Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: okostavanje 1,2 vratnog prsljena
PostPoslato: Sre Mar 30, 2005 9:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 30, 2005 9:45 pm
Postovi: 1
Lokacija: Indjija
Rengentski snimak vratnog dela kicme je pokaza da imam okostavanje 1,2 4,5 prsljena.simptomi su bolovi u predelu vrata, lopatica a posebno osecaj neke smutnje u potiljacnom delu glave.Sada radim vezbe za vrat i idem na terapije:tens i ultrazvucna masza.Imam 44 god. i vec dugo imam probleme sa vratom samo sto su od ove zime poceli ti neprijatni tupi bolovi u glavi (pozadi) praceni muccninom i vrtoglavicom pri okretanju glave levo-desno.
Zanima me okostavanje e 1 i 2 prsljena? kakvi su simptomi i kako najbolje leciti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 04, 2005 11:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 2:50 pm
Postovi: 72
Lokacija: lucern/ svajcarska/beograd
nadam se da si dobila privatni mail. :wink:

_________________
vrhunska, najnovija znanja i oprema, primenjena u medicini. pitajte sve sto vas zanima iz oblasti fizikalne terapije, inkontinecije, osteopatije, odnosno sve ono sto vam vas lekar nije znao ili nije hteo da odgovori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 10:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 2:14 pm
Postovi: 4
pitanje za clana: fizio/osteo

Imam bolove u vratu i gornjem delu ledja, oko kicmenog stuba.
ceo dan provodim sedeci ispred racunara-vlasnik sam priv.preduzeca, i radim 12h dnevno.
doktorka je pre dve godine rekla da imam pocetno okostavanje vratnih prsljenova.
interesuje me, kako da pomognem sebi?
masaza,lekovi, ili?
lekove protiv bolova retko uzimam, iz razloga sto oni ne pomazu da se sanira problem, nego ga samo privremeno resavaju, dali sam u pravu?
i molim Vas za neki dobar savet!
Pozdrav!

_________________
Velicina nije u tome da ne padnemo, nego kad padnemo, da ustanemo !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 4:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Za okostavanja kicme najbolji lek je fizicka aktivnost. Sto ste vise aktivni, to ce manje moci da okostava, a time ce i tegobe da budu manje. Naravno, sve u granicama do kojih mozete da izvodite vezbe.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 5:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 2:14 pm
Postovi: 4
Momentalno sam u toj fazi, da nemogu normalno ni glavu da okrenem,
ni da se sagnem normalno. u jednom polozaju glave neosecam bol, (nagnuta glava na desnu stranu) ali cim okrenem, ili spustim odmah nastaje bol.
Glava me zanosi, stalno sam umoran, kao da nema normalne cirkulacije, i jos da navedem da je ovaj ostar bol nastao odjednom, pre 3 dana, i od tad me drzi. Ranije sam imao tek one blage bolove, na koje nisam ni obracao paznju.

_________________
Velicina nije u tome da ne padnemo, nego kad padnemo, da ustanemo !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 12:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 11:03 pm
Postovi: 14
Imam 28 god, i ja imam bolove u vratu, povremeno me "zanosi" (ne umem taj osecaj ni da objasnim)Ovi simptomi su poceli da se javljaju od pre 4 godine. Dijagnoza mi je: ispravljena vratna lordoza sa pocetnom unkartrozom. Pored bolova, cesto sam neraspolozena, osecam zategnutost u ramenima, cak se i povremeno javlja strah. Idem povremeno na fizikalne terapije, masaze, 3 puta nedeljno na jogu, 3 puta dnevno lezim na istekiju, povremeno posetim kiroprakticara... bas nisam prepustila slucaju, nego se prilicno trudim, ali neprijatni simptomi se opet javljaju; priznajem redje, ali ih opet ima dovoljno da mi smetaju u obavljanju svakodnevnih aktivnosti. Pijem Tetrazepam po potrebi, Bevipleks redovno i to mi prilicno pomogne. Ali ne smatram da su lekovi resenje Sta jos predlazete kao fizicku aktivnost? Volele bih da se oslobodim lekova i da se ne navikavam na to. Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 6:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
twobirds:

Sve ovo sto ste naveli jeste povezano sa tom unkartrozom i problemima sa vratnom kichmom, ali ima i dosta psihicke nadgradnje. Savetovao bih da posetite psihijatra, te da dobijete neke antidepresive.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 11:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 11:03 pm
Postovi: 14
zahvaljujem puno na brzom odgovoru. Recite mi molim vas da li su dovoljne prethodno navedene fizicke aktivnosti radi ublazavanja tegoba ili je to ipak sa psihicke strane? Smatram da sam suvise mlada da bih pila antidepresive, bojim se da ne stvorim naviku!
Zasto je taj problem u vratnom delu kicme povezan sa psihickim stanjem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 11:03 pm
Postovi: 14
miodrage:
Najljubaznije vas molim za odgovor!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 6:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Eto i odgovora, nemam bas puno vremena, puno radim ovih dana.
Sto se fizickih aktivnosti tiche, mozda jesu dovoljne za ublazavanje ali ne i otklanjanje tegoba. E sad, na antidepresive se necete navici od 2-3 nedelje uzimanja.
Zasto je povezan problem vrata sa psihickim stanjem? NIJE! Razliciti ljudi razlicito ispoljavaju svoje psihicke probleme na somatskom planu. Kod Vas ima nadgradnje sa problemom vrata. Objektivno imate problem, ali ga Vase psihicko stanje jos agravira. O cemu se radi? Pa o tome da je poznato da kod psihicke/emotivne napetosti, raste i tonus misica. Kod Vas tonus misica vrata. Ako pogledamo ljude koji su malo vise nervozni, uvidecemo da svi imaju daleko napetiju muskulaturu vrata od onih koji nisu nervchici. Drugo, vrat se nalazi dosta blizu glave, tu prolaze svi putevi iz tela u mozak. U svakom slucaju, preporucio bih i masaze, opustanje tih misica dovesce do velikog ublazavanja tegoba.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 12:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 11:03 pm
Postovi: 14
miodrage
Hvala, hvala, hvala, sto i pored puno posla nadjete vremena da i sa nama razmenite po koju rec. Zahvaljujem na korisnim savetima! Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: