Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: VODA U KOLENU -Molim POMOC
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 1:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 1:04 pm
Postovi: 67
Imam 27 godina i dva puta mi se desilo za mesec ipo dana da mi je levo koleno oteklo i da me je zatezalo kada savijem nogu.Otisla sam kod doktora reumatologa i rekao mi je da imam vodu u kolenu.Izvadio mi je vodu i dao injekciju i proslo me je.Zanima me zbog cega se to javlja i da li postoje neke vezbe? U strahu sam da mi se to opet neponovi!!!Predlozio mi je da mazem koleno NO-DOL kremom!! Ako je neko imao slicnih tegoba neka napise!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 16, 2007 12:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Vise tecnosti u kolenu je uvek znak neke upalne reakcije, u ovom slucaju sinovije. Ako sigurno nije bilo nikakve traume onda treba proveriti imunoloske uzroke. Od laboratorije uzeti acidum uricum, kreatinin, fibrinogen, KKS, SE, CRP, reuma faktore. Nakon toga, eventualno videti za artroskopiju kolena. Vrlo je moguca i upala hrskavice kolena, osteohondritis. Da li imate bolove, blokade kolena...bilo kakve tegobe?

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 16, 2007 8:57 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 1:04 pm
Postovi: 67
Nisam imala nikakve tegobe osim zatezanja kada savijem koleno!Nisu mi rekli tacno sta moze da bude uzrok .Pominjali su da moze da bude neka mehanicka povreda ,od obuce,da mi je hrskavica ostecena,stres....
Prepisali su mi NO-DOL tbl i kremu.Kada su mi izvadili vodu dobila sam KENALOG inj.Ja sam u strahu da ce se mozda opet ponoviti.Mene to ne boli nego se psihicki opteretim!Nadam se da ovo nije nista ozbiljno!?
Sto se tice lab.ianaliza nista mi nije receno da uradim.
Hvala puno !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 16, 2007 3:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Kojim poslom se bavite(polozaj pri radu) i da li imate ravne tabane,hodate li vise spoljnom ivicom stopala ili unutrasnjom nosite li visoke potpetice?
Ukoliko neku od navedenih stvari prepoznajete na sebi,pokusajte da utvrdite koliko su korektni anatomski odnosi izmedju zglobnih povrsina skocnog zgloba i kolena .U oko 70% slucajeva pojave vode u kolenu (ukoliko nije u pitanju neka povreda)usled visegodisnje iritacije zglobnih povrsina uslovljene ravnim tabanima,visokim potpeticama itd...itd dolazi do otoka kolena,a sve se da sanirati dobrim po meri uradjenim uloscima za korekciju polozaja stopala.Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 16, 2007 3:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 1:04 pm
Postovi: 67
Hvala puno na ovim informacijama!Jos kada bi mi rekli koji su to ulosci i gde mogu da ih kupim?Inace nemam ravne tabane,hodam spoljnom ivicom stopala a stikle nosim ne visoke (3-4 cm).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 17, 2007 4:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Ukoliko ste iz bgd-a mozete ih nabaviti u bilo kojoj prodavnici ortopedskih pomagala,ne preporucujem silikonske nisu se dobro pokazali,vec prave klasicne kozne uloske za korekciju tabana.Uglavnom svaka ortopedska firma ima kvalifikovanog fizioterapeuta koji ce vam pomoci.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 17, 2007 6:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 1:04 pm
Postovi: 67
Hvala puno!Pokusacu da ih nadjem sto pre! Javi cu kakvi su mi rezultati!
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VODA U KOLENU -Molim POMOC
PostPoslato: Čet Okt 16, 2008 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 16, 2008 7:51 pm
Postovi: 1
vidim da dosta ljudi imaju problem sa vodom u kolenu.ja sam taj problem imao jo u srednjoj skoli tacnije 1997god.doktor mi je fiksirao zglob kolena i prepisao mi je antibijotik koji se zvao flugalin.nije mi dozvolio da vadim vodu jer bih morao svake godine da vadim vodu.Sada opet imam isti problem ali mi je on dao isti savet ali stim da sada nepijem nikakve lekove jer mi se voda sama posebi povuce.Jedino sto uradim je to da stavim ispod noge jedan veci jastuk i to je to.budi te bez brige jer to nije nista opasno.Pozdrav iz Nisa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 09, 2008 12:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 11, 2008 3:13 pm
Postovi: 13
KENALOG inj. koliko puta je dozvoljeno da se ubrizga u koljeno.kod mene za mesec dana doktor je ubrizgao 3 inj.poslje svaka punkcija koleno.POZDRAV SVIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VODA U KOLENU -Molim POMOC
PostPoslato: Čet Mar 11, 2010 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 05, 2008 9:12 am
Postovi: 41
ja imam okostavanje kolena...imam 22 godine da li je to strasno? Sad sam u vojsc...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VODA U KOLENU -Molim POMOC
PostPoslato: Čet Mar 18, 2010 1:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 16, 2010 9:06 pm
Postovi: 1
Cao i ja imam vodu u kolenu ali ja imam od rodjenja atritis, vadila sam je do sada 2 puta i rekli su mi da vise to ne radim posto je vec radjeno jer ce se uvek obnavljati pa sada zelim da pokusam na bilo koji nacin da je odstranim :) moze neki savet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VODA U KOLENU -Molim POMOC
PostPoslato: Pet Apr 23, 2010 3:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 16, 2010 10:20 pm
Postovi: 3
ja sam upravo imala problem sa vodom u kolenu.izvadjena je medjutim nakon dva dana se ponovo pojavila.drugog resenja nije bilo sem ubrizgavanjem kortizona.pitala sam se otkud voda u kolenu.objasnjeno mi je da do vode u kolenu ne dolazi samo od nekog udarca vec moze doci i npr i od neke prehlade i.recimo kod emne su izvrsene pretrage i ustanovljeno je da sam imala nedavno neke stomacne probleme,sa mekom stolicom ili tako dalje i da sam imala virus ili neku bakkteriju.nisu ni oni sigurni na kraju krajeva.e sad cekamo dejstvo kortizona pa postoji mogucnost da se skroz povuce a mozda opet se stvori ta voda nakon dejstva kortizona.inace zivim u svajcarskoj i pored svih mogucih rengena,vadjenja krvi i kontrole vode iz kolena ne znaju zasto i kako.objasnjeno je da ni prekomerna tezina ni ravni tabani ne=isu razlog.stojim po 12 sati na nogama to igra ulogu nekih 40 %.tako da nema pravila.nema nekog specijalnog tretmana.pozdrav i sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: