Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Upala jajnika
PostPoslato: Sub Mar 24, 2007 4:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Imam 32 godine, nikad nisam bila trudna, nikad nisam imala nikakve seksualno prenosive bolesti. Povremeno sam dobijala gljivicne infekcije, koje bih uspesno lecila vaginaletama. Imam stalnog partnera poslednjih sedam godina (u braku sam). Imam uredne menstruacije jer koristim kontraceptivnu pilulu, istu vec skoro 10 godina, bez ikakvih problema.

U poslednje dve nedelje imam poprilicno jak bol u predelu janika koji se siri ka ledjima. Nekad ga osecam jace, nekad slabije, i osecam tezinu u donjem delu stomaka. Izgleda kao menstrualni bol, ali zahvata i kukove, ako mogu tako da se izrazim. Nemam povecan sekret, nikakvo krvarenje, temperaturu, nista drugo, samo taj bol. Poslednja menstruacija mi je bila prosle nedelje (bol je poceo mozda nedelju dana pre toga), i nije bila obilnija ili oskudnija, bas kao i obicno.

Da li ovo zvuci kao upala jajnika (nikad nisam to imala, pa ne znam), i ako je tako, sta se za to preporucuje? Da li je to jedna od onih stvari za koje se ceka da prodju ili treba neka terapija?

Unapred vam hvala na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 24, 2007 7:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 23, 2007 4:39 pm
Postovi: 21
od cekanja nema nista, najbolje je ici kod lekara, moguce da su jajnici ili bubrezi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 24, 2007 7:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Lekaru idem u ponedeljak jer pre ne mogu (zakazala sam to jos prosle nedelje), ali me interesuju licna iskustva tim povodom - ako neko prepoznaje svoje simptome u ovim sto sam nabrojala, kako preventirati tako nesto ubuduce....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 24, 2007 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 23, 2007 4:39 pm
Postovi: 21
ja imam levi policisticni jajnik a simptomi su slicni kao kad dobijem menstruaciju znaci u donjem delu stomaka leva i desna strana i bol u levoj nozi, a simptomi sa bibrezima su slicni jer mi se pre neki dan desilo da kad sam mokrila, zavrsila odjednom poceo bol na desnoj strani stomaka( a i pre godinu dana sam imala napad bubrega, pesak) tako da je najbolje uraditi pregled jajnika i bubrega. a sto se tice bola u ledjima to je isto moguce kada je su bubrezi u pitanju, pesak. pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 24, 2007 10:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Hvala na odgovoru. Da li to sto je bol jednak na obe strane iskljucuje mogucnost bubreznog problema (jer pretpostavljam da je najcesce jedan bubreg u pitanju?)

I jos jedno pitanjce: Ima li nesto sto ti olaksa kod kuce, kad npr ne mozes da stignes do lekara a smeta ti ta cista, sta ti pomaze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 2:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 23, 2007 4:39 pm
Postovi: 21
ne mora da znaci naravno, nego ono sto znam sve je to povezano hocu reci tu gde su jajnici tu su i mokracni kanali,a ja imam problema i sa jednim i drugim tako da mi nekad nije jasno sta je da li jajnici ili bubrezi ili i jedno i drugo,to cu tek da vidim od ponedeljka kod lekara. sto se tice prevencije kod kuce sama nisam nista uzimala mada nikad nisam imala neke bas bas jake bolove,ne znam sta bi tu uopste moglo da pomogne,mozda baralgeta valjda se tako zovu protiv stomacih tegoma,to sam uzimala kad dobijem i prodje ali naravno ne odmah. pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 2:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 23, 2007 4:39 pm
Postovi: 21
hocu reci ne mora da znaci i jedno i drugo,i bubrezi i jajnici. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 5:55 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Hvala Jeci, nisam znala da i ti trenutno mucis slicnu muku. I ja idem u ponedeljak lekaru pa se nadam da cemo razmeniti iskustva. Ja sam primetila da mi pomaze kad stavim nesto toplo na stomak pa mislim da je ipak vezano za neku upalu jajnika ili materice a ne bubrege (i pogotovu jer nemam trenutno problema sa mokracom).

U svakom slucaju - srecno kod lekara i javi sta je bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 26, 2007 11:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Sad sam se vratila od lekara. Trans-vaginalnim ultrazvukom i ginekoloskim pregledom je utvrdjeno da imam povredu grlica materice (to se na engleskom kaze "cervicitis"). Doktorka kaze da je to tipican bol za tu vrstu povrede i da ce da prodje samo od sebe, samo da izbegavam seks dok me ne prodje bol. Nema pojma cime sam ga povredila, mozda je od seksa, mada joj se to cini malo verovatno. Rekla je da skoro 50% zena makar jednom u zivotu ima takvu povredu i da ne dovodi do nekih patoloskih promena, samo da je jedno vreme malo bolna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 27, 2007 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 23, 2007 4:39 pm
Postovi: 21
neko vreme bez sexa aaauuuuu! :lol: salim se! pa dobro bitno da nije nista strasno,sto se mene tice bubrezi su upitanju,sa ginekoloske strane sve uredu, i pocecu sa dijana 35 zbog bubuljica i to je to. pozdrav! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 27, 2007 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 3:49 pm
Postovi: 39
To mi deluje prilicno tesko verovatno.Kakva povreda grlica? i ja imam stalne bolove levog jajnika,od blagih do malo jacih. To mi prilicno remeti kvalitet zivota, stalno neko boluckanje i ne znam sta da radim. Pre 7-8 godina sam imala nekoliko upala jajnika ali sam ih lecila i posle toga nije bilo vecih problema.A onda letos u junu mala upala na koju nije delevao lek i koja je presla u jaku upalu levog janika , primala sam injekcije u venu longacef i garamicin u kuk 6 dana. Pa onda nakon 2 meseca ponovo upala i opet 9 longacefa, 3 dana dovicin(pila),pa 10 dana ciprocinal(pila) po antibiogramu jer mi je usput izolovana u vag. i cerv. brisu enterococus.
Sve sam ja to isprimala i kontola je bila u redu,pregled, ultazvuk i bris. Ali bolovi su ostali. Lekar kaze da imam hronicnu upalu levog jajnika i da se to ne leci. A to sto pomalo boli, nije strasno,prestace posle porodjaja. Imam 30 godina, nisam radjala i jednog partnera s kojim sam celog zivota. Nikako da mu objasnim da me razume da me neprijatno boli cak i kad nije jak bol vec tup. Prija mi tusiranje jako vrucom vodom. I ponekad oblozi vruci od belog vina. Ima li neko slicnih problema i savet? Nije mi jasno kako se to hronicna upala ne leci? A i ja sam u strahu jer ne znam kad pocne jace da boli da li da cekam da prestane ili da odmah trcim lekaru?Bila sam par puta kad me je bolelo i ispostavilo se da nije upala, nego nista(kao da preterujem). Izvinite sto sam bila opsirna.Ima li leka?Negde sam procitala da mozda moze fizikalna medicina da pomogne, terapije nekom blagom strujom.Zna li neko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 27, 2007 9:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Hm... Nato, sad si me bas poljuljala sa ovim postom. I ja sam imala utisak da mije doktorka ovo za povredu grlica rekla da me otkaci jer

- urin je ok
- u vag. brisu nema nista (a radila je testove na gomilu stvari prosli put kada sam se slicno zalila)
- ultrazvuk ok
- manuelni pregled ok

Pitala sam je za mogucnost upale, ali kaze da je sve odlicno.

Meni isto prija da stavim toplu oblogu, na ledja.

Ne znam, hajde neka nam neko odgovori.

Je l' upala uvek mora da bude na bakterioloskoj osnovi ili moze kao neka jaka prehlada? Da li su ti bolovi hormonalne prirode? (mada, nisam primetila da su jaci ili slabiji, jedan konsatntan tupi bol, bas kako si objasnila).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 06, 2007 8:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 06, 2006 2:28 pm
Postovi: 4
nata77 je napisao:
To mi deluje prilicno tesko verovatno.Kakva povreda grlica? i ja imam stalne bolove levog jajnika,od blagih do malo jacih. To mi prilicno remeti kvalitet zivota, stalno neko boluckanje i ne znam sta da radim. Pre 7-8 godina sam imala nekoliko upala jajnika ali sam ih lecila i posle toga nije bilo vecih problema.A onda letos u junu mala upala na koju nije delevao lek i koja je presla u jaku upalu levog janika , primala sam injekcije u venu longacef i garamicin u kuk 6 dana. Pa onda nakon 2 meseca ponovo upala i opet 9 longacefa, 3 dana dovicin(pila),pa 10 dana ciprocinal(pila) po antibiogramu jer mi je usput izolovana u vag. i cerv. brisu enterococus.
Sve sam ja to isprimala i kontola je bila u redu,pregled, ultazvuk i bris. Ali bolovi su ostali. Lekar kaze da imam hronicnu upalu levog jajnika i da se to ne leci. A to sto pomalo boli, nije strasno,prestace posle porodjaja. Imam 30 godina, nisam radjala i jednog partnera s kojim sam celog zivota. Nikako da mu objasnim da me razume da me neprijatno boli cak i kad nije jak bol vec tup. Prija mi tusiranje jako vrucom vodom. I ponekad oblozi vruci od belog vina. Ima li neko slicnih problema i savet? Nije mi jasno kako se to hronicna upala ne leci? A i ja sam u strahu jer ne znam kad pocne jace da boli da li da cekam da prestane ili da odmah trcim lekaru?Bila sam par puta kad me je bolelo i ispostavilo se da nije upala, nego nista(kao da preterujem). Izvinite sto sam bila opsirna.Ima li leka?Negde sam procitala da mozda moze fizikalna medicina da pomogne, terapije nekom blagom strujom.Zna li neko?




Ja te potpuno shvatam. VEc dvije godine hodam sa adnexitisom najprije na desnom, pa poslije na lijevom jajniku. Od doktora dobijam iste odgovore, a mene to vrlo cesto bolucka i stvara mi nervozu. ne mogu da vjerujem da se hronicna upala ne lijeci???
A kad procitam strucna misljenja o tome, zgrozim se!!to 100% dovodi do neplodnosti, a cini se da to niko ne dozivljava ozbiljno, dok stvarno ne dode do nezeljenih posljedica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 07, 2007 3:36 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
I mene to plasi - sto izgleda ozbiljno a kad odem lekaru kao da se igram zmurke. Sve je super, sve je u redu a meni bol ne da mira jer se plasim da cu se posle pokajati sto nisam postavila jos jedno pitanje potrazila jos jedno misljenje... Zaista mi nije jasno kako neki bol moze da nema uzrok??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 4:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 10:16 pm
Postovi: 61
Moze li mi neko reci o longacefu neka iskustva kakav je to antibiotik jel od nekih jacih? Ja zbog upale jajnika imam 8 komada da isprimam i vaginalete neo/penotran ujutru i uvece. Gloopo mi da pitam doktora sta je al mi u apoteci kazu d je kao pencilin.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: