Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kamencic u pljuvacnom kanalu,pomoc
PostPoslato: Sub Apr 07, 2007 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 7:34 pm
Postovi: 26
Dragi doktori molim vas za savet,imala sam na stomatoloskom pre 2,5 nedelje bezuspesnu intervenciju izbacivanja kamencica iz pljuvacne zlezde i kanala,moram da napomenem da je to radjeno tako grubo i surovo da ja 2 dana posle toga nisam mogla posteno da gutam i jedem,jezik mi je bio otecen a anestezija koja mi je data na strasno nezgodnom mestu me je bas bolela,sada jedem normalno ali imam druge smetnje za koje neznam dali imaju veze sa time,pa mi pomozite da shvatim:6 dana posle te intervencije krece grebuckanje u toj desnoj strani grla gde mi je i radjena intervencija,odlazim kod doktora i daju mi antibiotike jer mi je grlo crveno koje pijem 8 dana ali nista mi nije bolje samo je promuklost kao prosla,elem par dana posle toga ukocila mi se cela ta desna strana,znaci rame,vrat a izmedju rebara mi se pojavio mali otok,doktori mi daju mast i nesto poput diklofenaka da pijem,lek se zove teraprost,medjutim ukocenost je sada manja ali meni je taj otok i dalje tu i taj otok mi i pravi problem bola u desnoj ruci i ide do noge,to sada vec traje nedelju dana a svi kazu nije to nista,imam povremeno i malu temperaturicu 37.1 a nekada je nema,sta se ovo meni desava,sta da radim,pomozite mi molim vas?Samo da napomenem da sam sem 3 puta kod lekara opste prakse isla i kod fizijatra koji mi je odredio neke vezbe ali su prekinute zbog temperature i sada cekam da prodju praznici pa ziva nisam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 08, 2007 1:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 7:34 pm
Postovi: 26
Dali od lokalne anestezije od pre 24 dana se mogu imati ovakvi simptomi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 12:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 1:00 am
Postovi: 99
Sialolitiasis tj. kamenci u odvodnim kanalima pljuvacnih zlijezda se desavaju, najcesce u paroditnoj tj. njenom kanalu i submandibularnoj/sublingvalnoj.
Prvo, tesko je dati bilo kakav odgovor jer niste napisali, iz koje zlijezde i kog kanala je vadjen taj sijalolit?

Drugo ne rekoste da li je operativni prisup bio intraoralan ili ekstraoralan?

Trece, svaka operacija s asobom nosi neke komplikacije koje su uoobicajene, pocevsi od otoka, radni otok, prolazne bakterijemije, zato se i najcesce daju antibiotici,povisene temp, bola, peckanja, utrnulosti, poremec. lucenja pljuvacke itd. itd.

Cetvrto, da ne biste nagadjali, najvaznije da pratite upute svog ljekara, otidjite na kontrolni pregled, kazite sve svoje tegobe i potrazite savjet od strucnih ljudi (pretpostavljam maksilofacijalni hirurg) koji vam je i radio taj isti operativni zahvat, jer on ima najvise znanja za takvu oblast, a osim toga poznaje vash slucaj.
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 9:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 7:34 pm
Postovi: 26
Kamencic je u submandibularnoj zlezdi i posto mi je data anestezija doktor je pokusao guranjem da ga ubaci u kanal pa da ga izvadi,oralno,i gurao je i gurao rucno,suze su mi isle ali nije uspeo i na kraju je odustao,posle nedelju dana pocinju svi gore navedeni simptomi koji mozda nemaju veze sa ovime ali su na istoj strani.Nocas sam kasljala kao luda,suv neki kasalj od cega me cela ta strana boli jer na toj strani je i grlo iziritirano i otok medju rebarnim misicima,temperaturu te imam malu,te nemam,ono sto me izludjuje je sto ja idem kod doktora a oni mi daju gore navedene stvari,molim vas pomozite mi da shvatim sta mi je i sta dalje raditi?Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 9:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 7:34 pm
Postovi: 26
Molim vas jos jedno pitanje,posto su mi snimkom sa rendgena ustanovili da imam kamencic i posle su ga napipali dali posle svog ovog mucenja moram ponovo da radim rendgen ili postoji i neki ultrazvuk za te zlezde i gde se oni rade?Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 5:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 7:34 pm
Postovi: 26
Odgovorite,stomatolozi gde ste i recite mi jos i dali se zleda ta moze povrediti izuzetno jakim guranjem i izazvati ovakve simptome kakve ja imam a antibiotike sam pocela da pijem tek 12 dana posle intervencije jer su mi rekli da ne treba antibiotici jer mi nisu nista sekli ali dali tim stiskanje rucno se moze zlezda povrediti i ostetiti na neki nacin ili ju je kamencic guranjem povredio?Puno pitanja ali nista mi nije jasno dali ima razloga da brinem ovoliko ali ovo mi se suvise razvuklo tako da me bas sekira i izaziva sve predhodno navedene simptome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 6:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 1:00 am
Postovi: 99
Nemam nista drugo da dodam, osim cnjenice da ste prehladjeni i da u pozadini mozda imate upalu grla, od koje vam poticu svi ti vashi simptomi bol u grlu, suv kasalj, blago povisena temperatura, vjerujem da antibiotike pijete i iz tih razloga.

Sto se tice dijagnostike sijalolita, dakle rendgen snimkom i svakako ultrazvukom.
Kazem vam, kamenci u pljuvacnoj zlijezi su domen maksilofacijalnog /oralnog hirurga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 6:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 7:34 pm
Postovi: 26
A gde postoji ultrazvuk gde se to moze uraditi posto su mi samo rendgenom to ranije na stomatoloskom uradili,inace antibiotike sam posle 2 kutije prestala da pijem jer mi je doktor opste prakse tako rekao a imam i dalje iste simptome,ici cu kod maksofacijalnog hirurga ali neznam za taj ultrazvuk gde da uradim?Recite mi samo dali moze tim guranjem zlezde da se ona osteti ili taj kamencic da je ozledi i da pravi ovakvu sliku kao sto je imam ja?Hvala na strpljenju,pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 10, 2007 11:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 1:00 am
Postovi: 99
nemam sta da vam kazem, osim da odete na kontrolu kod vasheg ljekara koji vam je radio tu intervenciju. On ce vas uputiti dalje na ultrazvuk, ako smatra da trebate. Ne mozete lutati od jednog do drugog i sami odlucivati svam je potrebno od dijagnostike i terapije.
A cinjenice da spominjete nekakvo guranje mi nije poznata..bar o nacinu na koji vi opisujete. Kamen ako izlazi van, ima tendenciju d aide ka otvoru tj. ka izvodnom kanalu pljuvacne zlijezde, dakle od zlijezde ka van, a ne ka zlijezdi.
A ostecenje pljuvacne zlijezde, ako se i desi, uzrokuje sam kamen i bez bilo kakve operacije, s toga se i preporucuje uklanjanje kamena ili pak uklanjanje dijela ili kompletne ljuvacne zlijezde.
Dakle, nemojte d apricate svasta, javite se na kontrolu SVOM ljekaru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 11, 2007 4:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 7:34 pm
Postovi: 26
Javicu se a sto se tice guranja pa on mi i jeste gurao zlezdu ka gore kako bi kamen usao u izvodni kanal i izasao ali nije uspeo iako je to radio jako surovo,posle toga krece sve ovo sto se desava i sada pokusavam da otkrijem sta je to sto me muci ove 3 nedelje i daje blago povisenu temperaturu a u medjuvremenu neki savet pokusavam i ovde da nadjem,ako vam ne smeta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 16, 2009 9:00 pm
Postovi: 1
jelmil je napisao:
Javicu se a sto se tice guranja pa on mi i jeste gurao zlezdu ka gore kako bi kamen usao u izvodni kanal i izasao ali nije uspeo iako je to radio jako surovo,posle toga krece sve ovo sto se desava i sada pokusavam da otkrijem sta je to sto me muci ove 3 nedelje i daje blago povisenu temperaturu a u medjuvremenu neki savet pokusavam i ovde da nadjem,ako vam ne smeta?




joj znam kako ti je,,, i meni su gurali cupali , i uspjelisu izvaditi 2 cm duzine pijeska , ali i dalje mi poslije jela naraste zlijezda i ispod jezika resica mi se napuse, meni je to radio maxilofacijalni hirurg i rekao mi je da slobodno ako zelim mogu da izvadim zlijezdu, ali da nema potrebe da sam mlada i da se mogu s tim nositi , sta god to da znacilo :)

_________________
miiiiiiiiii


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ..
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 7:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 7:06 pm
Postovi: 2
eto izgleda da i ja imam kamencic u pljuvacnom kanalu , mada su mi radili ultrazvuk i scintografiju medutim nisu nista nasli, da li je to moguće da ipak postoji a da se ne vidi?!
prije nekoliko mjeseci mi se jako upalilo i pila sam antibiotike..s vremenom je prošlo, na operaciju nisam išla.
s vremena na vreme bi mi se javio lagani otok, ali uspela bi kad bi pritisnula na žlezdu izbaciti nekakav gnoj koji je izlazio od ispod jezika i onda bi mi splaslo...
prije par dana opet mi je jako oteklo i upalilo se...pijem antibiotike i čekam da prode pa da idem na operaciju...ali me brine sta na ultrazvuku se ne vidi nista...,jeli je moguće da je nešto drugo a ne kamencic? iako bi uvek osetila nešto tvrdo u žlezdi na dodir..
bol je nemoguća i otok mi ne pada već 5 dana. pijem klavocin, možda da promenim antibiotike?
da li je moguće, da ako je kamen da mi je uzrokovao kserostomiju, jer oduvek osećam peckanje jezika i suvoću usta, i da li će ta kserostomija proći nakon kirurške operacije?

_________________
...čak je i zaustavljeni sat točan dva puta dnevno... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 7:06 pm
Postovi: 2
i još samo da dočaram...dakle, otek ispod jezika mi je toliki da izgleda ko da imam dva jezika, mali i veliki :oops:

_________________
...čak je i zaustavljeni sat točan dva puta dnevno... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 22, 2009 7:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 6:56 pm
Postovi: 1
Uh...evo 2 sata posle operacije... Godinama sam imala problem sa oticanjem pljuvacne zlezde...izvadili su mi zub, misleci da je do njega, sisala sam limun, nista, pila antibiotike... Maksilofacijalni hirurg je dijagnostikovao otok u submandibularnoj zlezdi i poslao na ultrazvuk. UZ-om je ustanovljen konkrement (kamencic) duzeg dijametra 2x2mm. Danas mi je uradjena operacija, izvadjen mi je kamencic zajedno sa parcetom kanala, imam par koncica i to je to. Sto se tice postoperativnog "osecanja", imam blagi otok podvilicne regije, ispod jezika takodje i bol se javlja periodicno, kao i naliv pljuvacke u usta iz zlezde.
Preporucena mi je mlaka, hladna i kasasta ishrana, antibiotik Amoksiciklin 3x1, hladni oblozi spolja, analgetika po potrebi (brufen - vec sam dva roknula, za svaki slucaj ;)), kontrola mi je sutra i skidanje konaca za 7 dana.
Doca mi je rekao da ce se sve smiriti za par dana. ne mogu da docekam da vise nemam problema sa tim sranjem...vec godinama mi otice za vreme jela, ili pre jela ako sam jako gladna...
Javljam vam kako tece oporavak... Nemojte se plasiti, idite kod doktora i resite to.
Ukoliko ste iz Novog Sada savetujem vam doktora Asena Dzoleva, on je specijalista maksilofacijalne hirurgije i odlican je.
Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: