Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kratke menstruacije!
PostPoslato: Uto Apr 17, 2007 3:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 3:14 pm
Postovi: 4
Imam 33 godine, single i bez djece. Vec dugo vremena imam kratke i tamne menstruacije, koje uvijek dolaze na vrijeme, pa tome nisam puno vaznosti pridavala. Krvarenje je tipa ugruska koji je pun sluzi i rastezljiv, i izlazi u nekim komadicima. Na ulosku ostaje jako tamne boje. Menstruacije pocinju sa smedjim tragom koji nekad traje nekoliko dana, prije krvarenja, a nekada samo dan prije krvarenja. S obzirom na prisutnost istog i zbog kratkoce krvarenja, tesko mi je izracunati dane u ciklusu. Svaki mjesec mi se javlja providni, rastezljivi iscjedak, po cemu znam da ovuliram redovno.

Zabrinuta sam, jer ne susrecem djevojke sa istom vrstom problema,svi se vecinom zale na obimna krvarenja.

Da li iko ima istu vrstu problema ili strucni savjet?

Unaprijed zahvalna!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 18, 2007 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 3:14 pm
Postovi: 4
Tako bih bila zahvalna da se neko od ginekologa javi sa misljenjem i savjetom. Dodala bih da sam pod velikim stresom vec duzi period ali da su menstuacije ovog tipa puno duze prisutne. Uz to se jako puno znojim i koza lica mi se prekomjerno masti. Koje vrste testova preporucujete?

Nestrpljivo ocekujem neku smjernicu! :(

Zabrinuta!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 18, 2007 3:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
pozdrav Ultra,
pocetak menstruacije se racuna od dana kad pocne KRVARENJE, ne predmenstrualno braonkasto krvaruckanje (do kog dolazi zbog pada nivoa progesterona ispod uobicajene fizioloske granice)

evo nekoliko redova ranije napisanih, mozda ti budu korisni.....

AUB / abnormalno krvarenje iz materice ili abnormal uterine bleeding / ili jos jedan sinonim disfunkcionalno krvarenje iz materice, moze da predstavlja manifestaciju endokrinog poremecaja, traume, infekcije, lijekova, ili karcinoma. Vjerovatnoca razlicitih patologija ovisi od godina pacijenta I obrasca/ seme krvarenja ( ovulatorno ili anovulatorno ).

Kriterijumi za postavljanje dijagnoze AUB su slijedeci:
1. trajanje menstruacije krace od 2 a duze od 7 dana
2. obilnost veca od 80 ml, ili subjektivni dojam da je menstruacija obilnija nego obicno
3. duzina menstrualnog ciklusa krace od 24 a duze od 35 dana
4. Intermenstrualno I kontaktno ili postkojtalno krvare

Najbolja terapija za mladu zenu koja ima ove probleme jesu kontraceptivne pilule, ukoliko nema kontraindikacijaza iste.



p.s. da bi dobila odgovor nekog od dr-a trebalo bi da izneses KOMPLETNE & KONKRETNE podatke o svojoj medicinskoj/ginekoloskoj istoriji, kao sto je navedeno u topiku "lepljiva-kako da postavite pitanje..."


Slika i svako dobro, jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 18, 2007 4:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 3:14 pm
Postovi: 4
Veliki pozdrav Jane-Doe! :) Velika ti hvala na javljanju. Tako sam zabrinuta zbog svega. Do sada sam sve pripisivala stresu i nadala se da ce se stanje popraviti, ali menstruacije izgledaju tako nezdravo. Znam da mi nijedan ginekolog ne moze dati misljenje i spekulaciju o tome sta bi moglo biti bez parametara, ali mi treba savjet koju vrstu testova da uradim.Isto tako da se ne bi osjecala sama sa ovim problemom, voljela bih cuti slicne/iste slucajeve i njihova iskustva.

Zabrinuta! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 07, 2007 5:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 3:14 pm
Postovi: 4
Samo da podignem temu malo. Svi sa istom/slicnom vrstom problema, javite se, molim vas.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 07, 2007 6:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
A zar ti nemaš svog ginekologa u koga imaš poverenje i koji ima tvoj karton, kod koga ideš redovno.
Razumela bih da je to nešto što ti se desilo danas a ti kažeš to sve traje duže vreme, samo tvoj ginekolog može utvrdi šta je u pitanju i šta sve treba da obavljaš, ako planiraš decu uskoro još neki test bakteriološki itd.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 91 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: