Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 29  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 3:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Znam da se određenim aparatom može izmeriti nivo energije u telu i to kasnije koriste za akupunkturu, da aktivacijom bitnih tačaka izbalansiraju energiju. Nisam čula da neko biorezonancom "uništi" bolest...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 17, 2007 6:03 pm
Postovi: 20
Lokacija: Cuprija
Moj homeopata ce mi zakazati ,sto pre,pa kada odradim tu terapiju pisacu vam kako je bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 12:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:25 pm
Postovi: 69
Pratim Vašu temu već neko vreme.Javljala sam se jer moj sin od 6 g. ima kandidu.Evo već 3 meseca mučimo se sa njom, on je uz to imao koksaki vrus .On je iako mali na toj dijeti i polako se navikao.Al ii dalje ima kandidu i to dosta.
Zanima me da li je moguće da sve probleme koje ima ima zbog nje ili je tu još nešto u pitanju.već sam postavljala ovakva pitanja : on je imao po 2-3 stolice dnevno, često ima nesvarene hrane u stolici,stolica je svetle boje .U poslednje vreme se to popravlja. Samo 2 puta smo mu dali da jede kolače i to jednom sa medom a drugi put sa fruktozom oba puta je sledećeg dana povraćao i imao visoku temperaturu a lekari nisu imali objašnenje.Da li je moguće da je to samo zbog kandide? razdražljiv je ili jako nezadovoljan po nekad i depresivan.Pre par dana su mu se javili crveni pečati po rukam koji se pogoršavaju pri pranju ruku i kupanju

Pošto nistatin ne pomaže a ovi dtrugi lekovi nisu dobri za jetru mi smo se odlučili samo za dijetu i todoxin.Koristi todoxin 1 za imunitet, a todoxin 7 za lečenje kandide, takodje uzima C vitamin i linex ili prolife, probiotic jogurte, sojino ili pirinčano mleko koristimo samo za kuvana jela , a ishrana na beskvasnom hlebu i povrću i kiselom voću.Jedino što smo uradili da bi jeo slatko ( jer je ranije jeo baš dosta slatkiša) sameljemo u multipraktiku malo suvog groždja i brusnice i izmešam sa rendanom jabukom, umotam u tanku koru i to ispečem kao pitu od jabuka.To mu je dobro a nisam primetila pogoršanje.

Da li neko može dami kaže da li su njegovi simtomi vezani samo za kandidu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 03, 2007 12:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Kandida ne mora da bude uzrok problema, vec posladica. Oslabljenog imuniteta. Mala deca imaju slabiji i nerazvijen imunitet. Oslabljeni imunitet dozvoljava kandidi da se namnozi... Probajte izbaciti sojino mleko, ne mislim da bi moglo da smeta, ali jedna od nasih clanova sa foruma je napomenula da proizvodi soje nisu dobri. Verovatno je to i sama zakljucila na osnovu iskustva, i pretpostavljam da je to otkrila dok je bolovala od kandide jer je rekla da sporovodi kandida dijetu. Vi se bas trudite da vam dijeta bude sto je moguce preciznija, uz probiotike. Ne znam zasto ne funkcionise. Pecati po rukama mogu biti isto od kandide. Obratite se na institutu za dermatologiju, kozne bolesti... Neka se igra puno na svezem vazduhu- jos malo pa ce prolece, i potrudite se da mu ne nedostaju neke druge stvari, kao sto su neznost, ljubav, igracke, razumevanje... Takodje nemojte da primeti da ste isuvise zabrinuti, da se ne bi poceo bojati... Moguce da je imajuci koksaki virus ostao nedovoljno dobrog imuniteta da bi se organizam izborio sa kandidom. Koksaki virus takodje izaziva simptome nervoze i depresije, a vrlo narusava imunitet, kome posle prelezanog koksakia treba vremena da se oporavi..
Pokusajte da istrajete jos tri meseca, ako na kraju nista ne pomogne i prisustvo kandide se protegne na 6,7 meseci, pokusajte sa lekovima. Iako ostecuju jetru, verujem da to nije u znatnoj meri. Iako nisam siguran, mislim da bi se jetra vaseg mladog decaka brzo oporavila i izregenerisala isto koliko bi mogla biti ostecena, tako da ne bi imao posledice.

Zelim vam puno srece! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 06, 2007 1:55 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:25 pm
Postovi: 69
hvala na ohrabrenju i podrsci.zaista sam iznenadjena kako je on iako tako mali disciplinovan i pridrzava se dijete mozda i vise nego neko od nas odraslih.
nadam se da ce mu uskoro biti bolje a planiramo i odklazak na planinu da bi se oporavio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 12, 2007 2:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 10:15 am
Postovi: 28
Pozdrav svima, ja sam uspeo da se otarasim te odvratne napasti ali samo na kratko. Pre dva meseca sam je opet razmnozio iako sam se pridzavao ishrane samo sam po nekad malo gricnuo cokoladu i popio malo soka. Od tada se opet strogo pridrzavam ishrane ali ne znam dokad cu izdrzati. Ja se vec mucim vise od godinu dana. Cas je imam cas je nemam, ludilo.
Pitanje za Margitu: Posle koliko vremena cu moci da jedem normalno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 13, 2007 2:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 26, 2006 10:18 pm
Postovi: 49
Nema pravila posebno ako je kandida sporedna bolest, odnosno ako nesto drugo nije u redu. Nije dijeta tako rigorozna, ja sam se sasvim navikla na nju, uopste mi ne smeta sto ne jedem slatkise. Iskoristi sto je sad prolece i sto imas sveze namirnice, grickaj voce i pravi sokove, na taj nacin ces unositi prirodne vitamine i jacati imunitet... Prati svakih mesec dana stanje organizma, videces u testovima kako stojis sa kandidom, da li se stvar popravlja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 12:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
JA SAM IMALA KANDIDU U CREVIMA U OGROMNIM KOLICINAMA SAMO DVA MESECA. BILA SAM NA TOJ "NASOJ " DIJETI, ISLA NA AKUPUNKTURU, PILA DO PRE MESEC DANA ALOJU I VEC 6 MESECI NEMAM KANDIDU ... NE VODIM VISE RACUNA O SLATKISIMA. TAKO DA SVE ZAVISI OD ORGANIZMA :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 12:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:48 pm
Postovi: 6
Citam ovo i nikako da uhvatim sta su u stvari simptomi da bih mogao da predpostavim da imam kandidu?
Naime imam problema sa stolicom ponekd je nemam po 4 -5 dana ili se delimicno isprazim a primjetio sam da tesko dobijam na kilazi a lako gubim - evo trebalo mi je vise od mjesec dana da naguram sa 78 na 80 i nakon 3 dana igranja basketa ponovo 78.
sta ta kandida ustvari radi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 2:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 17, 2007 6:03 pm
Postovi: 20
Lokacija: Cuprija
Da li vam se desavalo u toku dijete da imate kratke periode kada vam je lose?meni se desava da mi je super i sledeceg dana imam T~37 stepeni,osecam se polomljeno,zuji mi u usima,mucnina a vec sutradan kao da mi nije nista ni bilo!Sta mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:48 pm
Postovi: 6
Sneska je napisao:
Da li vam se desavalo u toku dijete da imate kratke periode kada vam je lose?meni se desava da mi je super i sledeceg dana imam T~37 stepeni,osecam se polomljeno,zuji mi u usima,mucnina a vec sutradan kao da mi nije nista ni bilo!Sta mislite?

Ako je pitanje upuceno meni, evo odgovora: ja i nedrzim dijetu vec izbjegavam cokoladu i masne stvari kai npr slanina i tako to, a to sve ustvari zbog hronicnog gastritisa koji imam. inace nemam takve tegobe koje opisujes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 14, 2007 11:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:25 pm
Postovi: 69
KONACNO POSLE 6 MESECI MOJ SIN IMA NEGATIVNE NALAZE NA CANDIDU.DRZAO SE DIJETE I PIO TODOXIN 1 I TODOXIN 7
SVO VREME JE PIO PROLIFE .STOLICE SU POSTALE NORMALNE I 1 DNEVNO.

IPAK LEKARI KOD NJEGA SUMNJAJU DA JE CANDIDA POSLEDICA A NE UZROK PROBLEMA.SADA JE NA ISPITIVANJIMA NA GASTROENTEROLOGIJI U BOLNICI.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 15, 2007 9:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:48 pm
Postovi: 6
Ipak mi niko ne odgovori sta su ustvari simptomi candide?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 15, 2007 12:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
kod svakog se razlicito ispoljava, uglavnom su to bolovi u stomaku i nadimanje, vrtoglavice, zaboravljanje ... Pogledaj u "TRAZI" otkucaj kandida i pogledaj teme koje se ticu kandide. A da bi znao da li je imas ili ne moras uraditi koprokulturu i tako ces znati da je imas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 28, 2007 12:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 11:49 am
Postovi: 2
Dijagnoza da imam kandidu mi je postavljena pre neka 2 meseca, zahvaljujuci vasim Post-ovima stekao sam jasnu sliku sta je kandida kao i koliko je u stvari mukotrpno izboriti se sa njom.....
Na zalost i posle 1,5 meseci extremne dijete (bez imalo secera, mlecnih proizvoda, kvasca i belog brasna ..., uglavnom samo na limunadi, cedjenom grejpu, ribi, piletini, junetini, povrcu, linex-u (eventualno flonivin bs) i dalje imam simptome koji se ogledaju u cestoj tj. ne redovnoj stolici (nekoliko puta dnevno), bolovima u trbuhu.
Po receptu lekara opste prakse za par dana sam popio 5kutija nystatin tableta, bez ikakvog efekta.....u medjuvremenu sam dosao do nekih biljnih kapi (altenativna medicina) koje pijem 3x10kapi pre jela, ali ni one ne daju rezultat.
Mozda je suvise kratak period lecenja (1-2 meseca) ali mi ne izgleda kao da cu uskoro doci do rezultata, tak oda sam od prijatelja iz Amerike porucio ThreeLac. Sudeci po onome sto sam o njemu nasao na net-u trebalo bi da ubraza proces lecenja tako da vas molim ako je neko imao iskustva sa istim da o tome nesto i napise bilo bi mi od veliog znacaja.
By the way, "hidro kolon terapja" ima li neko ideju u kojoj privatnoj klinici BGD-u gde moze da se uradi i ima li ona efekta na kandidu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 99 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: