Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Upala grlica materice
PostPoslato: Uto Feb 20, 2007 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 03, 2006 2:02 pm
Postovi: 6
Danas mi je doktorka javila da imam upalu grlica materice. Naravno prepisala mi je da pijem neke lekove. Da li je upala opasna, pošto sam se mnogo zabrinula. Od čega se upala dobija?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 20, 2007 9:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 1:34 am
Postovi: 90
Lokacija: nis
verovatno bakterije.bitno je da nemate pojacan sekret.mozete da koristite tampone od kantarionovog ulja ili hyperol vag.ako je akutna prolazi za par dana.bice sve ok. :D :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 12:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 3:03 pm
Postovi: 30
Baki 78

A sta se desava ako ima i pojacan sekret???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 12:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 3:03 pm
Postovi: 30
mislim pitam zbog sebe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 4:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 1:34 am
Postovi: 90
Lokacija: nis
Mora da se uradi grupa vaginalnog sekreta.Na osnovu rezultata se daju vaginalete.Pojacan sekret koji se ne leca a prisutna je i upala grlica najcesce dovodi do erozije.To je ustvari ranica na grlicu. (sekrer najeda epitel grlica i tako dolazi do erozija-ranice) :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 6:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Na pregledu ove nedelje, doktorka mi je rekla da mi je grlic materice skracen. Sad sam u 24 nedelji trudnoce. Rekla mi je da ne moram mnogo da brinem, ali da malo smanjim tempo. Danas sam bila kod prijateljice koja radi na klinici, i ona mi je rekla da to uopste nije tako bezazlena stvar i da je bolje da se potpuno smirim. Rekla mi je i da ovo moze da se pojavi usled infekcije (sto moja doktorka nije rekla, niti je uradila bris) i da bi bilo dobro da to iskontrolisem. Mene interesuje da li se ovo stvarno moze dogoditi od infekcije i koliko opasno moze da bude po trudnocu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 10:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 1:34 am
Postovi: 90
Lokacija: nis
Neke zene imaju ili nemaju skracen grlic.Plod vrsi pritisak na grlic. Pod pritiskom grlic "odlazi" u sirinu i automatski se skracuje. Kod zena koje imaju kraci grlic dolazi do pretnje od spontanog pobacaja. S obzirom na stanje grlica u trudnoci i vec postojece prirodno skracenje dolazi do "otvaranja". Trebala bi da sto vise lezis,da imas lagane setnje i da ne dizes nista tesko(1 kg. je granica)
Podizanje stvari s poda moras da izbegavas a ako je ne izezno ond do uradi iz cuceceg polozaja. Izbaci pranje prozora,kacenje zavesa,podizanje krevete
Namestanje krevete i usisavanje(ako mora) uradi u sledecem polozaju
Spusti se na kolena i onda jednu nogu isprvi tako da ti koleno bude savijeno pod pravim uglom.
Ako ovo ne pomogne onda trebb da se uradi serklaz koji se skida 10 dana pre termina porodjaja.
Bez brige bice sve OK. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 10:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 1:34 am
Postovi: 90
Lokacija: nis
Neke zene imaju ili nemaju skracen grlic.Plod vrsi pritisak na grlic. Pod pritiskom grlic "odlazi" u sirinu i automatski se skracuje. Kod zena koje imaju kraci grlic dolazi do pretnje od spontanog pobacaja. S obzirom na stanje grlica u trudnoci i vec postojece prirodno skracenje dolazi do "otvaranja". Trebala bi da sto vise lezis,da imas lagane setnje i da ne dizes nista tesko(1 kg. je granica)
Podizanje stvari s poda moras da izbegavas a ako je ne izezno ond do uradi iz cuceceg polozaja. Izbaci pranje prozora,kacenje zavesa,podizanje krevete
Namestanje krevete i usisavanje(ako mora) uradi u sledecem polozaju
Spusti se na kolena i onda jednu nogu isprvi tako da ti koleno bude savijeno pod pravim uglom.
Ako ovo ne pomogne onda trebb da se uradi serklaz koji se skida 10 dana pre termina porodjaja.
Bez brige bice sve OK. :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 95 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: