Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: degenerativne promene na kicmi
PostPoslato: Sre Mar 09, 2005 4:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 09, 2005 4:22 pm
Postovi: 1
Imam 47 god i posle tri godine lecenja od srca i krvnog pritiska otkrivene su mi degenerativne promene na vratno prsljenu, srce je u redu, ali krvni pritisak je i dalje visok. Cesto me bole ruke, oduzimaju se i trne. Kao posledica ove bolesti je i "suzenje svesti", tj. osecaj povlacenja krvi iz glave, nesvestice. Postoji li lek za ovu bolest i da li je moguce da je povisen krvni pritisak posledica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 21, 2005 12:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 2:50 pm
Postovi: 72
Lokacija: lucern/ svajcarska/beograd
koji su deformiteti pronadjeni, ipak treba tacan naziv. jos bolje napisi nam tumacenje koje ti je napisao rengenolog!

_________________
vrhunska, najnovija znanja i oprema, primenjena u medicini. pitajte sve sto vas zanima iz oblasti fizikalne terapije, inkontinecije, osteopatije, odnosno sve ono sto vam vas lekar nije znao ili nije hteo da odgovori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 30, 2005 7:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 7:31 am
Postovi: 11
Imam 42 godine i od pre izvesnog vremena rentgenskim snimanjem mi je dijagnostikovana blokada između 5-og i 6-og kičmenog pršljena. (RTG.pregled C kičme. Degenerativne promene po ivicama pojedinih porpusa cervikalnog dela kičme kao i poivicama unkovertebralnih zglobova. Zaključak: Spondylosis cerv. Uncarthrosis).Obzirom da sam se zalila na vrtoglavicu uradila sam dopler krvnih sudova vrata (Vertebralni protoci su fiziološkog smera, leva AV je dominantna, uočavaju se ekstraluminalne imprsije od strane ivičnih osteofita korpusa vratnog dela kičme. Zaključak: Na karotidnim i vertebralnim arterijama ne registruju se hemodinamski signifikantne promene.)
Krvni pritisak je najčešće dosta nizak 95/65, imama osecaj mutne glava, stezanja u grudima, straha, nervoze.Imam utisak da mi je sva nervoza smeštena u nekom vratno-potiljačnom delu.Ruke mi trnu, narocito ujutru posle budjenjaLosa mi je koncentracija, sto me puno ometa u obavljanju svakodnevnih obaveza.Imam česta lupanja i "preskakaknja" srca, najčešće se preskakanje javi na neki pokret. Kad jako prtisnem grudnu kost, osetim da nesto u kicmi "legne" na svoje mesto i normalni srcani ritam se uspostavi.Na ovo moje pricanje vecina se samo smeska, pa čak i doktor internista.
Zbog svega ovoga (ili mozada obrnuto !?) jako sam neraspolozena, bezvoljna, samo se vucem, bez snage i volje.Jesam li ja hipohondar? Da li ovo stvarno postoji, ili je sve stvar moje maste, ako ne postoji ne mogu da verujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 28, 2006 8:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Misicni spazam u vratu je poznati kao "potiljacni zulj". Izazvan je ili psihickom napetoscu, ili misicno-kostanim promenama u vratu. Najcesce se, na zalost, formira "circulus vitiosus" ili zacarani krug: spazam uvecava napetost, napetost pojacava spazam, i tako u nedogled. Za pocetak - TETRAZEPAM MIP tablete od 50mg, jednom uvece, ili cak i dva puta dnevno. Paznja - deluje lako sedativno, jer je iz grupe benzodiazepina.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: