve kutije! I doktor se bas uspanicio i pored svih ovih faktora i groznice na usni i prehlade i kondiloma i ranice i eserhije u vag i cerv. brisu, preporucijo je indiretno i prekid trudnoce, sto u mom slucaju ne dolazi u obzir. Ako mozete navedite mi posledice leka i svega ostalog na dete....Unapred zahvalna i veoma uplasena!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 15, 2005 12:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
:D Dvoumim se ali moram da odgovorim! :o
Ukoliko su prisutni kondilomi pred porođaj mora da se planira carski rez, jer beba može dobiti infekciju grla!
To je u Bg indikacija za carski rez, a i u svetu :lol:
Trebate urediti briseve grlića materice i vagine (ne grupu sekreta), te naosnovu antibiograma lečiti infekciju, misleći i na bebu pri propisivanju antibiotika! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Svuda u svetu...
PostPoslato: Sre Mar 16, 2005 9:13 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Za "svuda u svetu"...odlomci clanaka iz sveta...

Laryngeal papillomatosis in children is probably acquired from mother with genital warts during delivery. They are usually type 6 and type 11.


Very rarely, women transmit genital warts to the fetus during vaginal delivery. This can result in serious medical conditions for the newborn, including problems with breathing and severe, sometimes fatal, developmental disabilities.


A pregnant woman can infect her child during vaginal delivery, although this is very rare.
The presence of genital warts does not mean that the mother should have a cesarean delivery, unless a vaginal delivery would cause the warts to bleed excessively.

Genital warts or subclinical HPV do not affect a woman’s ability to get pregnant. Most pregnant
women who had genital warts in the past, but not currently, experience no complications or problems
during pregnancy or birth. Most children are born healthy to women with a history of genital warts.
Because of hormone changes in the body during pregnancy, warts can grow in size and number,
bleed, or, in extremely rare cases, make delivery harder. Very rarely, babies exposed to the wart
types of HPV during birth develop growths in the throat. Despite this risk, a woman with genital warts
does not need to have a cesarean section delivery unless warts are blocking the birth canal. The risk
of a cesarean section is greater than the very rare risk to the baby of getting warts.


Prevod za pacijentkinju...jos uvijek ne znamo kako ce se ponasati vasi kondilomi...mozda se povecaju, mozda nestanu...vidjecemo...ali carski rez nije metoda porodjaja za pacijentkinju koja ima kondilome, ukoliko KAKO REKOH ne blokiraju porodjajni kanal, pa fetus prolaskom kroz isti moze da izazove opsezno krvarenje ili blokiraju porodjajni put.
Rizik da cedo dobije HPV na glasnicama je znantno manji nego sto je rizik za majku koja se podrvrgava carskom rezu !!!
Tako se radi u svijetu, a za Beograd vjerovatno kako kaze kolega Pedja.
Srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 17, 2005 10:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 14, 2005 12:43 pm
Postovi: 39
Hvala, a interesuje me da li se moze raditi kad odmakne trudnoca skidanje lasersko, i ukoliko se kondilomi skinu, dal virus moze da bude i dalje prisutan, pa da opet izazove komplikacije kod bebe. I koliko je opasan zaista carski rez, pogotovu u odnosu na dalje trudnoce? Puno hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 17, 2005 5:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
:lol: Predpostavljam da neko ko priča o kondilomima trenutno ima aktivnu formu, a ne da će sa topika direktno u operacionu salu.
Niti u operacionu salu može iko bez predhodnog konzilijarnog pregleda, gde će se po drugi put proceniti rizik. :wink:
Valjda će bar posetioci sajta imati korist od ovog nadmudrivanja.
Ja samo pokušavam da kratko i razumljivo odgovorim na postavljena pitanja, podrazumevajući da će definitivno mišljenje dati nadležan kolega nakon detaljnog pregleda.
Pozdrav D! :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: