Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: trnjenje nogu i bol u kuku i donjem dijelu kralježnice
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2007 3:54 pm
Postovi: 1
Zadnjih nekoliko godina imam velike probleme kod hodanja i stajanja. Kod sjedenja i ležanja nema bolove.
Nakon stajanja ili hodanja od 5 minuta počinju mi drveniti oba bedra, pa trnu koljena pa listovi i počinje nepodnošljiva bil u naročito u desnom kuku i donjem dijelu leđa. Tada se čučnem ako nemam gdje sjesti i simptomi polako nestanu, pa nastavim hodati slujedećih 50 tak metara pa opet čučnem... i to je postalo nepodnošljivo. Sada me bole i krajnji zglobovi na prstima obiju ruka. Vadila sam fibrinogen i AST i oni su u granicama normale. Inače je CT kralježnice rađen 1996 godine pokazao diskus herniju obostrano čini mi se l4-l5 i l5/s1. Stalno odlazim na fizikalne terapije, masaže, ali ne pomaže. Neurokirurg ni je tada rekao da nije za operaciju i da imam kičmu kao 80-togodišnjakinja, te neka svakodnevno hodam bar sat vremena. Inače sada imam 51 godinu, kao mlada bila sam sportašica, te sam i sada dosta pokretna i nemam ograničavajuće pokrete osim nagiba nazad. Naprije mogu bez problema do poda i taj mi položaj godi i odmara.

Molim lijepo za savjet.
Hvala i lijepi pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 8:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Pa ovo nazalost nije ortopedska stvar, vec neurohirurska. Od 1996. Vam se stanje verovatno dosta pogorsalo, te bi trebalo uraditi MRI kicmenog stuba, i videti sa neurohirurgom mogucnosti za operaciju. SMetnje koje opisujete potichu od diskus hernije koju ste naveli, i verovatno ce da budu jos gore. Mislim da je u Vasem slucaju operacija jedino resenje. Mada ipak ovde neurohirurg treba da da poslednju rec.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: