Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 4:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Yeckara, nisam ni ja znala da ce biti ovako komplikovano. Muz i ja smo sve moguce pretrage uradili ali nista, uvek dobijem tacno na vreme. Mislila sam da je olaksavajuce to sto vec imamo jedno djete :roll: . Ostalo mi je jos da uradim laparaskopiju ili hsg jer sve ostalo je uredu :-? . Danas idem da se posavetujem sa doktoricom sta dalje!
Sto se tice anemije, ja onaj sirup jednostavno vise ne podnosim. Pocela sam piti tj. sebi spremati vocne koktele u sokovniku. Za anemiju je najbolje piti cveklu-jabuku-mrkvu-narandzu ili limun zbog vitamina C. Doktorica kaze da je ovaj sok bomba za krv :) a nije loseg ukusa, cvekla se toliko i ne oseti a inace je ne bih mogla samu popiti :roll: ...

I mene interesuje sta je sa Tarasarom? Nesto se ne javlja :roll: ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 4:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
Pa ako je sve uredu i kod tebe i kod muza sta moze biti problem.
Ja planiram uskoro drugo dete i bas se brinem kako ce ici.

Imala sam toliko problema zdravstvenih posle prve trudnoce da se bas brinem . :(

Koliko dugo pokusavas da zatrudnis?

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 9:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Draga moja, ne znam sta je problem a sumnjam da nesto nije uredu sa jajovodima jer njihovu prohodnost nikad nisam testirala. Svi ostali nalazi su uredni. Ovulacije imam, bila sam na folikumetriji, ali jednostavno ne dolazi do zaceca. Vec tri godine pokusavamo :cry: . Evo sad sam bila kod doktorice pa mi savetuje laparaskopiju a pravo me je strah pa bi prije radila hsg pa ako nesto bude sumnjivo onda jos uvek mogu na op. Medutim ipak trebam cekati dva mjeseca pa tek onda na op. Kontam mozda da odmah sad posle ove menstruacije odem privatno na hsg pa da znam na cemu sam :roll: .
Ti se nemoj brinuti za sebe, ne mora znaciti da ces i ti imati isto. Ja stvarno ne znam sta je problem ali mislim da krvni ugrusci prilikom menstuacije nemaju veze, ako se vec toga plasis. Cim otkriju uzrok, ako otkriju nesto, mogu ti se opet javiti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 23, 2007 10:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2006 6:38 am
Postovi: 23
Lokacija: rockfalls
da posle sest dana kasnjenja ja dobila,a da ne objasnjavam kako sam se osecala.nikad mi ranije nije kasnilo ali ono sto je cudno to su jako veliki krvni ugrusci nikad nisiu bili veci imala sam osecaj da mi dzigerica izlazi iznutra imam zakazano 19 pa cu videti sta se to desava sa mnom

_________________
zelela bi znati sve o in vitro oplodnji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Tarasara, mozda nisi imala ovulaciju i zato nisi dobila na vreme nego tek onda kada ti se endometij dovoljno zadebljao. Meni je doc. rekla da tada i jesu pravo obilne i nesto duze menstruacije.
Meni je tako bilo prosli mjesec!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 1:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
Tarasara tako mi je zao . :(

Nemoj ocajavati ti si jos mlada da bi previse brinula.

Mozda nisam podobna osoba za savet ali ne znam sta drugo da ti kazem.
Kada slusam i citam o ovim problemima uvek jedna ista stvar se provlaci a to je nemoj da mislis na to opustise i docice samo.
Znam da je to tesko.

Ammy sta bi ta operacija podrazumevala?

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 7:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2006 6:38 am
Postovi: 23
Lokacija: rockfalls
ammy ja zaista nikad ne provalim kad imam ovulaciju mozes li mi reci da li postoji simptom a meni je receno da sam taj mesec imala ovulaciju ali nista a i belo pranje mi je bilo sa nekim krvnim zilama pa cak dve nedelje.ma zaista mi je sve zbunjujuce.ja zaista nisam zla ali zivimo zajedno sa jetrvom koja je mlagja od mene i ima decaka od 10 meseci pa ja njega zaista volim i nisam zavidna samo vi zelela da i ja imam jednu bebu.nadam se da je razumljivo zasto mi se zuri jer mi je veoma tesko
hvala vam puno

_________________
zelela bi znati sve o in vitro oplodnji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 26, 2007 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Yeckara je napisao:
Tarasara tako mi je zao . :(

Nemoj ocajavati ti si jos mlada da bi previse brinula.

Mozda nisam podobna osoba za savet ali ne znam sta drugo da ti kazem.
Kada slusam i citam o ovim problemima uvek jedna ista stvar se provlaci a to je nemoj da mislis na to opustise i docice samo.
Znam da je to tesko.

Ammy sta bi ta operacija podrazumevala?


Dosada sam radila gotovo sve nalaze i uredu su s tim da ne dolazi do trudnoce i uvek dobijem tacno na vreme. Jedino sto nisam radila jeste testiranje prohodnosti jajovoda tj. hsg ili moguca je laporaskopija. Hsg samo utvrduje prohodnost. Dugo sam razmisljala sta bih, pa sam se ipak oducila za lapar. jer kad vec nesto radim da uradim kako treba. Prilikom laparaskopije ako postoji neki problem odmah ga rešavaju na licu mesta,a rade ti i HSG odmah. A kod HSG-a je problem što HSG sam može nekad i da pogreši, a zajedno sa laparoskopijom da ti tačan prikaz stanja tvojih reproduktivnih organa. Ukoliko su jajovodi neprohodni šalju te na laparoskopiju zato što ne znaju uzrok neprohodnih jajovoda, nekada HSG daje i pogrešne rezultate. Na laparoskopiji odmah vide da li je u pitanju Hydroslpinx, sactosalpinx, to se odmah radi mikrohiruškim putem, ili ukoliko vide da su jajovodi totalno nefunkcionalni otklone ih i bar znaš na čemu si, mada molim Boga da do ovoga ne dode.
Razlog zasto sam se odlucila na ovaj korak jeste, kako sam spomenula da znam na cemu sam i da ne gubim na vremenu. Jeste me strah ali znam da mi to dalje nista ne pomaze...
http://www.medicina.hr/clanci/laparasko ... logiji.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 26, 2007 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
tarasara je napisao:
ammy ja zaista nikad ne provalim kad imam ovulaciju mozes li mi reci da li postoji simptom a meni je receno da sam taj mesec imala ovulaciju ali nista a i belo pranje mi je bilo sa nekim krvnim zilama pa cak dve nedelje.ma zaista mi je sve zbunjujuce.ja zaista nisam zla ali zivimo zajedno sa jetrvom koja je mlagja od mene i ima decaka od 10 meseci pa ja njega zaista volim i nisam zavidna samo vi zelela da i ja imam jednu bebu.nadam se da je razumljivo zasto mi se zuri jer mi je veoma tesko
hvala vam puno


Tarasara, izvini mislila sam da ti je mozda anovulacijski ciklus jer i meni se nakada tako desi a i na pocetku si spomenula da ti nekada izostane ovulacija, bas kao i meni pa sam mislila da je to to. Meni menustruacija nikada nije izostala i uvek sredinom ciklusa sam primecivala sluz (plodni dani) tako da ni slutila nisam da imam taj problem sve dok jednom nisam otisla na ultrazvuk. Otisla sam sredinom ciklusa a uvek sam isla pocetkom, tj.posle menstruacije i tu je doc. ustanovila da nema vodeceg folikula i da taj mjesec nista nema. Bas sam posmatrala kakva ce menstruacija biti kako bi je uporedila sa onom iz ciklusa kada je ovulacija. Taj mjesec je kasnilo par dana a inace ne kasni, bila obilna, trajala 7dana, poslije jos 2-3-braon iscedak a inace traje krace, samo prva 3 dana bude obilna a posle nista. Desi se mozda 3 puta godisnje da imam anovulacijski ciklus i to je to. Sada cu pokusati sa macinom travom i kupicu sebi testice za utvrdivanje ovulacije pa do sledeceg ciklusa, ako nista ne bude onda ugovarati termin za laparaskopiju.
Tarasara, jako mi je zao sto prolazis kroz sve to i mogu te razumeti kako ti je. Prve godine kada nisam mogla da zatrudnim prolazila sam kroz sve to. Najgora su mi bila zapitkivanja drugih. Isto tako nisam bila ljubomorna na druge sto imaju djecicu i sto bez problema ostvare trudnocu kada pozele, nego sam i ja zeljela djecu. Evo i sada se neke stvari ponavljaju ali mi je ipak lakse jer vec ima jednu ribicu. I tebi iskreno zelim jednu i da sto prije zabebis. Nemoj ocajavati, glavu gore, ako nisi uspela ovaj mjesec, uspeces drugi ako Bog da! :wink:

Mozda sam bila malo ne jasna, pisem brzo, zurim, pa ako ima jos pitanja, samo pitaj!
Sve naj-naj!Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 1:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2006 6:38 am
Postovi: 23
Lokacija: rockfalls
ammy hvala ali ja sam toliko zelna i imam mnogo pitanja.
stvarno ne razumem ali recimo desava mi se da sredinom menstrualnog ciklusa tj dani kad bi trebalo biti ovulacija imam osecaj kao pred menstruaciju tj ta sluz ali mi se desava da me i grudi boluckaju.da li je normalno da te grudi bole,dali samo visok prolaktin ometa ovulaciju, jer sam imala visok pa neki put nizak redovno pijem po pola tablete bromokriptin 2,5 mg radi toga.a naravno osecaj pred menstruaciju je jaki bol grudi i ono sto puta proveravaj,obilne su cak od prvg dana drugi i treci su opet takvi,cetvrti manje i taman mislim da je gotvo peti i sesti su skoro kao i drugi i treci a ovaj put sam imala cak i devet dana sto mi se nije desavalo.imam zakazano 19 pa cu videti sta ce mi dr. reci.ali ovaj put je na dan ovulacije bilo sluzi sa nekim krvnim zilama pa sam se malo uplasila.i naravno nikad mi se ranije nije desilo da mi kasni.mada je urolog mog supruga nama reko da je jedino resenje vestacka oplodnja in vitro,jer suprug ima manje od milion neophodnih celija.
pozdrav

_________________
zelela bi znati sve o in vitro oplodnji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 1:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2006 6:38 am
Postovi: 23
Lokacija: rockfalls
ammy da li je ta sluz znak ovulacije kad pocinje i kad se zavrsava koliko dana odprilike traje.znam da je to sredinom menstrualnog ciklusa ali dali moze da traje vise od 24 casova

_________________
zelela bi znati sve o in vitro oplodnji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Bilingsova metoda praćenja cervikalne sluzi:

Pracenje promjene količine i kvalitete cervikalne sluzi (hormonski uvjetovane) tijekom menstruacijskog ciklusa.

Na početku i na kraju ciklusa, prije i poslije menstruacije, sluzi nema ili je oskudna. Sluz je gusta, ljepljiva i mutna. Nekoliko dana prije ovulacije stvara se više sluzi, obilnija je, postaje bistrija. Pri ovulaciji sluz sliči bjelancu jajeta i vrlo je elastična, rastezljiva. Nakon ovulacije, u nekoliko dana, sluz postaje gušća, ljepljiva i mutna, pa nestaje.

Plodni dani traju cijelo vrijeme dok je sluz obilna, bistra i elastična, pet dana prije i tri dana nakon ovulacije. Preporučuje se apstinencija od pojave prvih znakova sluzi nakon menstruacije do 4. dana nakon dana najveće elastičnosti sluzi.

Tarasara, ako te vise interesuje, samo ukucaj u pretrazivac nesto sl.i dobices sve detaljnije objasnjeno.O tome svemu imaju knjige i knjige napisane!

Opet sve je to individualno! Meni se npr.desi da i kada nemam ovulaciju da bude sluz bas takva kakva je opisana :-? . Po tome ne bih ni slutila da nema ovulacije da nisam bila na folikumetriji sredinom ciklusa. Isto mi se desilo tako da imam smedkasti iscedak sredinom c, sa strane malo jajnik bolucka, reklo bi se da je sigurno ovulacija a ne bude :-? . Hormoni igraju znacajnu ulogu u svemu tome...

Ono sto bi mene interesovalo a vezano je za ovu temu jeste da li anemija ima utjecaja na zacece. Mislila sam da apsolutno nema nikakve veze ali cini mi se bas na ovom forumu da je neko od doktora spomenuo da bi moglo uticati. Sad sam zbunjena :-? . Mi koje smo se javljale, javile smo se jer imamo obilne menstruacije, anemicne smo i ne mozemo da zatrudnimo :-? Kad bi se javio neko strucan....
Idem u potragu za odgovorom, ako nesto nadem javit cu se a i vi se potrudite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 28, 2007 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2006 6:38 am
Postovi: 23
Lokacija: rockfalls
hvala mnogo mi znaci
da opisem danas mi je 12 dan menstrualnog ciklusa juce i danas imam pojacanu sluz ali je ona rozicaste boje tj kao da ima i pomalo krvi osecaj kao da me nesto probada ukroz stomak.inace po mojim prethodnim(izuzev poslednje)trebalo bi dobiti 28 ili 29 dana da li je to normalno
mozes li mi reci

_________________
zelela bi znati sve o in vitro oplodnji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 01, 2007 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Tarasara, najverovatnije da je ovulacija! Koliko sam saznala sasvim je normalno, ne brini :wink: !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 19, 2007 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2006 6:38 am
Postovi: 23
Lokacija: rockfalls
draga ammy
danas sam posetila mog ginekologa i objasnila seve o mojoj obilnoj menstruaciji koja se poremetila pre dva meseca.reko mi je da je seve normalno i da ukoliko imam menstruaciju jedamput mesecno i to je ok nije bitno da li kasni ili zaostaje po par dana,za bol mi je receno da verovatno proizvodim veci broj jajasaca pa ume da bude bolna ali ne mora da znaci.a sto se tice trudnoce jedino mi preostaje in vitro jer moj muz proizvodi jako mali broj spermatozoida pa je nemoguce ostati u drugom stanju normalnim putem.u maju idem za beograd da i tamo ispitam neke doktore a kad se vratim zakazujem oplodnju
puno pozdrava

_________________
zelela bi znati sve o in vitro oplodnji


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: